کد خبر: 45807 A

کریمی اصفهانی در گفتگو با ایلنا:

قابل قبول نیست که یک روز ملی را به محلی برای مدیریت انتخابات تبدیل کنیم و شعار انحرافیون و اقای مشایی را تکرار کنیم.

دبیر کل جامعه اسلامی اصناف و بازار در رابطه با حوادث دیروز قم گفت: این حرکت سازمان یافته بود، چون قبل از شروع سخنرانی حرکات ناموزونی را شروع کردند و در ضمن سخنرانی با ایجاد بد اخلاقی‌هایی تا متوقف کردن صحبت‌های رییس مجلس پیش رفتند.

احمد کریمی اصفهانی در گفتگو با ایلنا افزود: این نوع حرکت‌ها ایجاد انحراف در جامعه است که گروه انحرافی آنرا آغاز کرده و توقع مردم این است که با وجود دوربین‌هایی که در محل سخنرانی وجود دارد این افراد شناسایی شده و با آنها برخورد شود تا این نوع رفتار‌ها دوباره تکرار نشود.

وی ادامه داد: در یک روز ملی مثل 22بهمن كه جشن ملی است هر نوع حرکتی که این روز را تحت الشعاع قرار دهد یک نوع خیانت به این روز ملی و روزی است که امام آنرا یوم الله نامید.

کریمی اضافه کرد: در این روز که نماد انقلاب است هر نوع حرکتی که چیزی غیر از این را تداعی کند ظلم به چنین روز بزرگی است.

وی گفت: این کار یقینا یک کار سازمان دهی شده و طراحی شده از طرف گروهی است و همه مردم انتظار دارند ریشه این کار پیدا شود و با ایجاد کنندگان آن برخورد شود.

وی ادامه داد: در جایی که مرکزیت الهی دارد و رییس یک قوه در آن سخنرانی می‌کند این گونه رفتار‌ها از جانب گروهی اتفاق می‌افتد که از حداقل اخلاق برخوردار نیست و ما از دستگاه‌های امنیتی می‌خواهیم این موضوع را زود‌تر بررسی کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه رهپویان خط امام و رهبری با اشاره به شعار «زنده باد بهار» که رییس جمهور در پایان سخنرانی دیروز خود عنوان کرد، افزود: با تمام احترامی که برای روسای قوا قائل هستیم، این کار مورد تائید و قابل قبول نیست که یک روز ملی را به محلی برای مدیریت انتخابات تبدیل کنیم و شعار انحرافیون و اقای مشایی را تکرار کنیم.

وی با ذکر اینکه «می‌گویم، می‌گویم»‌های رییس جمهور خوب نیست دوباره تکرار شود، ادامه داد: جهت دادن این روز به سمتی که خواسته آقای احمدی‌نژاد است در زمانی که رهبری با صراحت اعلام کردند راجع به اختلافات صحبت نکنید و اشاره به این موضوع که من بعدا با مردم صحبت خواهم کرد در صورتی که شروع کننده این بحث در مجلس خود رییس جمهور بود، عملی صحیح و درشان رییس جمهور نیست.

کریمی به مسئله مذاکره با آمریکا در سخنرانی دیروز رییس جمهور اشاره کرد و گفت: تا امروز در رابطه با سیاست‌های کلان آن کس که تصمیم گیرنده است و مسایل را به صورت شفاف می‌بیند مقام رهبری است و ما نمی‌توانیم با استفاده از الفاظ مسئله را عوض کنیم.

وی با ذکر اینکه در نظام ما «منی» وجود ندارد افزود: تصمیم گیری در مسایل کلان با رهبری است و این نوع گفتار‌ها  اطاعت از رهبر نیست.

کریمی ادامه داد: طرح این مسایل برای رای آوردن و ایجاد وجهه انتخاباتی درست نیست.

عضو شورای مرکزی جبهه رهپویان خط امام و رهبری با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی دیروز، تصریح کرد: حضور مردم به خاطر اسلام، انقلاب و رهبری است و بعضی افراد نباید این حضور را به پای خود بنویسند و هر کس حضور مردم را به چیزی غیر از این تعبیر کند و این حضور را به نفع خود مصادره کند به انحراف رفته است.

کریمی در پایان گفت: از مردم باید بسیارتشکر کرد و مسولین هم باید با ایجاد آرامش حداقل‌ها را برای ملت فراهم کنند و روی مسایل مهم مردم تمرکز و کار کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر