کد خبر: 49153 A

آیت‌الله مکارم شیرازی:

آماده کردن زمینه‌های خرید ارزاق شب عید مردم تنها با گفتن درست نمی‌شود، با کدام قیمت باید مردم خرید کنند، افراد ضعیف در جامعه کمرشان زیر فشار‌های اقتصادی خم می‌شود باید کاری کرد که مردم ضعیف بتوانند روی پای خود بیایستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: آماده کردن زمینه‌های خرید ارزاق شب عید مردم تنها با گفتن درست نمی‌شود، با کدام قیمت باید مردم خرید کنند، افراد ضعیف در جامعه کمرشان زیر فشار‌های اقتصادی خم می‌شود باید کاری کرد که مردم ضعیف بتوانند روی پای خود بیایستند.

به گزارش ایلنا، «آیت الله مکارم شیرازی» امروز (۲ اسفند ماه) در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به جنایات اخیر وهابیت در پاکستان و عراق اظهارداشت: کشتار بیش از ۵۰۰ نفر از شیعیان و مسلمانان بدست، وهابی‌های وحشی در کشور‌های پاکستان و عراق نشان دهنده جرات این جنایات کاران به کارشان است.

وی با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در مقابل جنایات اخیر افزود: چرا باید دنیا در مقابل این جنیات ساکت بنشینند، در حالی که اگر یک نفر از آن‌ها کشته شود بوق‌های تبلیغاتی خود را کارمی اندازند که در دنیا امنیت وجود ندارد اما به راحتی نظاره گر کشته و مجروح شدن شیعیان و مسلمان می‌نشینند.

*تنها محکوم کردن کافی نیست

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، با بیان اینکه محکومیت تنها کافی نیست اقدام جدی انجام دهید، گفت: گاهی هم که از مجامع جهانی صدایی بگوش می‌رسد تنها می‌گویند ما این جنایت را محکوم کردیم، ولی سئوال ما این است آیا تنها با محکوم کردن کار تمام می‌شود؟.

این مرجع تقلید تصریح کرد: دولت‌های عربستان، قطر با حمایت مستقیم آمریکا پشتیبان مالی از جنایات کاران را انجام می‌دهند.

این استاد برجسته حوزه علیمه قم ادامه داد: کمیته حقیقیت یاب جهانی برای بررسی و رسیدگی این مشکلات تشکیل شود و با بررسی عمق جنایات، دولت و کشور‌های نظیر عربستان، قطر، ترکیه که پشتبانی از جنایت کاران را انجام می‌دهند، مجازات‌های بین المللی از طرف سازمان بین الملل صورت بگیرد

*تماشاگر و حامی توحش یک فرقه خونخوار نشوید

آیت الله مکارم شیرازی، با بیان اینکه ما شدیدا این جنایات را محکوم می‌کنیم اظهارداشت: این جنایات کاران و حمایت کنندگان از آن‌ها به کمترین حقوق انسانی پای بند نیستند، ما همدردی خودمان را با ملت‌های مسلمان پاکستان و عراق اعلام کرده و خود را شریک غم آن‌ها می‌دانیم.

*بر‌ای نابودی وهابیت دعا کنید

وی با بیان اینکه من شب روز برای ریشه کن شدن وهابیت و جنایتکاران دعا می‌کنم خاطرنشان کرد: همه باید برای نابودی و ریشه کن شدن دشمنان مسلمانان و شیعیان دعا کنیم، در دنیای که که با نام تمدن زندگی می‌کنیم، عده‌ای تماشاگر و حامی توحش یک فرقه خونخوار شدند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به روایتی اخلاقی از امام هادی (ع) بیان داشت: انسان باید نعمت‌های الهی را با شکر گذاری استقبال کند.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به آیاتی از قرآن اظهارداشت: خدای متعال باغبان عالم هستی است، اگر مردم حسن جواری داشتند و حق الهی را دادند، و نعمت را در راه معصیت مصرف نکردند، خدا هم فزونی نعمت می‌کند.

وی با بیان اینکه معصیت ریشه نعمات الهی را خشک می‌کند افزود: وقتی انسان نعمت الهی را شکر گذاری نکنند خدای متعال به تدریج نعمات را از انسان می‌گیرد و تبدیل به چوب خشک می‌کند که در این صورت باید قطع سوزاند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مردم ایران با شرکت در راهپیمایی گسترده ۲۲ بهمن لیاقت دارا بودن نظام اسلامی را نشان دادند.

این مرجع تقلید گفت: نظام مقدس اسلامی نعمت الهی بر‌ای ملت ایران به شمار می‌رود، حفظ این نظام در دنیای که مملو از، انسان‌های لائیک. بی‌دین، ضد خدا کار آسانی نیست ولی باید با همت و ایستادگی در نگهداری این نظام کوشید.

*مردم در مقایل گرانی‌ها کمرشان خم می‌شود

آیت الله مکارم تصریح کرد: امیدواریم مسئولین با اندشیدن تدابیری برای ریشه کن کردن مشکلات اقتصادی مردم انجام دهند چرا که مردم در مقایل گرانی‌ها کمرشان خم می‌شود.

وی با بیان اینکه فراهم سازی تهیه ارزاق شب عید مردم کافی نیست تاکید کرد: آماده کردن زمینه‌های خرید ارزاق شب عید مردم تنها با گفتن درست نمی‌شود، با کدام قیمت باید مردم خرید کنند، افراد ضعیف در جامعه کمرشان زیر فشار‌های اقتصادی خم می‌شود باید کاری کرد که مردم ضعیف بتوانند روی پای خود بیایستند.

این استاد برجسته حوزه علمیه در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون مشکلات و خطرات زیادی را پشت سر گذاشیتم، باید با ایستادگی و با تدبیر در مشکلات اقتصادی و فرهنگی هم پیروز شویم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر