کد خبر: 47030 A

سردار نقدی:

آستانه تحمل مردم فرا‌تر از تصور دشمن است/دلیل اصرار آمریکا برای تبدیل میدان مبارزه به مذاکره برای آن است تا مردم دلیلی برای مقاومت و ایستادگی نداشته باشند.

ایلنا: رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکا در حالی با زبانش از مذاکره حرف می‌زند که تمام اعضا و جوارحش علیه ملت ایران در جنگ است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ محمدرضا نقدی در نشست مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور که در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، گفت: تاریخ انقلاب اسلامی نعمتی خداوندی برای رهایی بشریت و آزادی انسان‌ها از استبداد و استکبار است و حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یک پیروزی بزرگ بود.


سردار نقدی با بیان اینکه مردم ثابت کردند حتی به اندازه سرسوزنی از راه امام و ولایت عقب نشینی نکرده‌اند، اظهار داشت: اغلب انقلاب‌های دنیا یک نسل بعد از خود، مسیر متفاوتی را طی کرده‌اند ولی انقلاب اسلامی کاملا در مسیر خود است و اگر بعضی افراد کج فهم فکر می‌کنند انقلاب از مسیر ولایت منحرف شده، این از انحراف خود اشخاص است؛ برخلاف کسانی که منافع شخصی و خانوادگی را بر مسیر انقلاب ترجیح می‌دهند.


وی بر وجود توأمان اسلام و مردم در حال حاضر طبق نظر «جمهوری اسلامی» امام راحل تاکید نموده و افزود: آستانه تحمل مردم فرا‌تر از تصور دشمن است. چون تحلیل دشمن این بود که اگر فشار اقتصادی زیاد شود، مردم در مقابل نظام می‌ایستند.

وی به اتفاقات چند شهر کشور در دوره دولت دوم سازندگی اشاره نموده و گفت: چون برداشت مردم از شرایط در آن دولت سازندگی، غارت ثروت ملی و بیت المال توسط گروهی خاص بود منجر به ایجاد آشوب در برخی شهر‌ها گردید ولی دشمن که با همین تحلیل، امروزه تحریم و تهدید اقتصادی را علیه ملت ایران ادامه می‌دهد، در تحلیل خود دچار اشتباه شده و نتیجه مورد نظر را دریافت نکرده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین رفتار امروز آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را خصمانه‌ترین رفتار تاریخ این کشور دانسته و بیان کرد: وقتی در میدان مبارزه با دشمن هستیم، مردم حتی اگر در شدید‌ترین فشار‌ها قرار گیرند بازهم می‌ایستند و با صبر و استقامت مبارزه می‌کنند و همین دلیل اصرار آمریکا برای تبدیل میدان مبارزه به مذاکره است ولی در شرایط سازش، مردم دلیلی برای تحمل و مقاومت ندارند که این خواست دشمن است.


وی به فعالیت یکصد ایستگاه تلویزیونی استکبار در کشورهای منطقه علیه ملت ایران اشاره نموده و ادامه داد: این شبکه‌ها با شایعه پراکنی، فسادپراکنی، آلوده کردن اذهان، خرابکاری روانی، ترویج تروریسم و... علیه ملت ایران فعالیت می‌کنند و اگر فقط بخواهیم فهرست شراشرت‌های آمریکا را بیان کنیم، خود یک سخنرانی دو ساعته می‌شود چراکه تمام اعضا و جوارح آمریکا علیه ایران شرارت می‌کند و امروز با زبانش از مذاکره می‌گوید تا مبارزه نباشد و مقاومت در هم بشکند.


وی در بیان دلیل عدم تحمل سختی‌ها توسط مردم در شرایط سازش گفت: مردم با تحمل و ایستادگی در برابر فشار‌ها در شرایط مبارزه، شاهد ارزش آن هستند که ضمن بالارفتن عزت ملت ایران، جهانیان به مردم ایران نگاه کرده و الگو می‌گیرند.


جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج به سخن امام که فرمودند «مذاکره وقتی است که آمریکا آدم شود و قطع حمایت از رژیم صهیونیستی و جمع کردن پایگاه‌های آمریکا در سطح منطقه از معیارهای آدم شدن آمریکاست» اشاره نکرد و گفت: برخی افراد ساده لوح مذاکره را مهم می‌دانند حال آنکه بیش از ده سال است با ۱+۵ در حال مذاکره‌ایم و نتیجه‌ای نداشته و اگر این مذاکرات نتیجه داشت، مذاکره با آمریکا هم نتیجه خواهد داشت.

وی با بیان این اعتقاد که همه مسائل ۱+۵ را آمریکا مشخص می‌کند، مذاکره با ۱+۵ را مذاکره با آمریکا دانسته و خاطرنشان کرد: هدف آن‌ها از مذاکره، شکستن قبح مذاکره با آمریکاست و آمریکا طبق سناریوی خود در مرحله بعد خواهان مذاکره با دوستانش در ایران می‌شود ولی ملت ایران آگاه است که در راهپیمایی ۲۲ بهمن اوج هوشیاری خود را نشان داد.

وی جامعه روشنفکران و جامعه سیاسی امروز در ایران را عقب‌تر از مردم عنوان نموده و گفت: باید مواظب این فضاسازی دشمن بود تا نتوانند نتیجه مطلوبی در انتخابات بگیرند و آن‌ها اگر بتوانند کار را به آشوب می‌کشند تا انتخابات برگزار نشود و در غیر این صورت، افراد متمایل به آمریکا روی کار آیند.


سردار نقدی فضای مورد نظر آمریکا برای انتخابات ایران را فضای مسموم نسبت به ارزش‌ها همچون ولایت، بسیج، سپاه، خانواده شهدا و نیروهای ارزشی عنوان کرده و اظهار داشت: دشمن می‌خواهد افق‌های سراب گونه برای نتیجه سازش و مذاکره با آمریکا نشان دهد و باید کاری کرد تا درخشش جریان‌های ارزشی و در راس آن ولایت بدون غبار شبهات و شایعات برای مردم نشان داده شود.


وی یکی از بزرگ‌ترین طنزهای بشر را دم زدن آمریکا با قدرت تبلیغات از حقوق بشر، دموکراسی و آزادی دانسته و تصریح کرد: نباید اجازه داد تا دشمن با تبلیغات، حقایق را وارونه نشان دهد و لازم است در انتخابات با محوریت مبارزه با آمریکا و اسرائیل حرکت کرد تا مردم بتوانند آزادانه رای بدهند نه تحت فشار و توطئه آمریکا و مصداقی معرفی نشود چون هیچ فرد بسیجی، مصداق قبول نمی‌کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین تلاش دشمن برای تبدیل انتخابات به صحنه تفرقه و اختلاف بین مردم را یادآور شده و بیان کرد: تبدیل انتخابات به شرایط درگیری و اختلاف، خیانت به ملت است چراکه در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم فقط عکس امام راحل و امام حاضر را بالا بردند نه تصویر دیگری را.

وی به عدم وجود و تجربه حکومت اسلامی از بعد از حکومت امام علی علیه السلام تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ اشاره نموده و تاکید کرد: در سبک زندگی اسلامی، انتخابات به روش غربی وجود ندارد و ذائقه مردم از انتخاب شهید رجایی و امام خامنه‌ای همچنان شیرین است چون کسانی بودند که با سبک زندگی اسلامی انتخاب شدند، این‌ها دنبال ریاست نبودند و از مدت‌ها قبل برای انتخابات زمینه سازی نکردند.


نقدی در پایان سخنان خود با اشاره به مقاومت امام خامنه‌ای در انتخاب معظم له برای رهبری خاطرنشان کرد: حرص قدرت، نشان دهنده عدم صلاحیت فرد می‌باشد و باید سبک انتخابات اسلامی تدوین شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر