کد خبر: 63062 A

عضو فقهای شورای نگهبان:

وی در این رابطه از توصیه رهبر انقلاب به شورای نگهبان هم خبر داد و گفت: رهبری در جلسه‌ای كه خدمت ایشان بودیم، تأكید خاص داشتند که شما به وظیفه قانونی‌تان عمل كنید.

عضو فقهای شورای نگهبان گفت: کشور هنوز هم متاثر از حوادث سال 88 است.

به گزارش ایلنا از یزد، آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی در همایش هیأت‌های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان ها و بخش‌های استان یزد اظهار داشت: در آغاز مراحل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هستیم كه برای كشور بسیار مهم است، دشمنان تمركز كرده‌اند تا این انتخابات به شایستگی برگزار نشود و ما هم متقابلاً باید تلاش كنیم تا انتخابات به بهترین روش و صورت برگزار شود.

وی گفت: اگر همه نیروهای فعال صحنه‌های اجتماعی، تابع معیارهای قانونی باشند، كشور به سمت صلاح  پیش خواهد رفت. تمام مشكلات ما از آنجاست كه عده‌ای نمی‌خواهند قانون‌مدار باشند. اگر قانون با منافعشان سازگار باشد، در همان محدوده، قانونمدار می‌شوند و اگر برخلاف منافعشان باشد، تخریب می‌كنند و معیار همه چیز، هوا و هوس و منافعشان است.

مدرسی تاکید کرد: همه باید برای اجرای قانون تلاش كنند زیرا با اجرای قانون و پذیرفتن آن توسط همه، بسیاری از مشكلات كشور و انتخابات حل خواهد شد.

عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینكه در وضعیتی حساس قرار داریم، افزود: در صدر اسلام نیز كسانی تسلیم حق نشدند و تا امروز به اسلام و بشریت ضربه زدند؛ مشكلات، شهادت‌ها و بمب گذاری‌ها، همه ناشی از آن است.

او افزود: اگر امروز نظام اسلامی را حفظ  و ملاك‌های قرآنی را پیاده نكنیم، عده‌ای با منفعت‌طلبی می آیند و با ایجاد اختلاف و پاشیدن بذر نفاق مشکلاتی پیش خواهند آوردند که ما در قبال این مشکلات مسئول خواهیم بود.

وی با اشاره به شرایط کشور گفت: پیش از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، با حضور چشمگیر مردم در انتخابات، كشور در قله عظمت قرار گرفته بود اما پس از حوادث آن سال، آن قله عظمت از دست ملت گرفته شد، دشمنان شاد شدند و كشور هنوز هم در حال تحمل خسارات آن وقایع است.

مدرسی یزدی در پایان خطاب به هیأت‌های نظارت گفت: سعی كنید به آنچه قانون معین كرده (نه كم و نه زیاد)، عمل كنید و تحت تأثیر هیچ چیزی قرار نگیرید.

وی در این رابطه از توصیه رهبر انقلاب به شورای نگهبان هم خبر داد و گفت: رهبری در جلسه‌ای كه خدمت ایشان بودیم، تأكید خاص داشتند که شما به وظیفه قانونی‌تان عمل كنید.

مدرسی گفت: این سفارش باید مورد توجه همه اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت قرار بگیرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر