کد خبر: 58852 A

سردار سلیمانی در اختتامیه کنگره ره‌آورد سرزمین نور:

با برگزاری اردوهای راهیان نور شاهد فتح الفتوح‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف کشور هستیم.

 دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور گفت: با برگزاری اردوهای راهیان نور شاهد فتح الفتوح‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف کشور هستیم.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری قرارگاه راهیان نور بسیج در آبادان، سردار یعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی، راهیان و گردشگری بسیج در مراسم اختتامیه دهمین کنگره رهاورد سرزمین نور با اشاره به اینکه در مراسم تجلیل از همسر اوباما نمایندگانی از 28 کشور حضور خواهند داشت، گفت: جایزه اسکار را به این دلیل به فیلم ضد ایرانی آرگو دادند که سینمای هالیوود تحت سیطره کاخ سفید قرار دارد به همین خاطر آن نگاه هنری و حرفه ای در اختصاص این جایزه به فیلم مورد اشاره دیده نمی شود.

وی با اشاره به اینکه در سال آینده برای اولین بار کنگره رهاورد سرزمین نور بخش استانی هم خواهد داشت بیان کرد: بخش استانی جشنواره رهاورد سرزمین نور از سال آینده در اردوگاه های مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس برگزار می شود که عمده ترین اهداف آن نیز پرداختن به جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به عنوان حماسه ملت بزرگ ایران، ثبت و ضبط احساسات و برداشت های مردمی از هشت سال دفاع مقدس، ایجاد بستری مناسب برای خود و قسمت های هنری و شناسایی هنرمندان در خلق آثار مربوط به موضوعات دفاع مقدس است.

سردار سلیمانی افزود: 34 سال است از عمر انقلاب اسلامی در ایران می گذرد، انقلابی که بسیاری از کشورها تهییج شده بودند تا آن را ساقط کنند اما به دلیل ایثارگری های رزمندگان در دوران دفاع مقدس، اکنون با برگزاری اردوهای راهیان نور شاهد فتح الفتوح های بسیاری در عرصه های مختلف کشور هستیم.

دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور ادامه داد: راهیان نور، ترویج ایثار و شهادت طلبی رزمندگان اسلام به نسلی است که دوران دفاع مقدس را از نزدیک درک نکرده است به عبارت دیگر از بسترهای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت ترویج راهیان نور است. سفرهایی که هر ساله با مشارکت خیل عظیمی از مردم در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر