کد خبر: 54439 A

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی:

اکنون در مقابل تحریم‌های غیرقانونی دشمنان علیه این ملت مقاوم، مسوولان نظام با هوشیاری درمقابل القائات موذیانه آنان متکی بر همدلی و هم‌یاری اقشار مختلف مردم در حال برنامه‌ریزی می‌باشند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: در حال حاضر شاهد تهاجم به هم پیوشته دشمن به صورت شبکه‌ای در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی- اجتماعی و امنیتی هستیم و بیش از پیش تبیین دفاع همه‌جانبه و تدوین راهبردهای منسجم و یکپارچه درمقابل یورش ناجوانمردانه دشمن احساس می‌شود.

به گزارش ایلنا، ابراهیم حسن‌بیگی طی سخنانی در همایش دفاع ملی، دفاع همه‌جانبه خاطرنشان کرد: می‌توان دفاع همه‌جانبه را هوشیاری راهبردی، کسب آمادگی، حفظ آمادگی و ارتقای آمادگی به همراه مجاهدت عالمانه و هم‌افزا به منظور مقابله موثر با انواع تهدیدات سخت و نرم و متناسب با نوع، ‌ ابعاد، ماهیت، شدت و گستردگی تهدید دانست.

وی در ادامه تعریف خود از دفاع همه جانبه آن را دفاعی با هدف پیشگیری و بازدارندگی در همه حوزه‌های مربوط به منافع امنیت ملی اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی- اجتماعی و نظامی و امنیتی به صورت یکپارچه و نظام‌مند به منظور دست‌یابی به عزت ملی‌، اقتدار ملی و اهداف منافع ملی، همچنین بسیج و تجمیع توامندی‌های کشور در پیشتیبانی از نیروهای مسلح در جنگ احتمالی برشمرد.

وی افزود: اکنون در مقابل تحریم‌های غیرقانونی دشمنان علیه این ملت مقاوم، مسوولان نظام با هوشیاری درمقابل القائات موذیانه آنان متکی بر همدلی و هم‌یاری اقشار مختلف مردم در حال برنامه‌ریزی می‌باشند، بخش‌های گوناگون صنعتی و مراکز دانشگاهی نیز باید با همتی مضاعف به صحنه تولید محصولات کارآمد، مفید و جدید در عرصه دفاع همه‌جانبه رونق بخشیده و همراه با دیگر بخش‌ها در برپاسازی و شکوفایی نهضت نرم‌افزاری تولید علم، کشوری نمونه از برنامه‌ریزی موفق و تلاش مجدانه در پیاده‌سازی سیاست‌های دفاعی کشور را به نمایش گذارند تا نشان‌گر کارآمدی و موفقیت شیوه‌هایی باشد که در رفع تهاجمات سخت و نرم دشمن موثر واقع شود.

حسن‌بیگی در ادامه بر این نکته که همواره باید تحقیق و تربیت‌ مدیران، فرماندهان و پژوهش‌گران در صدر فهرست برنامه‌های راهبردی قرار گیرد، تاکید کرد.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در ادامه با اشاره به این‌که برنامه‌ریزی برای برگزاری این همایش از ابتدای سال جاری و با مشارکت سازمان‌های عمده نیروهای مسلح ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و قوه مجریه و همچنین هفت وزارتخانه، قوه مقننه، قوه قضائیه و پژوهش‌گاه‌ها و مراکز علمی – آموزشی آغاز شده است، خاطر نشان کرد: در طول این مدت جلسات شورای سیاست‌گذاری این همایش برگزار شد.

وی در پایان تصریح کرد: پس از انتشار فراخوان کمیته علمی همایش و بر اساس محورهای اعلامی تعداد ۷۵۵ چکیده مقاله و تعداد ۴۰۸ عدد مقاله به دبیرخانه عملی این همایش واصل گردید که پس از ارزیابی تعداد ۹۲ مقاله با درجه علمی تشخیص داده شد که امروز و در ۱۱ نشست تخصصی این مقالات ارائه خواهند شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر