کد خبر: 47057 A

آیت الله حسینی بوشهری:

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش نیم قرن حضور در همایش نیم قرن حضور که پیش از ظهر امروز در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد، بر احیا و باز‌شناسی هویت اصیل جامعه مدرسین تأکید کرد و خواستار تعریف محدوده وظایف آن شد.

ایلنا: مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در وصف جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تصریح کرد: ظرفیت بسیار بزرگی از ناحیه رهبر فرزانه انقلاب در اختیار جامعه مدرسین قرار گرفته است که با آن سابقه‌‌ همان مرکزی است که می‌تواند در همه مسائل مهم، لا و نعم خود را بگوید، این لا و نعم را باید داشته باشد.

به گزارش ایلنا، رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش نیم قرن حضور در همایش نیم قرن حضور که پیش از ظهر امروز در سالن قدس مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) قم برگزار شد، بر احیا و باز‌شناسی هویت اصیل جامعه مدرسین تأکید کرد و خواستار تعریف محدوده وظایف آن شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه جامعه مدرسین نهادی علمی، فرهنگی و دینی است و افتخار می‌کنیم که از میان اعضای جامعه مدرسین مراجع معظم تقلید برخواسته‌اند چه آنان که در بین ما نیستند مانند حضرت آیت الله فاضل لنکرانی و چه مراجعی که اکنون در بین ما هستند، به تبیین اهداف و فعالیت‌های نیم قرن حضور جامعه مدرسین در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی پرداخت.

وی افزود: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همایش‌های مختلفی را به صورت دوسالانه در برنامه‌های خود دارد که با هدف بررسی مسائل فرهنگی و سیاسی نقاط مختلف کشور با حضور علمای بلاد در استان‌ها برگزار می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه هر دو سال یکبار اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین برگزار می‌شود، ادامه داد: امسال با پنجاهمین سال تأسیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مصادف شد که با مشورت‌های انجام شده قرار شد، کارنامه پنجاه ساله جامعه مدرسین در اجلاسی بررسی شود.

وی در ادامه نگاه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را نگاهی ویژه دانست و ابراز کرد: امام راحل، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را ستون محکم انقلاب می‌دانند و رهبر معظم انقلاب که به سادگی از فرد یا مجموعه‌ای تکریم و تعریف نمی‌کنند، از این نهاد به عنوان نماد هویت حوزه نام می‌برند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در وصف جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تصریح کرد: ظرفیت بسیار بزرگی از ناحیه رهبر فرزانه انقلاب در اختیار جامعه مدرسین قرار گرفته است که با آن سابقه‌‌ همان مرکزی است که می‌تواند در همه مسائل مهم، لا و نعم خود را بگوید، این لا و نعم را باید داشته باشد.

وی با بیان اینکه جامعه مدرسین نماد روحانیت در طول دوران مبارزه چه پیش از انقلاب و چه پس از آن است، گفت: باید برای نسل جوان بگوییم که گاهی مسیر شما را به سمت دیگری نبرند، کسی که پای کار تا آخر مانده و می‌ماند روحانیت است.

آیت الله حسینی بوشهری احیای هویت اصیل روحانیت، تبیین و تقسیم افق‌های پیش رو، شناسایی موانع و آسیب‌های آینده جامعه مدرسین را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد و اذعان کرد: گاهی مسیر دیگری برای انقلاب و روحانیت رقم می‌خورد و برخی بحث‌ها را به جای بحث‌های دیگر جایگزین می‌کنند، همایش نیم قرن حضور سرآغازی است تا چشم انداز جامعه مدرسین را به تصویب برسانیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور احیا و باز‌شناسی هویت اصیل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را از اهداف برگزاری همایش نیم قرن حضور خواند و تصریح کرد: با توجه به نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی به هویت و رسالت جامعه مدرسین درصدد هستیم نقش جامعه در عرصه زمینه سازی برای تأثیرگذاری بیشتر روحانیت و موانع و آسیب‌های پیش رو را مورد بررسی قرار دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر