کد خبر: 63349 A

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با صدور بیانیه‌ای اقدامات تروریستی در بوستون آمریکا را محکوم کرد.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با صدور بیانیه‌ای اقدامات تروریستی در بوستون آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: خانواده‌های قربانیان ترور در ایران، انفجار تروریستی در شهر بوستون آمریکا را که منجر به کشته شدن چند انسان بی‌گناه و زخمی شدن ده‌ها نفر گردید را شدیدا محکوم کرده و اقدامی جهانی برای پایان دادن به پدیده شوم تروریسم را خواستار شدند تا در پرتو آن دیگر هیچ انسانی قربانی چنین اقدامات ضدبشری و ددمنشانه‌ای نگردد.

این بیانیه افزود: ما خانواده‌های قربانیان ترور در ایران، تروریسم را مهمترین تهدید جامعه جهانی در عصر حاضر می‌دانیم که تاکنون جان انسان‌های بیشماری را گرفته و در روند روبه گسترش خود به تهدیدی خطرناک برای امنیت شهروندان تمام کشورهای جهان تبدیل شده است و بی شک آن‌چه باعث افزایش اقدامات تروریستی در بسیاری از کشورهای جهان گردید و امنیت انسان‌ها را به خطر انداخته است، انفعال دولت‌ها و نهادهای بین‌المللی در برابر گروه‌های تروریستی می‌باشد، گروه‌هایی که نه تنها محدودیتی بر آنها حاکم نیست بلکه گاهاً مورد حمایت برخی دولت‌ها و نهادهای بین المللی نیز واقع شده‌اند و همین امر زمینه‌های گسترش تروریسم را در هر نقطه از جهان فراهم آورده است.

در پایان این بیانیه آمده است: ما خانواده‌های قربانیان ترور اقدام جدی نهادهای بین‌المللی، دولت‌ها و جامعه جهانی برای مبارزه با تروریسم به عنوان بزرگترین تهدید در جهان امروز را خواهانیم تا در پرتو آن شاهد جهانی بدون ترور باشیم که در آن دیگر هیچ انسانی قربانی ترور و هیچ خانواده ای داغدار عزیزانش نگردد.

این در حالی است که دو انفجار در روز دوشنبه هنگام برگزاری مسابقه دو ماراتن در شهر بوستون آمریکا و در محل استقرار تماشاگران مسابقه روی داد که منجر به کشته شدن سه نفر از جمله یک کودک و یکی از ورزشکاران گردید. گفته می‌شود این بمب‌ها دست‌ساز بوده و در سطل‌های زباله کار گذاشته بودند. پلیس همچنین از خنثی‌سازی دو بمب دیگر در شهر بوستون خبر داده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر