کد خبر: 54373 A

بیانیه‏ سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان؛

لازم است کلیه‏ رسانه‏‌ها و دستگاه‏‌های فرهنگی و الگوساز به ویژه رسانه‏ ملّی با هوشیاری خود، تهاجم فرهنگی دشمن را نقش بر آب نماید و با تکیه بر هنر اسلامی و ملّی، فرهنگ غنی اسلامی و تربیت دینی را تجلّی ببخشد.

ایلنا: سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره‏ چهارم با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، متن بیانیه سیزدهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری در ادامه می‌آید:

بسم‌الله الرحمن الرحیم و بعد حمده و الصلوة علی نبیه و آله

مجلس خبرگان رهبری در پایان سیزدهمین اجلاس رسمی خود، لازم می‌‏‌داند نکاتی را به استحضار مردم شریف و مسوولین محترم نظام برساند:

۱. حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با وجود مشکلات مختلف، نشانه‏ عظمت، هوشیاری و صبوری این ملت بزرگ است که شکر این نعمت، وظیفه‏ بزرگی را بر عهده‏ مسوولین می‌‏‌گذارد که عبارت است از رعایت حقوق اساسی مردم، خدمتگزاری مدبّرانه و صادقانه، رعایت تعادل، تعامل و تعقل، حفظ وحدت، حرکت در صراط مستقیم، کنترل گرانی، تورم و آرام نگاه داشتن فضای عمومی کشور.

۲. مقام معظَّم رهبری، ضامن یکپارچگی کشور، محور وحدت، دارای جایگاهی رفیع بوده و توجه به نظرات حکیمانه و داهیانه‏ ایشان که همواره فصل‏‌الخطاب می‌‏‌باشد؛ بر همگان از جمله مسوولین لازم است تا پایبندی خود را عملاً اثبات نمایند.

۳. تلاش محققانه و خستگی‌ناپذیر فرهیختگان و دانشمندان در راستای پیشرفت کشور در انرژی هسته‏‌یی، علوم و فنون مختلف و علوم انسانی را ارج نهاده و لزوم حمایت از این سرمایه‏‌های اصلی برای رسیدن به خودکفایی و خوداتکایی کشور را مورد تأکید قرار می‌‏‌دهیم.

۴. امیدواریم با فراهم شدن بستر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‏‌های رأی، انتخاب رییس‌جمهور توسط مردم که نماد جمهوریت نظام می‌‏‌باشد در فضایی آکنده از امید، نشاط و آگاهی سیاسی، رقابتی سالم و پر شور را رقم زند. انتظار از مردم، مسوولین مربوطه و کاندیداهای محترم ریاست جمهوری، عمل به قانون، رعایت اخلاق و مصالح کشور و انقلاب می‌‏‌باشد. بدیهی است طبق نظر مقام معظم رهبری: «هرگونه اختلاف‏افکنی و التهاب‌آفرینی، خلاف قانون و شرع است.»

۵. آرزو می‌‏‌کنیم تا نهضت بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و جهان در سایه‏ تمسک به ارزش‏‌های والای انسانی و اسلامی و مقابله با نقشه‏‌های دشمنان و پرهیز از هرگونه تفرقه، به ثمر رسیده و از همه‏ دولت‏‌ها و سازمان‏‌های مرتبط جهانی درخواست می‌‏‌شود تا به حقوق اساسی مردم، اهمیت داده و به آن احترام بگذارند.

۶. امروز شاهد توطئه‏‌های دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی و منطقه هستیم متأسفانه بعضی از کشورهای عربی و منطقه نیز خود را با اهداف دشمنان و نظام سلطه همراه کرده و موجب بروز جنایت در سوریه شده‏‌اند. در بحرین حقوق مسلّم مردم نادیده گرفته شده و در عراق، می‌انمار و پاکستان، شیعیان مظلوم به دست عده‏‌ای از خدا بی‏خبر و مزدوران تکفیری به قتل می‌‏‌رسند. ما ضمن محکوم کردن و مخالفت با هرگونه جنایت و کشتار انسانی؛ تأکید می‌‏‌کنیم که بحران کشور سوریه، تنها با راه حل سوری سوری، حل خواهد شد و در این کشور و هم‏چنین کشور بحرین؛ بهترین علاج مشکل، پذیرش نظر و اراده‏ مردم مسلمان است.

۷. امپراطوری رسانه‌ای و خبری دشمن به دنبال ایجاد تردید در باورهای دینی و ملی مردم مسلمان و به ویژه جوانان عزیز می‌‏‌باشد. لازم است کلیه‏ رسانه‏‌ها و دستگاه‏‌های فرهنگی و الگوساز به ویژه رسانه‏ ملّی با هوشیاری خود، تهاجم فرهنگی دشمن را نقش بر آب نماید و با تکیه بر هنر اسلامی و ملّی، فرهنگ غنی اسلامی و تربیت دینی را تجلّی ببخشد.

۸. یکی از مهم‌ترین راه‏‌های برون رفت از توطئه‏ تحریم‏‌های دشمنان اسلام و قرآن و استکبار جهانی؛ پایداری همه جانبه‏ ملت بزرگ و مقاوم ایران و تأکید بر اقتصاد مقاومتی و تلاش در راه تولید ملی و استفاده از کالاهای داخلی است. از مسوولان انتظار می‌‏‌رود جهت حمایت از سرمایه‏ ملی و کار و تولید و اشتغال و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی اقدام نمایند و با نظارت بر قیمت‏‌ها و تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب، کاهش مشکلات معیشتی مردم را مساله‏ اصلی خود بدانند.

۹. در آستانه‏ فرا رسیدن سال نو انتظار می‌‏‌رود همگان شادی خود را با نیازمندان تقسیم و در حمایت از اقشار آسیب‏پذیر، مشارکت فعال داشته و با احترام به قانون، بستر نشاط و آرامش و معنای حقیقی زندگی را در کشور فراهم آوریم و با توجه به تقارن ایام فاطمیه علیه‌السلام با عید نوروز، اطمینان داریم ملت مسلمان ایران سال خود را با عشق به اهل بیت علیهم‏‌السلام و توسل به حضرت زهرا علیه‌السلام شروع کرده و تمام مساعی خویش را در حفظ حرمت‏‌ها و رعایت شعائر دینی به کار خواهند بست.

در پایان یاد امام راحل قدس سره و شهدای گرانسنگ انقلاب و جهان اسلام را گرامی می‌‏‌داریم و از خداوند متعال طول عمر با برکت مقام معظم رهبری مدظله العالی را در سایه‏ی عنایات حضرت بقیة الله الاعظم و پیروزی اسلام و مسلمانان را مسالت می‌‏‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمة الله

مجلس خبرگان رهبری»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر