کد خبر: 59342 A

دریادار سیاری خبرداد:

ناوگروه بیست و چهارم برای نخستین بار توانست پس از حضور در اقیانوس آرام با عبور از خط استوا برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی ثبت کند.

ناوگروه بیست و چهارم نیروی دریایی ارتش پس از مأموریت 72 روزه خود، لحظاتی پیش در اسکله‌های پایگاه یکم نیروی دریایی پهلو گرفت.

به گزارش ایلنا، ناوگروه بیست و چهارم برای نخستین بار توانست پس از حضور در اقیانوس آرام با عبور از خط استوا برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات نیروی دریایی ثبت کند.

دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم استقبال از این ناوگروه اظهارداشت: این ناوگروه متشکل از ناو بالگردبر خارک و سبلان به همراه بالگرد از اول بهمن ماه مأموریت خود را آغاز کرد.

وی افزود: ناوگروه بیست و چهارم با 800 نفر از پرسنل در این مأموریت شرکت داشت.

سیاری ادامه داد: حضور در شمال اقیانوس هند، عبور از تنگه استراتژیک مالاکا، حضور در اقیانوس آرام و دریای چین، عبور از خط استوا، موفق بودن کارورزی دانشجویان ما در دریاهای آزاد، پهلوگیری در بندر «ژانگ ژیانگ» چین، شناسایی370 یکان شناور سطحی، زیر سطحی و پرنده از جمله ویژگی‌های مأموریت ناوگروه بیست و چهارم بود.

سیاری افزود: نیروی دریایی ارتش می‌تواند در سیاست و عزت و استقلال کشور نقش‌آفرین باشد و امیدواریم در سال 92 در عرصه دریاهای آزاد و اقیانوس‌های دیگر حضور داشته باشیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد:‌ تمامی یکان‌های ما با فن‌آوری‌های روز تجهیز شده‌ و باعث غرور ملت قهرمان ایران اسلامی هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر