کد خبر: 49299 A

آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی:

به روند رسیدگی‌های قضایی در خصوص پرونده فساد بزرگ مالی مطمئن هستیم و ‌آن را کاملا متین و معقول می‌دانیم/با توجه به مشکلات معیشتی مردم، همه ما مسئولان باید به وظایف خودمان در چارچوب قوانین عمل کنیم.

آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه اعلام کرد: به روند رسیدگی‌های قضایی در خصوص پرونده فساد بزرگ مالی مطمئن هستیم و ‌آن را کاملا متین و معقول می‌دانیم.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی ضمن تسلیت وفات حضرت فاطمه معصومه (س) با اشاره به هجمه‌های شدید داخلی و خارجی رسانه‌ها علیه رسیدگی قوه قضاییه به پرونده فساد بزرگ مالی از روزهای آغازین آن گفت: از ابتدای رسیدگی به این پرونده، تبلیغات بسیار وسیع و شدید رسانه‌های داخلی و خارجی، به این مساله دامن زد و تلاش کرد که ذهن مردم را به این سمت سوق دهد که قوه قضاییه توانایی رسیدگی به این پرونده را ندارد اما دستگاه قضایی در‌‌ همان زمان اعلام کرد که با قدرت و اقتدار و عادلانه به این پرونده رسیدگی خواهد کرد.

رئیس قوه قضاییه افزود: ما مفتخریم که دستگاه قضایی توان و ظرفیت بالایی داشته و پرونده‌ای با این حجم و وسعت و کمیت را که باعث فشارهای زیادی نیز به قوه قضاییه شد، به خوبی رسیدگی کرد.


رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که دستگاه قضایی با وجود تمام فشار‌ها و هجمه‌ها و در بحبوحه زمانی که همه رسانه‌ها خواستار رسیدگی سریع بودند، ‌ با متانت و رعایت تمام جوانب قانونی و حقوق مته‌مان به این پرونده رسیدگی کرد تا ثابت کند که تحت‌تاثیر رسانه‌ها و جریان‌ها نیست، افزود: حتی در زمان رسیدگی به این پرونده برخی با بی‌مهری تمام و با تبلیغات سو به این مساله دامن زدند که چون خود قوه قضاییه در این قضیه درگیر است، نمی‌تواند به آن رسیدگی کند.


رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این‌که «تمام مراحل رسیدگی به این پرونده و شرایط دادرسی آن کاملا قابل دفاع است» گفت: این پرونده ۲۸ هزار برگ اسناد دارد که تمام آن بادقت رسیدگی شده و در جلساتی که برای بررسی روند رسیدگی به این پرونده داشتم کاملا به این مساله پی‌ بردم که رسیدگی‌‌ها دقیق و همراه با تسلط کامل قضات به پرونده بوده است.


آیت‌الله آملی‌لاریجانی با اعلام این‌که قوه قضاییه پس از این نیز از ظرفیت بالای خود در مقابله با فساد اقتصادی بهره خواهد برد به سخنان گذشته مقام معظم رهبری درخصوص مبارزه با فساد و ضرورت عملی کردن آن اشاره کرد و افزود: قوه قضاییه توصیه‌های مقام معظم رهبری را نصب‌العین خود قرار داده و می‌دهد و همچنان قاطعانه با انواع فساد مبارزه خواهد کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی به سخنان هفته اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و با تاکید بر این‌که سخنان مقام معظم رهبری تحلیلی بسیار جامع درخصوص مذاکره با آمریکا بود که قدرت و صلابت جمهوری اسلامی ایران را نیز به همراه داشت، گفت: ‌ در سخنان بسیار جامع مقام معظم رهبری استراتژی عقلانی ایران و دلایل اجتناب ایران از مذاکره با آمریکا به خوبی تبیین شد و این سخنان قطعا فصل‌الخطاب برای تمام مسئولان جمهوری اسلامی است که باید به لحاظ عقلانی و قانونی و شرعی از آن تبعیت کنند.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به اظهار ناراحتی شدید مقام معظم رهبری از وقایع روز استیضاح گفت: ‌ مقام معظم رهبری همواره در مواقع حساس به صحنه می‌آیند و روشنگری می‌نمایند و در این موقعیت نیز ایشان با حکمت و صلابت و اقتدار در این مساله به آنچه خیر و صلاح کشور است رهنمون شدند و همه ما باید توجه داشته باشیم که دستورات و توصیه‌های ایشان برای مصالح کشور است.

آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد: در حال حاضر آرامش جامعه از ضروری‌ترین مسائل کشور است و با توجه به دشمنانی که در اطراف ما هستند و نیز با توجه به تشدید تحریم‌ها، مشکلات معیشتی مردم، همه ما مسئولان باید به وظایف خودمان در چارچوب قوانین عمل کنیم و قوا در کارهای خود همسو باشند و تلاششان را در مسیر خدمت‌رسانی به مردم قرار دهند.

رئیس قوه قضاییه افزود: قابل قبول نیست در شرایطی که مردم شریف ایران با تمام وجود در صحنه حاضر شدند و همواره حاضرند برای حفظ ارزش‌های انقلاب از هر مساله‌ای بگذرند، مسئولان برخی مسائل ضروری را رعایت نکنند.

در این جلسه بحث و بررسی درباره پیش‌نویس آیین‌نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات صورت گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر