کد خبر: 49698 A

امامی کاشانی در خطبه‌های نماز:

فرمایشات رهبری در تذكر به قوا نشان می‌دهد که ولایت چقدر اهمیت دارد/در همه جای دنیا باید یک نفر وجود داشته باشد که حرف آخر را بزند.

خطیب موقت جمعه تهران تاکید کرد: عده‌ای می‌گویند شورای امنیت و سازمان ملل مرده‌اند اما‌ ای کاش مرده بودند چراکه مرگ نه ضرر و نه نفعی دارد اما مواضع این سازمان‌ها همواره به زیان ملت‌ها بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت اله امامی کاشانی خطیب موقت جمعه تهران درخطبه دوم خود با اشاره به تذکرات رهبری به قوای کشور عنوان کرد: امیدوارم خداوند سایه ولایت را بر نظام جمهوری اسلامی مستدام بدارد فرمایشات رهبری نشان می‌دهد که ولایت چقدر اهمیت دارد.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا باید یک نفر وجود داشته باشد که حرف آخر را بزند ولی در نظام اسلامی تنها از نظر سیاست و حکومت وجود چنین شخصیتی لازم نیست بلکه ملت همه مطیع ایشان هستند و تبعیت از ایشان را تکلیف شرعی خود می‌دانند.

آیت اله امامی کاشانی ضمن تشکر از ملت ایران برای راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن یادآور شد: با توجه به فرمایشات رهبری ما هرچقدر هم از مردم برای این راهپیمایی تشکر کنیم باز کم است اینکه پس ۳۴ سال تحریم‌ها و گرفتاری‌ها ملت ما همچنان در صحنه هستند لطف خدا و نشانه‌ای از بصیرت و رشد ملت ایران است.

 وی با تاکید براینکه حتما خداوند فضل و رحمت خود را شامل چنین مردمی خواهد کرد گفت: حفظ نظام توسط مردم چیزی است که رسول خدا نیز بر آن تاکید داشت علاوه براین حضور مردم در صحنه و رشد ملت ایران می‌تواند دشمن را مایوس و نقشه آن‌ها را برآب کند.

 خطیب موقت جمعه تهران حضور مردم ایران در صحنه را حامل ایجاد بیداری‌های متعدد در دنیا خواند و گفت: ‌ همانطور که پیش از خطبه‌ها نیز یکی از علمای فداکار بحرین به بیان جنایات رژیم حاکم در بحرین پرداخت باید بگویم با توجه به اینکه مردم مظلوم این کشور همچنان مقاومت می‌کنند خداوند به زودی بر سر آن‌ها رحمت نازل خواهد کرد.

 وی افزود: البته دشمن نقشه‌های خود را همواره به وسیله عمال خود اجرا می‌کند اما ملت‌ها این جنایات را تحمل نخواهند کرد نه تنها امت اسلام بلکه همه ملت‌ها از این جنایات متالم هستند اما تاسف ما از این است که پول و اسلحه بوق تبلیغات در دست حاکمان بوده و آن‌ها نیز نوکران اسرائیل وحامیان آن‌ها همچون آمریکا هستند.

 آیت اله امامی کاشانی با بیان اینکه به فضل خدا این پول‌ها، ‌ زور‌ها و تبلیغات دروغین روبه افول خواهد بود گفت: محافل بین المللی در برابر چنین جنایاتی همواره دروغ می‌گویند عده‌ای می‌گویند شورای امنیت و سازمان ملل مرده‌اند اما‌ای کاش مرده بودند چراکه مرگ نه ضرر و نه نفعی دارد اما مواضع این سازمان‌ها همواره به زیان ملت‌ها بوده است.

وی با اشاره به اختلافات میان شیعه وسنی و کشتارهای صورت گرفته در عراق وسوریه و نقاط دیگر جهان خاطرنشان کرد: سازمان‌های بین المللی این جنایت‌ها را می‌بینند و شخصا در آن‌ها مباشرت می‌کنند و وارد این جنایات می‌شوند در حالیکه این وضعی است که دنیا را به بن بست رسانده است.

امامی کاشانی در پایان خطبه دوم ضمن تسلیت درگذشت آیت اله خوشوقت عنوان کرد: آیت اله شیخ عزیز اله خوشبخت از طلاب پاکیزه‌ای بودند و امیدوارم رحمت و رضوان خدا بر ایشان نازل شود.

خطیب موقت جمعه تهران همچنین در خطبه اول خود با اشاره به آیاتی از قرآن ضمن دعوت به تقوا عنوان کرد: بحث درباره شخصیت انسان به رفتار و کردار ظاهری او نیست بلکه باید به درون و باطن آدمی بازگشت تا تمامی جلوه‌های رفتاری زیبا و ارزشمند شود.

وی با اشاره به احادیث متعددی از پیامبر (ص) یادآور شد: احادیث پیامبر و همچنین آیات قرآن نشان می‌دهد اسلام به انسایت و جامعه اسلامی بسیار توجه داشته و به صورت یکجا به آن نگاه کرده است و برهمین اساس برنامه ریزی‌های خود را صورت داده است البته در قرآن روی مومنین تکیه شده است چراکه جامعه اسلامی جامعه‌ای است که باید اقتدار خود را حفظ کرده و فضائل اخلاقی داشته باشد.

امامی کاشانی افزود: ‌ با توجه به احادیث امیرالمومنین می‌بینیم هرکس دلی را خوشحال کند خداوند از سروری که در قلب‌ها ایجاد کرده است حقیقتی رامی آفریند.

وی با تاکید بر انسجام جوامع اسلامی عنوان کرد: پیامبر ما همواره روی وحدت امت اسلام تاکید کرده است بنابراین می‌گوییم توجه به با هم بودن جوامع مطلب مهمی محسوب می‌شود.

امامی کاشانی با اشاره به آداب خواندن نماز جمعه عنوان کرد: این از آگاهی یک خطیب است که نماز طول کشیده و خطبه‌ها کوتاه باشد البته باید در این امر نیز رعایت افراد ناتوان و بیمار را در اقامه نماز داشت اما تاکید پیامبر بر این است که دست و پای نماز را جمع نکنیم و ذکر‌ها را درست بگوییم.

وی افزود: خداوند در قرآن از مردم خواسته است که برای نماز جمع شوند چراکه در نماز جمعه دعا مستجاب است البته نباید فراموش کرد اقامه نماز نیاز به آرامش دارد و در مورد طمانینه هنگام نماز احادیث بسیاری وجود دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر