کد خبر: 597 A

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه ای تاکید کرد؛

امروز عرصه دفاعی کشور با پرچم داری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رکن رکین بازدارندگی مؤثر و نماد شکوه‌مند خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی و صحنه هراس و وحشت دشمنان ملت ایران به شمار می‌رود.

ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت فرارسیدن ۳۱ مرداد ـ روز صنعت دفاعی ـ بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در این بیانیه آمده است: با گذشت بیش از ۳۳ سال از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عرصه صنعت دفاعی کشور علاوه بر قطع روابط نظامی با آمریکا و غرب، به یکی از عرصه‌های رشد و تعالی و دستیابی میهن اسلامی به پیشرفت‌های شگرف و خیره‌کننده تبدیل شده است؛ این در حالی است که در این مدت جمهوری اسلامی ایران در شرایط ظالمانه تحریم و سلسله خصومت‌های بی‌پایان و مستمر جبهه استکبار و نظام سلطه علیه انقلاب و ملت ایران، قرار داشت.

این بیانیه می‌افزاید: دستاوردهای بزرگ و توانمندی‌های دفاعی کشور در حوزه‌های مختلف از جمله موشکی، تسلیحاتی، مهمات، حوزه‌های زرهی و تاکتیکی، هوایی، الکترونیک، دریایی، مخابرات، ناوبری و نرم‌افزاری که متناسب با استانداردهای نوین جهانی حاصل شده، اینک جمهوری اسلامی ایران را به قدرت بر‌تر و بلامنازع منطقه تبدیل ساخته است.

ستادکل نیروهای مسلح در ادامه، صنعت دفاعی را پشتوانه قوی و مستحکم نیروهای مسلح در دفاع از تمامیت ارضی و استقلال کشور و پاسداری از دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی توصیف کرده و افزوده است: امروز عرصه دفاعی کشور با پرچم داری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رکن رکین بازدارندگی مؤثر و نماد شکوه‌مند خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی و صحنه هراس و وحشت دشمنان ملت ایران به شمار می‌رود.

در ادامه این بیانیه آمده است: تلاش همه‌جانبه در بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و استعدادهای ناب کشور و تکیه بر جوانان، نخبگان و دانشمندان متعهد در همه بخش‌ها و جهاد فراگیر در قطع وابستگی‌ها، ارتقای خودکفایی ملی و فراهم سازی آرامش و امنیت جامعه تحت منویات و اندیشه‌های دفاعی حضرت امام خمینی‌ (ره) و نیز فرمانده معظم کل قوا در زمره مهم‌ترین عرصه‌های فعالیت و حرکت حوزه دفاعی محسوب می‌شود. این حرکت توانسته است زمینه‌های تحقق مبانی تحقق دکترین دفاعی جمهوری اسلامی در «تولید ابزار قدرت»، «بازدارندگی فعال»، «دفاع مبتکرانه و مؤثر» را فراهم آورد.

ستادکل نیروهای مسلح، افق صنایع دفاعی کشور متناسب با تحولات محیط‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی را روشن دانسته و با برشماری برخی ویژگی‌ها و مؤلفه‌های افق صنایع دفاعی کشور آورده است: انعطاف‌پذیری و چابکی در طراحی و تولید تسلیحات، سامانه‌ها و فناوری‌های مورد نیاز نیروهای مسلح، از مؤلفه‌های برجسته و معرف عرصه صنعت دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران است که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عزم و اراده جدی در پی تحقق تدریجی آن است.

این بیانیه، جهش در قدرت خلق محصولات و سامانه‌های جدید دفاعی، بهره گیری مناسب و پایدار از ظرفیت‌های نخبگی و خبرگی کشور، توجه مضاعف به نقش و اهمیت فناوری‌های نرم و حوزه سایبر را از دیگر مؤلفه‌های برجسته و معرف عرصه صنعت دفاعی نظام جمهوری اسلامی ایران دانسته است.

ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه، روز صنعت دفاعی را به کارکنان خدوم، ولایی و انقلابی وزارت دفاع و دیگر فعالان این عرصه راهبردی، حساس و سرنوشت ساز کشور تبریک گفته است.

در پایان این بیانیه نیز تاکید شده است: بی‌تردید صنعت دفاعی «نماد اقتدار و تولید ملی» به شمار رفته و با برخورداری از توانمندی‌های سرشار بومی و قابلیت‌های پاسخگویی به نیازهای نظام و ملت ایران در عرصه‌های دفاعی خواهد توانست در هنگامه خطر و تهدید دشمن درس‌های سخت و پشیمان‌کننده‌ای به دشمنان انقلاب اسلامی بدهد.

ستاد کل نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر