کد خبر: 63469 A

معاون سازمان بازرسی كل كشور:

طی 5 سال گذشته بیش از 60 هزار مورد بازرسی انجام و 13 هزار گزارش به مبادی ذی‌ربط ارسال شد/ با كمتر از 2 هزار نیرو و با سی چهل میلیارد تومان بودجه باید بر حجم عظیم فعالیت‌ دستگاه‌های اجرایی با بودجه‌ای حدود 700 هزار میلیارد تومان نظارت كنیم.

ایلنا: معاون سازمان بازرسی كل كشور با بیان این كه بودجه و امكانات سازمان بازرسی كل كشور متناسب با فعالیت‌ها و وظایف آن نیست، گفت: طی 5 سال گذشته بیش از 60 هزار مورد بازرسی انجام و 13 هزار گزارش به مبادی ذی‌ربط ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی كل كشور در دیدار با حجت الاسلام سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم گزارشی از وظایف، فعالیت‌ها و برنامه‌های سازمان بازرسی كل كشور ارایه كرد و گفت: طی 5 سال گذشته بیش از 60 هزار مورد بازرسی از موضوعات مختلف كشور انجام شد و همچنین بیش از 13 هزار گزارش بازرسی به دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال گردید.

معاون برنامه‌ریزی سازمان بازرسی كل كشور گفت: امكانات، بودجه و ساختار سازمان بازرسی متناسب با وظایف و فعالیت‌های آن نیست و اجازه انجام همه وظایف حوزه نظارتی را نمی‌دهد. وی در توضیح بیشتر این مطلب افزود: با كمتر از 2 هزار نیرو و با سی چهل میلیارد تومان بودجه باید بر حجم عظیم فعالیت‌ دستگاه‌های اجرایی با بودجه‌ای حدود 700 هزار میلیارد تومان نظارت كنیم.

موسی‌پور خاطرنشان كرد: سازمان بازرسی كل كشور برای این‌كه روند نظارت بر فعالیت‌های دستگاه‌ها را تسهیل كند، از فناوری‌های جدید در امر كنترل و نظارت و بازرسی استفاده كرده و این امر علاوه بر این‌كه مسیر بازرسی را تسهیل می‌كند، باعث ایجاد اطمینان و اعتماد نیز می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان بازرسی كل كشور در پایان با ارایه گزارشی از پرونده‌های مهمی كه در سازمان بازرسی مطرح و بررسی شد، گفت: با توجه به این‌كه حساسیت‌ها و عكس‌العمل‌ها نسبت به بازرسی زیاد است، لذا ما علاوه بر بازرسی‌ها، پیشگیری و نظارت را هم به‌عنوان رویكرد اصلی سازمان انتخاب كردیم.

نیت اصلاح‌گرایانه ارزش كار بازرسی را بالا می برد

در ادامه حجت الاسلام سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) با اشاره به حدیث المؤمن مرآت‌المؤمن گفت: نظارت لازمه زندگی فردی و اجتماعی انسان است و جامعه به این‌ نظارت‌ها نیاز دارد. وی گفت:‌ همان‌طور كه آینه عیوب انسان را بی‌سر و صدا و واقعی نشان می‌دهد، نظارت هم برای این‌كه مقبول بیفتد باید بی‌سر و صدا و واقعی عمل كند. آنچه كه ارزش كار نظارت و بازرسی را بالا می‌برد، نیت اصلاح‌گرایانه و پیشگیرانه آن است.

امام جمعه قم افزود: انسان فطرتاً‌ به گونه‌ای است كه خوشش نمی‌آید مورد نظارت قرار گیرد واین یك نقطه ضعف است. حال اگر كسی در این كار غرض هم داشته باشد، بر شدت این نقطه ضعف و مشكل افزوده می‌شود.

وی خطاب به كسانی كه در كار نظارت و بازرسی هستند، گفت: عملكرد شما باید همانند آینه باشد و مسایل را همان‌گونه كه هست بازگو كنید، نه بزرگ‌نمایی شود و نه ریز و بی‌اهمیت. بنابر این دستگاه‌های نظارتی اگر بتوانند همانند آینه عیوب را نشان دهند، در اصلاح امور بسیار تأثیرگذار است. وی در پایان گفت: این امر بستگی به متولیان آن دارد كه در سالم‌سازی دستگاه‌های اداری كشور فعالیت‌ می‌كنند و حق بزرگی بر گردن جامعه دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر