کد خبر: 43336 A

کواکبیان در جمع خبرنگاران:

ما اولین حزبی بودیم که نام خاتمی را آوردیم به گونه‌ای که در قالب چند حزب به دیدار وی رفتیم ولی خاتمی تقریبا با ما به گونه‌ای صحبت کرد که ما دیگر بحث کاندیداتوری وی را ادامه ندهیم با این حال اعلام کرده و می‌کنیم که با حضور خاتمی بقیه بحث‌ها منتفی خواهد شد.

ایلنا: مصطفی کواکبیان در حاشیه مراسم ختم دکتر حسین حبیبی که در مسجد نور تهران برگزار می‌شد، در جمع خبرنگاران درخصوص اجماع میان اصلاح طلبان عنوان کرد: سه راه برای اجماع میان اصلاح طلبان وجود دارد. اول اینکه کسانی که منتخب می‌شوند، در اردوگاه اصلاح طلبان مورد نظرسنجی قرار بگیرند و نتیجه آن هر چه بود مابقی برای آن‌ها پایبند باشند.
وی ادامه داد: دومین راهکار این است که کاندیدا‌ها هیات حکمیتی را تعیین کنند و برنامه خود را به این هیئت ارائه دهند بنابراین این هیئت تصمیم نهایی را خواهد گرفت.
کواکبیان با اشاره به سومین راهکار برای اجماع میان اصلااح طلبان عنوان کرد: در مرحله سوم احزاب اصلاح طلب که معتقد به حضور در انتخابات هستند می‌توانند برنامه‌های خود را ارائه داده و در این میان هر چه تصمیم گیری شد باید به آن گردن بنهیم.
دبیرکل حزب مردم سالاری با تاکید براینکه طرح مناسک بهترین طرح برای اجماع میان اصلاح طلبان بود، عنوان کرد: در این میان مجمع روحانیون برای اجرای این طرح اقدامی نکرد اما هم اکنون که از زمان این طرح گذشته است یکی از این سه راهکار می‌تواند ممکن است موجب اجماع میان اصلاح طلبان گردد.
کواکبیان با اشاره به اینکه من معتقد نیستم که راهکار کنونی باید ادامه داشته باشد، گفت: باید یک نفر بیاید که اجماع اصلاح‌طلبان را در پی داشته باشد و چند نفری که در نظرسنجی و یا حکمیت رای نیاورده‌اند می‌توانند برنامه‌های جامع خود را به وی ارائه دهند.
در ادامه به سوال خبرنگاری در خصوص حضور سیدمحمد خاتمی در انتخابات ۹۲ پرسید، كواكبیان پاسخ داد: اصلاح‌طلبان از حضور خاتمی در انتخابات حمایت می‌كنند.ما اولین حزبی بودیم که نام خاتمی را آوردیم به گونه‌ای که در قالب چند حزب به دیدار وی رفتیم ولی خاتمی تقریبا با ما به گونه‌ای صحبت کرد که ما دیگر بحث کاندیداتوری وی را ادامه ندهیم با این حال اعلام کرده و می‌کنیم که با حضور خاتمی بقیه بحث‌ها منتفی خواهد شد.

انتخابات خاتمی مصطفی کواکبیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر