کد خبر: 49323 A

عده‌ای بدون مشورت رهبری، برای دولتمردان مصر نامه نوشتند که برای کمک و راهبردی کردن انقلاب مصر، آماده‌ایم، اما آن‌ها با نشان دادن قمه زنی عده‌ای در شهری جواب آن‌ها را دادند.

آیت الله نوری همدانی گفت: عده‌ای بدون مشورت رهبری، برای دولتمردان مصر نامه نوشتند که برای کمک و راهبردی کردن انقلاب مصر، آماده‌ایم، اما آن‌ها با نشان دادن قمه زنی عده‌ای در شهری جواب آن‌ها را دادند.

به گزارش ایلنا، آیت اله نوری همدانی امروز (۲اسفند ماه) در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان اینکه مسئولین و نخبگان باید در هر کاری مشورت با رهبری داشته باشند گفتند: متاسفانه اخیرا، نشریات و خبرگزاری‌ها از انتشار نامه‌ای خبردادندکه عده‌ای برای دولتمردان مصر نوشتند که برای کمک و راهبردی کردن انقلاب مصر، ما کمک می‌کنیم چرا که انقلاب اسلامی الگوی مناسب برای همه ملت‌ها است.

وی گفت: در اینکه انقلاب اسلامی الگوی تمام انقلاب‌ها هست حرفی نیست، اما باید برای هرکاری با رهبر فرزانه انقلاب مشورت کرد، جوابی که مصری‌ها دادند و با نشان دادن قمه زنی عده‌ای در شهری انقلاب اسلامی و تشیع راا دارای ضعف دانستند.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامه ۵۳ نهج البلاغه اظهار داشت: امیرالمومنین علی (ع) در این نامه به صراحت بیان می‌کنند، حاکمی که اساس کار خود را با خونریزی بنا گذاری کند، عذاب الهی را بوجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه اولین بازخواست خدای متعال در رابطه با کشتن انسان‌های بی‌گناه است افزودند: خدای متعال در روز قیامت زمانی که به اعمال مردم رسیدگی می‌کند از خون‌هایی می‌پرسد که بی‌گناه ریخته شده است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: امام علی (ع) به مالک اش‌تر نصیحت می‌کند که مبادا حکومت خود را به ریختن خون مردم تقویت کنی، چرا که، هرحاکمی خونریز باشد حکومتش سست و ضعیف می‌شود و رو به نابودی است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به خاستگاه تشیع گفت: مذهب تشیع از‌‌ همان ابتدای نبوت در مجلسی که نبی مکرم اسلام برای اقربین و عشیرتین تشکیل دادند با انتخاب، وصی و وزیز و جانشین خودشان بنیان نهادند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم اضافه کرد: دشمنی‌های وهابیت در گذشته تنها در کتاب‌ها صورت می‌گرفت ولی از روزی که انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت، تمام استکبار با بسیج کردن وهابیت برای کوبیدن تشیع دست به کار شدند.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه وهابیت از لحاظ علمیت و منطق چیزی در دست ندارند گفت: بار‌ها آن‌ها را برای مناظره خواستیم ولی از آنجایی که چیزی در دست ندارند حاضر به مناظره نشدند و تحت حمایت‌های استکبار جهانی، دست به کشتارشیعیان می‌زنند.

ایشان با اشاره به تشکیل نظام اسلامی در ایران خاطرنشان کرد: حکومت اسلامی با تفکرات وهابیت نمی‌سازد لذا اتحادیه اروپا و آمریکا به وسیله مزدوران منطقه‌ای خود دست به کشتار می‌زنند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: دولت‌های زیر سلطه آمریکا و استکبار با سو استفاده از اختلافات اخیر شیعیان را به قتل می‌رسانند.

ویخاطرنشان کرد: رمز پیرزوی مردم در مقابل استکبار و وهابیت، ایستادگی و قیام است.

آیت الله نوری همدانی در پایان با تسلیت ارتحال آیت الله خوشوقت و با اشاره به جایگاه اخلاقی این عالم ربانی گفت: ایشان عالم وارسته و اخلاقی بودند که رحلتشان مصیبتی برای جامعه اهل علم است برای ایشان از خدای متعال علو درجات می‌طلبیم وبه خانواده معظم له تسلیت عرض می‌کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر