کد خبر: 58849 A

منوچهر متکی:

معتقدم باید یک گفت‌وگوی ملی برای برون‌رفت از شرایط بد اقتصادی کشور ایجاد شود، چون برخی تصمیمات کشور را با هزینه‌های بسیار سنگینی مواجه کرده است.

منوچهر متکی گفت: معتقدم باید یک گفت‌وگوی ملی برای برون‌رفت از شرایط بد اقتصادی کشور ایجاد شود، چون برخی تصمیمات کشور را با هزینه‌های بسیار سنگینی مواجه کرده است.

به گزارش ایلنا، منوچهر متکی امروز در شهرستان کامیاران با اشاره به اهمیت و تأثیر اسلام اشاره کرد و گفت: در حادثه 11 سپتامبر دشمنان با راه‌انداختن هجمه‌های تبلیغی بزرگ تلاش کردند به اسلام و مسلمانان به ویژه در اروپا و آمریکا ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: با گذشت زمان میل و گرایش مردم به آموزه‌های اسلامی بیشتر شده چرا که هر مکتب، فکر و اندیشه‌ای که‌ ریشه در فطرت انسان داشته و بر حق باشد ضدیت با آن موجب قوی‌تر و مقاوم‌تر آن خواهد شد.

متکی در ادامه هدف از سفر این دوره خود به کردستان را اطلاع‌رسانی در مورد حماسه سیاسی امسال یعنی انتخابات ریاست جمهوری خواند و خواست که همه کسانی که به نحوی در این عرصه نقش‌آفرین خواهند بود، وارد عرصه شوند.

متکی در بخشی دیگر از سخنانش به نامه اول خود در 8 اسفند 1391 اشاره کرد که به خانواده‌های ایرانی نوشته است و آنها را به عنوان مهم‌ترین رکن جامعه اسلامی مورد خطاب قرار داده است چرا که هر اتفاق خوب و یا بد در خانواده‌ها ریشه دارد.

وی ادامه داد: به زودی نامه‌ای دیگر مربوط به بحث‌ها و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور منتشر خواهد کرد که از مهرماه سال گذشته با مشاوره از اساتید و مدیران صنعتی و کشاورزی، گیر و دارها و مشکلات اقتصادی کشور و نوع نگاه به تحول انسانی در کشور بیان خواهد کرد و در آن 14 نکته مهم و اساسی را از جمله تورم، بیکاری و محورهای تکیه بودجه به در آمدهای نفتی و غیره را اعلام می‌کند و آن را برای تمام مدیران 30 سال گذشته کشور ارسال خواهد کرد تا نظرات و دیدگاه‌های خود را در این خصوص بیان کنند.

متکی گفت: معتقدم باید یک گفت‌وگوی ملی برای برون‌رفت از شرایط بد اقتصادی کشور که با آن مواجه هستیم ایجاد شود، چون برخی تصمیمات ما کشور را با هزینه‌های بسیار سنگینی مواجه کرده است.

وی اضافه کرد: در کشور ما که احزاب به آن صورت شکل نگرفته‌اند انتخابات‌ها یک فرصتی است که صاحب‌نظران دیدگاه‌های خود را بیان کنند و معتقدم که سیستم بروکراسی اداره کشور ما معیوب است و لازم است اینها را بگوییم تا راهکارهای مناسب پیدا شود.

متکی در پایان سخنان خود به تولید و حمایت از تولید و درآمد ملی اشاره کرد و گفت: باید به اهمیت و تاثیر تولید ملی در داخل کشور توجه کرد و لازم است از تولید در مرحله اول تا آخر حمایت کرد و در نیمه راه تولیدکنندگان را رها نکرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر