کد خبر: 49461 A

بیانیه جبهه پایداری:

آن بزرگمرد با حضور دائم و ذکری پیوسته، لحظه‌ای از خدای خود غافل نبود و همواره در جهت سیر الی‌الله در عالی‌ترین سطح، مجاهدت داشت و در تمام عمر خود، کمتر شبی را تمام خفت و تهجد و تفکر شبانه را ترک نگفت.

جبهه پایداری طی بیانیه‌‌ای تاکید کرد آیت‌الله خوشوقت عالمی روشن‌ضمیر و بصیر، همواره در سنگر علم و تقوا، از استوانه‌های بی‌بدیل و در فضاهای گوناگون و غبارآلود، روشنگری بی‌نظیر بود.

به گزارش ایلنا، جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پی درگذشت عالم عامل مرحوم حضرت آیت‌الله عزیزالله خوشوقت(رضوان‌الله تعالی علیه) در مکه مکرمه، در بیانیه‌ای آورده است: مواضع مستحکم این فقیه شجاع و بصیر در دفاع از حریم ولایت، در قبل و بعد از انقلاب تا آخرین روزهای حیات، نشان از عمق و فهم سیاسی و اندیشه بلند الهی ایشان داشت و برطبق نقلی از مقام معظم رهبری؛ ایشان تکیه‌گاه محکمی در بحران‌ها، برای علما و مردم بود.

بیانیه جبهه پایداری انقلاب اسلامی، در پی ارتحال عالم مجاهد و بصیر حضرت آیت‌الله خوشوقت(رضوان الله تعالی علیه) به شرح زیر است:

اِذَا مَاتَ العَالِمَ ثَلُمَ فِی الاِسلامِ ثُلمَهٌ لاَ یَسُدّها شَیء

روح بلند و ملکوتی عارف واصل، حضرت آیت‌ الله خوشوقت به ملکوت اعلا پیوست.

این عالم روشن ضمیر و بصیر، همواره در سنگر علم و تقوا، از استوانه‌های بی‌بدیل و در فضاهای گوناگون و غبارآلود، روشنگری بی‌نظیر بود و با تکیه بر اساسی‌ترین راهبرد قرآنی یعنی تقوا، در جهت گذر از همه بحران‌ها و برون شد از همه انسدادها و تحقق کمالات روحی و معنوی مردم، بویژه جوانان شیفته اسلام و ولایت نقش اساسی داشت.

مواضع مستحکم این فقیه شجاع و بصیر در دفاع از حریم ولایت، در قبل و بعد از انقلاب تا آخرین روزهای حیات، نشان از عمق و فهم سیاسی و اندیشه بلند الهی ایشان داشت.

سیره عرفانی و سیاسی ایشان مدل کاملی از رفتار دینی را به مرتبطین و آشنایان و شیفتگان‌شان ارائه می‌داد و در تمامی فراز و فرودهای پرخطر انقلاب، این عزیز عزیزتر از جان، ملجأ و پناهی امیدبخش برای دلدادگان نظام و ولایت بود و بنابه نقلی از مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (ادام الله ظله العالی)، ایشان تکیه‌گاه محکمی در بحران‌ها، برای علما و فضلا و مردم بود.

این حکیم وارسته، با پشتوانه عظیم علمی و عملی، فصل‌الخطاب مطمئنی برای اهل اسلام و خیل عظیم علما، روحانیون، طلاب، اساتید و دانشجویان و جوانان بود.

این فقیه روشن‌ضمیر با تشخیص دقیق وظایف سیاسی – اجتماعی، با دلنشین‌ترین بیان، عمل به اسلام را در حوزه فردی و اجتماعی تبیین می‌فرمود. از این جهت است که بزرگی و عظمت این مجتهد عظیم‌الشأن را با هیچ خامه‌ای نمی‌توان نگاشت و با هیچ زبانی نمی‌توان گفت، حکیم نکته‌سنجی که اعوجاجات و انحرافات را به‌جا و به موقع تشخیص می‌داد و در این خصوص چراغ راه عام و خاص بود.

چگونه‌ می‌توان در وصف کسی سخن گفت که در سن جوانی به کشف و شهود رسیده بود و آنچه را که می‌دید و می‌فهمید در بین اهل علم و عمل کم‌نظیر بود.

آن بزرگمرد با حضور دائم و ذکری پیوسته، لحظه‌ای از خدای خود غافل نبود و همواره در جهت سیر الی‌الله در عالی‌ترین سطح، مجاهدت داشت و در تمام عمر خود، کمتر شبی را تمام خفت و تهجد و تفکر شبانه را ترک نگفت.

بعد از حضرات معصومین علیهم‌السلام اینچنین مردی کمتر دیده شده که در اوج اتصال به محبوب از خلوتگاه معبود خویش، نسبت به مسائل سیاسی و اجتماعی در اوج بصیرت و روشن‌بینی اظهارنظر نماید.

ایشان امام راحل را شاخص حق و باطل می‌دانست و با مخالفان آن امام عزیز در هر لباس تعارفی نداشت، در اطاعت از ولی‌امر مسلمین چه در عهد امام عظیم الشأن و چه در زمان حاضر با همه عظمت علمی و عرفانی بسان یک مقلد بود و تخلف از اطاعت وی را یک گناه نابخشودنی می‌دانست.

با این مصیبت جانگداز، جبهه پایداری انقلاب اسلامی یک عضو شورای فقهای خود که پدری مهربان، روشنگری حکیم و بر سرش همچون سایه‌ای خدایی بود را از دست داد و در این مصیبت عظیم به خداوند متعال پناه می‌بریم و می‌گوییم انا لله و انا الیه راجعون.

ضایعه جانگداز رحلت این عالم ربانی و فقیه جلیل القدر را به محضر مبارک حضرت بقیه ‌الله الاعظم (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(ادام الله ظله‌العالی) و بیت شریف معظم‌له و عموم مردم ولایت‌مدار، خصوصاً شیفتگان آن عزیزتر از جان، تسلیت عرض می‌نماییم و علو درجات آن عزیز سفر کرده را از خداوند متعال مسئلت داریم.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر