کد خبر: 59351 A

ولایتی:

کشور بدون اقتصاد اداره نمی شود/ گام مهمی در انتخابات خرداد ماه برداشته می شود/ نقش راهبری جهان معنویت و ادیان الهی برعهده مسلمانان و قطب آن ایران است/ دولت آینده کارهای بسیاری دارد که باید از عهده آن بربیاید.

علی اکبر ولایتی حماسه سیاسی را برای حل مجموعه مسائل راهبردی کشور ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی اکبر ولایتی در محل مسجد «العلی» مشهد با اشاره به دهه فاطمیه گفت: اگر حمایت از ولایت حضرت زهرا(س) نبود امروز چیزی از اسلام باقی نمانده بود.

وی افزود: اساس اسلام و حکومت اسلامی بر ولایت و تبعیت از آن است و اسلام امروز به خاطر حول محور ولایت بودن به جا مانده است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه هر چه اسلام پس از بعثت دارد از وجود ولایت است، یادآور شد: دین تا به امروز بر اساس عنصر ولایت زنده مانده و نگاهداران آن در امروز به فرموده روایات علما هستند.

ولایتی افزود: نقش راهبری جهان معنویت و ادیان الهی برعهده مسلمانان و قطب آن ایران است.

وی با اشاره به شعار سال «حماسه سیاسی حماسه اقتصادی» بیان کرد: حماسه سیاسی در مقدمه آمده و حماسه اقتصادی پس از آن و باید در عمل نیز چنین باشد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ادامه داد: استفاده از واژه حماسه به جای کلماتی همچون تلاش عظمت حرکت امسال کشور را می رساند.
ولایتی تصریح کرد: کار حماسی شمول عامتر دارد که هم در تدبیر و هم در کاربرد تدبیر باید کاری حماسی کرد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه اظهار کرد: انتخابات پیش رو باید نیازهای روز جامعه را جوابگو باشد و دولت آینده کارهای بسیاری دارد که باید از عهده آن بربیاید.

ولایتی افزود: مردم با انتخاب یک دولت مدبر و هوشمند به مسائل زمان می توانند مسائل حساس پیش رو را حل کنند.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: در حرکت جمعی جهانی نباید تنها به ایران نگاه کرد بلکه با نگاهی جهان شمول به تحولات دنیا نگاه کرد.

وی یادآور شد: پس فروپاشی جهان دوقطبی دنیا دیگر ثباتی ندارد و چند قطبی بودن آن مشخص نیست و همه در شکل گیری موازنه آینده جهان به دنبال جایگاهی برای خود می گردند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه قدرت آمریکا روبه افول است، گفت: در آینده چین، روسیه ترقی یافته دو قدرت بزرگ جهانی هستند و در کنار آنها یک مجموعه مهم دنیای اسلام بیدار شده است.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: ایران جهان اسلام را به جنبش واداشته و ادامه حرکت این بیداری سازندگی جهان اسلام است و این سازندگی بر اساس معیارهای اسلامی حرکت سختی است.

ولایتی دنیای آینده را تک قطبی مطلوب آمریکا ندانست و خاطر نشان کرد: بدون تردید غیر از ایران کشوری ظرفیت این را ندارد که رشته هدایت و تدبیر همیشگی جهان اسلام را به دست گیرد و تمام دنیا هم چشم به ایران دارند.

وی با اشاره به اینکه گام مهمی در انتخابات خرداد ماه برداشته می شود، در خصوص حماسه اقتصادی گفت: کشور بدون اقتصاد اداره نمی شود.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: کشور ما باید یک کشور تولید کننده سطح بالا باشد و اگر پیشرفت علمی و فناوری را در صحنه عمل به کار نگیریم آن پیشرفت به پیشبرد اقتصادی نیامده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر