کد خبر: 42762 A

کریمی اصفهانی در گفتگو با ایلنا:

امام برای عموم مردم ارزش قائل بودندو هیچ طیفی از مردم را کنار نگذاشتند/زمانی می‌توانیم در آرامش باشیم که شهروندان در آرامش و آزادی باشند.

یک عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در مورد علل شکل گیری انقلاب اسلامی در ایران گفت: ریشه انقلاب در اسلام است، اسلامی که نه فقط صورت ظاهری آن بلکه باورمندی آن توسط امام تاثیر گذار بود.

احمد کریمی در گفتگو با ایلنا افزود‌: امام باور داشت که اسلام می‌تواند اداره زندگی مردم را به عهده بگیرد و پاسخ گوی تمام نیازهای انسانی است و حکومت بدون توجه به موازین اسلامی نمی‌تواند شکل بگیرد.

وی ادامه داد: امام بر موازین خود ایستاد و خداوند پاداش این ایستادگی را با پیروزی انقلاب داد.

دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های مهم امام که در پیروزی انقلاب موثر بود هماهنگی و همراهی ایشان با مردم بود و اینکه برای عموم مردم ارزش قائل بودند و هیچ طیفی از مردم را کنار نگذاشتند.

وی افزود: امام مردم را باور داشت و مردم نیز به ایشان باور داشتند و به همین سبب بود که این انقلاب بدون سلاح و با دست خالی به پیروزی رسید.

کریمی اصفهانی با اشاره به مشکلات امروز ایران که مولود سیاست گذاری کشورهای غربی است، تصریح کرد: این انقلاب منافع استکبار را به خطر انداخت و به همین دلیل هنوز بعد از ۳۴ سال این فشار‌ها ادامه دارد ولی با ایستادگی امام و خلف صالح ایشان امروز توانسته‌ایم بر این مشکلات فائق آییم.

وی با ذکر اینکه دلیل وجود مشکلات در کشور این است که امروز از اسلام فاصله گرفته‌ایم، افزود: در دولت‌های نهم و دهم تبعیت از ولایت بسیار کم شده و این باعث بروز این مشکلات شده است ولی ما امیدواریم تبعیت از ولایت پررنگ شود تا دچار مسئله نشویم.

عضو جبهه موتلفه اسلامی ادامه داد: باید بدانیم رمز استقرار و ماندگاری نظام پشتیبانی از ولایت فقیه است.

وی با اشاره به اینکه جمهوریت و اسلامیت دو بال نظام است و یکی بدون دیگری دوامی ندارد، افزود: هر مقدار از این دو مقوله مهم فاصله بگیریم دچار مشکلات بیشتری خواهیم شد ولی برخی دولت‌ها متاسفانه رعایت حال مردم را نمی‌کنند ولی باید توجه کرد زمانی می‌توانیم در آرامش باشیم که شهروندان در آرامش و آزادی باشند.

کریمی ادامه داد: امروز وجود فاصله با آرمان‌های امام امری طبیعی است چون در تمام انقلاب‌ها بعد از گذشت زمان نقص‌هایی به وجود می‌آید که با تکیه بر اسلام و جمهوریت قابل اصلاح خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر