کد خبر: 6552 A

رییس دیوانعالی کشور:

رزمندگان اسلام هم در اثر استقامت پیروز شدند. در دوران دفاع مقدس که این ایام و دوران در حقیقت با برکات زیاد و استقامت پیوند خورده است، رزمندگان ما در برابر شرق و غرب عالم و استکبار جهانی و صدام جهنمی مقاومت کردند و کشور را از چنگال آن‌ها نجات دادند و این افتخار بزرگ در تاریخ برای ما ثبت شد.

رییس دیوانعالی کشور گفت: این مسائل و تحریم‌ها ۵۰ درصد مسئله است که با استقامت و پایداری مردم انشاء الله مرتفع می‌گردد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رئیس دیوان عالی کشور در ابتدای این نشست ضمن تبریک ولادت باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با قرائت آیه شریفه: لقد ارسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان «ما پیامبران را با دلایل و معجزات فرستادیم و میزان و کتاب را به آن‌ها نازل کردیم» بیان داشت: خداوند تبارک و تعالی مسئولیت مهمی را به انبیاء عظام محول فرموده است و آن مسئولیت، تربیت انسان‌ها و رشد اخلاق و معنویت در جوامع بشری است و اگراین کار به سامان برسد، واقعاً جامعه به مدینه فاضله تبدیل می‌گردد. اما کج اندیشان، بد اندیشان، کافران، ملحدان، منافقان و دشمنان سعادت انسانی در مقابل افکار انبیاء و خط فکری آن‌ها هستند.

ایشان در ادامه افزود: دانشمندان و مصلحان بزرگ جهان از خط فکری انبیاء پیروی می‌کنند و آن را تبلیغ می‌کنند و در راه تبلیغ آن با زحمات فراوانی مواجه می‌شوند و اینجای خوشحالی است.

البته درست است که کافران و کج اندیشان مشکلات فراوانی را به وجود می‌آورند اما یک شرط وجود دارد و اگر آن شرط محقق شود، پیروزی از آن موحدان و رهروان راه انبیاء خواهد بود و آن استقامت و پایداری در مسیر الهی است.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه افزود: با مطالعه تاریخ ما می‌بینیم که پیامبر گرامی اسلام (ص) نیز با اندک امکانات و پیروانی که داشت در مقابل همه حزب‌های آن زمان علیرغم اینکه آن‌ها همه امکانات مادی را دراختیارداشتند، بخاطر اعتمادی که به خداوند و قول خدا که به ایشان فرموده بود، فاستقم کما امرت استقامت کن همانطور که مامور به استقامت هستی، ایشان در مقابله کفار استقامت و ایستادگی کردند وپیروز شدند. البته همیشه و در طول تاریخ مسلمان‌ها با مشکلات و کاستی‌هایی مواجه بوده و خواهند بود منتهی استقامت را نباید فراموش کرد. ما اکنون با تحریم‌ها و تورم قیمت‌ها مواجه هستیم و این مسائل آزمون بسیار بزرگی برای ملت ایران است.

وی افزود: البته این مسائل و تحریم‌ها ۵۰ درصد مسئله است که با استقامت و پایداری مردم انشاء الله مرتفع می‌گردد. در کنار آن ۵۰ درصد دیگر، مسئله حسن تدبیر و حسن مدیریت و به کارگیری خرد جمعی دانشمندان و اقتصاد دانان و افراد صاحب نظر است که انشاء الله با بکارگیری صاحب نظران این عرصه‌ها بتوانیم مسئله را حل کنیم و بر مشکلات فائق آئیم.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: رزمندگان اسلام هم در اثر استقامت پیروز شدند. در دوران دفاع مقدس که این ایام و دوران در حقیقت با برکات زیاد و استقامت پیوند خورده است، رزمندگان ما در برابر شرق و غرب عالم و استکبار جهانی و صدام جهنمی مقاومت کردند و کشور را از چنگال آن‌ها نجات دادند و این افتخار بزرگ در تاریخ برای ما ثبت شد. این درس آموزنده باید امروز هم سر لوحه همه ما قرار بگیرد و همه ما چه مسئولین قضایی و چه مسئولین اجرایی کشور باید این استقامت را فراموش نکنیم و در مقابل تحریم‌ها باید ایستادگی و مقاومت کرد تا دشمن ناکام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر