کد خبر: 511 A

ستاد کل نیروهای مسلح:

صنعت دفاعی پشتوانه قوی و مستحکم نیروهاب مسلح در دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و پاسداری از دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی است.

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای ود با تبریک روز صنعت دفاعی به کارکنان وزارت دفاع و دیگر فعالان این عرصه راهبردی تاکید کرد: بی‌تردید صنعت دفاعی "نماد اقتدار و تولید ملی" به شمار رفته و در هنگامه خطر و تهدید دشمن درس های سخت و پشیمان کننده ای به دشمنان انقلاب اسلامی بدهد.
به گزارش ایلنا به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد کل نیروهای مسلح در بخشی از این بیانیه آمده است: با گذشت 33 سال از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عرصه صنعت دفاعی کشور علاوه بر قطع روابط نظامی با آمریکا و غرب برغم قرار گرفتن در شرایط ظالمانه تحریم و سلسله خصومت های بی پایان و مستمر جبهه استکبار و نظام سلطه علیه انقلاب و ملت ایران، به یکی از عرصه های رشد و تعالی و دست یابی میهن اسلامی به پیشرفت های شگرف و خیره کننده تبدیل شده است.

این بیانیه می افزاید:دستاوردهای بزرگ و توانمندیهای دفاعی کشور در حوزه های مختلف از جمله موشکی، تسلیحاتی، مهمات، حوزه های زرهی و تاکتیکی، الکترونیک، هوایی، دریایی، مخابرات، ناوبری و نیز نرم افزاری که متناسب با استانداردهای نوین جهانی حاصل شده است اینک جمهوری اسلامی ایران را به قدرت برتر و بلامنازع منطقه تبدیل ساخته است.

این بیانیه در ادامه صنعت دفاعی را پشتوانه قوی و مستحکم نیروهاب مسلح در دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و پاسداری از دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی توصیف و تصریح کرده است: امروز عرصه دفاعی کشور با پرچم داری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رکن رکین بازدارندگی مؤثر و نماد شکوهمند خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی و صحنه هراس و وحشت دشمنان ملت ایران به شمار می رود.

در ادامه بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: تلاش همه جانبه در بهره گیری از ظرفیت ها و استعدادهای ناب کشور و تکیه بر جوانان، نخبگان و دانشمندان متعهد در همه بخش ها و جهاد فراگیر در قطع وابستگی ها، ارتقای خودکفایی ملی و فراهم سازی آرامش و امنیت جامعه تحت منویات و اندیشه های دفاعی حضرت امام خمینی (ره) و نیز ولی امر مسلمین فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) در زمره مهمترین عرصه های فعالیت و حرکت حوزه دفاعی محسوب و توانسته است زمینه های تحقق مبانی تحقق دکترین دفاعی جمهوری اسلامی در "تولید ابزار قدرت"، "بازدارندگی فعال"، "دفاع مبتکرانه و مؤثر" را فراهم آورد.

این بیانیه افق صنایع دفاعی کشور متناسب با تحولات محیط های داخلی، منطقه ای و بین المللی را روشن و با برشماری برخی ویژگی ها و مؤلفه های آن افزوده است: انعطاف پذیری و چابکی در طراحی و تولید تسلیحات، سامانه ها و فناوریهای مورد نیاز نیروهای مسلح، جهش در قدرت خلق محصولات و سامانه های جدید دفاعی، بهره گیری مناسب و پایدار از ظرفیت های نخبگی و خبرگی کشور، توجه مضاعف به نقش و اهمیت فناوری های نرم و حوزه سایبر از مؤلفه های برجسته و معرف عرصه صنعت دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران است که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عزم و اراده جدی در پی تحقق تدریجی آن است.

ستاد کل نیروهای مسلح در پایان بیانیه خود با تبریک روز صنعت دفاعی به کارکنان خدوم، ولایی و انقلابی وزارت دفاع و دیگر فعالان این عرصه راهبردی، حساس و سرنوشت ساز کشور تأکید کرده است: بی تردید صنعت دفاعی " نماد اقتدار و تولید ملی" به شمار رفته و با برخورداری از توانمندیهای سرشار بومی و قابلیت های پاسخگویی به نیاز های نظام و ملت ایران در عرصه های دفاعی خواهد توانست در هنگامه خطر و تهدید دشمن درس های سخت و پشیمان کننده ای به دشمنان انقلاب اسلامی بدهد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر