کد خبر: 54375 A

سرلشگر فیروزآبادی در جمع خبرنگاران:

وی با اشاره به موضوعی که درباره فتنه ۹۲ مطرح کرده بود یادآور شد: این فتنه را خیلی بزرگ نکنید. آن چیزی که از طرف برخی مقام‌هایی که فکر می‌کنند صاحب قدرتند، مطرح شد، خود یک حرف خلاف قانون و مقررات بوده است.

ایلنا: رییس ستادکل نیروهای مسلح گفت: اگر تجاوزی چه از طرف آمریکا، چه عربستان و چه جوجه دیگری به آب‌های سرزمینی شود، هم به ملت اعلام می‌کنیم و هم پاسخ مهاجم را می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرلشکر فیروزآبادی در حاشیه کنگره ملی زنان شهیده در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا اسنادی درباره فتنه ۹۲ موجود است یا خیر؟» اظهار کرد: آنچه من به عنوان فتنه ۹۲ مطرح کردم، مثال بود که این مثال را برای جلوگیری از غفلت و غافلگیری زدم.

وی همچنین درباره مذاکره با آمریکا گفت: ما با آمریکا مذاکره‌ای نداریم. تا وقتی که آمریکا و استکبار جهانی وجود دارد، ما مذاکره‌ای نداریم. هرگاه این کشور شرایط نظام سلطه را کنار بگذارد و در برابر حقوق ملت ایران تسلیم شود و حقوق ملت‌های منطقه را به رسمیت بشناسد، آن وقت است که در شرایط برابر مذاکره را مانعی نمی‌بینیم. وقتی علاقه دارند، به این مسیر حرکت کنند، علائم آن را دریافت خواهیم کرد. الحمدالله آثار تحول در آمریکا پیداست.

رییس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به جنبش وال‌استریت اظهار کرد: این جنبش خودش چراغی است که مقامات آمریکایی را به کوتاه آمدن به بسیاری از مسائل وادار خواهد کرد. آمریکا دیگر نمی‌تواند به عنوان یک ابرقدرت افکار خود را حاکم کند و این عقب‌نشینی با شکار است.

فیروزآبادی افزود: ما رهبر هوشیاری در ایران داریم که سررشته همه امور در اختیار اوست و سکان انقلاب نیز در دست ایشان است.

وی با اشاره به موضوعی که درباره فتنه ۹۲ مطرح کرده بود یادآور شد: این فتنه را خیلی بزرگ نکنید. آن چیزی که از طرف برخی مقام‌هایی که فکر می‌کنند صاحب قدرتند، مطرح شد، خود یک حرف خلاف قانون و مقررات بوده است.

فیروزآبادی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ادعای دخالت سپاه در انتخابات نظام پزشکی گفت: این دخالت نبوده است. حضور بسیج جامعه پزشکی در انتخابات نظام پزشکی قانونی است و اظهار نظر اطلاعات سپاه و سازمان‌های حفاظت اطلاعات درخصوص عناصری که مشکل امنیتی دارند، قانونی است. شورای نگهبان بر این‌ها استناد می‌کند و شورای نگهبان و شورای هیات نظارت نظام پزشکی نیز بر آن نظارت دارد. من به عنوان یک پزشک انتخابات را به عنوان یک انتخابات سالم می‌دانم.

رییس ستادکل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آب‌های خلیج فارس و شرایط اشتراکی ما با کشورهای عربی نیز توضیح داد: بین ما و کشورهای عربی منطقه خطوطی است که منافع اقتصادی را در داخل خلیج فارس مشخص می‌کند و اگر این خطوط که خطوط مرز آبی نیست، از سوی آمریکا، عربستان و هر جوجه دیگری مورد تجاوز واقع شود، هم به ملت ایران اعلام می‌کنیم و هم با مهاجم برخورد خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: هواپیماهای کشورهای همسایه که از آسمان خلیج فارس عبور می‌کنند، پرواز آن‌ها بر روی آبهای بین‌المللی هیچ مانعی ندارد و تحریک محسوب نمی‌شود. ممکن است هواپیمایی بدون اتفاقی دیده شود که این‌ها برای ایجاد جنگ روانی و بر هم زدن اتحاد کشوهای مسلمان است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر