کد خبر: 54086 A

سردار نقدی اعلام کرد؛

انتظار می‌رود تمامی فرهیختگان‌، نویسندگان، ‌ شعرا‌، ادبا و همه هنرمندان با هنر زیبای خود مجاهدت الهی زنان شهید را هرچه ماندگار‌تر کنند.

ایلنا: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز کنگره زنان شهیده با قرائت پیام حضرت‌ آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، ‌ سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی افزود: در این اجلاس، علاوه بر رونمایی از تمبر یادبود ۷۰۰۰ زن شهید‌ه، از ۶۰ عنوان کتاب پیرامون سیره شهدای زن ایران اسلامی نیز رونمایی خواهد شد.

سردار نقدی با اشاره به آثار و دستاوردهای این کنگره بیان کرد: ‌کنگره زنان شهیده کشف یک گنج عظیم و بی‌نظیر در عالم بوده و یکی از بزرگ‌ترین ذخایر معنوی و فرهنگی ملت ولایت مدار و مجاهد ایران اسلامی است.

وی جهاد عظیم زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یادآور شد و تاکید کرد: استمرار مجاهدت زنان تا امروز پدیده شگفت‌انگیز و منحصر به فردی است که در هیچ جای عالم نظیر آن را نمی‌توان یافت‌، لذا حیف است که این ذخیره پایان ناپذیر ناشناخته بماند.

سردار نقدی عدم توجه به زنان شهید را اجحاف در حق نسل امروز و نسل‌های آینده دانست و افزود: ‌ خدا را شاکریم که پس از گذشت سال‌ها از مجاهدت والا و گمنام زنان مؤمن و انقلابی کشورمان توفیق داد تا این سرمایه عظیم معنوی به جامعه سرازیر شود و دختران جوان و آینده‌ساز‌، الگوهای حقیقی و بی‌مثال خودشان را بیابند.

رئیس سازمان بسیج این اجلاسیه را گام نخست در بهره‌برداری هرچه بیشتر از سرمایه عظیم مجاهدت زنان دانست و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود تمامی فرهیختگان‌، نویسندگان، ‌ شعرا‌، ادبا و همه هنرمندان با هنر زیبای خود مجاهدت الهی زنان شهید را هرچه ماندگار‌تر کنند.

وی از همت سازمان بسیج جامعه زنان در برگزاری باشکوه صد‌ها یادواره و مراسم‌های فرهنگی و هنری در سراسر کشور تقدیر کرد.

این کنگره امروز چهارشنبه با سخنرانی سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح از ساعت ۱۴ تا ۱۷ بعد از ظهر در تالار وحدت برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر