کد خبر: 6619 A

آیت‌الله نوری‌همدانی تاکید کرد:

رییس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس مکرر به قم آمده و با حوزه و مراجع دیدار دارند، اما این کار از سوی دولت انجام نشد. دولت باید با حوزه و طلاب در ارتباط باشد.

آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار با مشاور رییس‌جمهور در امور روحانیت دلایل آن‌چه «تضعیف ارتباط دولت با حوزه و روحانیت» می‌خواند را بیان کرد.

به گزارش ایلنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار با مشاور رییس‌جمهور در امور روحانیت، با ضروری دانستن ارتباط عمیق و همیشگی دولت با حوزه و روحانیت اظهار کرد: متأسفانه جریانی پیش آمد که آن‌چه مد نظر بود، حاصل نشد و برای برطرف کردن این مساله، باید ریشه آن را شناسایی و برطرف کرد.

وی ارتباط رییس‌جمهور و دولت‌مردان با مراجع، حوزه و روحانیت را انتظار مقام معظم رهبری و مردم دانست و ادامه داد: رییس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس مکرر به قم آمده و با حوزه و مراجع دیدار دارند، اما این کار از سوی دولت انجام نشد. دولت باید با حوزه و طلاب در ارتباط باشد.

وی با تأکید بر این‌که «اگر امروز هم بخواهیم این ارتباط تقویت شود، ممکن است به سادگی انجام نشود» خاطرنشان کرد: ریشه‌های تضعیف شدن این ارتباط باید بررسی شود و تا زمانی که ریشه‌ها حل نشود، نمی‌توان شاهد توفیقی در این عرصه بود.

این مرجع تقلید به دیدگاه رییس‌جمهور درباره عفاف و حجاب و اختلاط دختران و پسران در دانشگاه‌ها و تاثیر این دیدگاه بر ارتباط دولت با حوزه و روحانیت اشاره کرد و ادامه داد: باید تلاش کرد این مساله تا پیش از اتمام دولت دهم رفع شود.

وی با اشاره به جایگاه قم به عنوان پایگاه تشیع در جهان و خاستگاه انقلاب و بیداری مسلمانان، گفت: اگر به فرض رییس‌جمهور بخواهد به قم بیاید، اگر شخصی را قبول کند و دیگری او را نپذیرد، برای دولت خوب نیست.

وی به ضرورت وحدت دولت با قوه قضائیه و مقننه نیز اشاره کرد و افزود: دولت باید در این عرصه به گونه‌ای عمل کند که جایی برای انتقاد نگذارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: البته همانطور که مقام معظم رهبری هم تبیین کردند، دولت در عرصه مقابله با صهیونیست و ایستادن در برابر استکبار خوب عمل کرده که شایسته قدردانی و تقدیر است، ‌ ولی باید در عرصه‌های دیگر نیز این پیشتازی وجود داشته باشد.

وی همچنین به موضوع معیشتی مردم اشاره کرد و با تأکید بر ضرورت کنترل قیمت اجناس ضروری مردم، تصریح کرد: بیش از نیمی از مردم جامعه در امور معیشتی خود دچار مشکل هستند؛ شما به چیزهایی چسبیده‌اید که دیر خود را نشان می‌دهد، امروز مردم در تهیه خوراک و پوشاک خود در سختی هستند و این اجناس روز به روز گران‌ می‌شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی کنترل و نظارت بر قیمت‌ها را ضروری دانست و گفت: هر کس به هر قیمتی که می‌خواهد، جنسش را می‌فروشد؛ چراکه در کنترل قیمت‌ها مدیریت نداریم؛ چنین رفتارهایی در جامعه نشان دهنده ضعف می‌باشد. این عدم توانایی در کنترل و نظارت بر قیمت‌ها، ارتباطی به تحریم‌ها ندارد، بلکه مدیریت ضعیف است.

این مرجع تقلید همچنین به مساله بیکاری اشاره و بیان کرد: بر اساس روایت مردم نیازمند امنیت در عرصه‌های مختلف، عدالت و فراوانی نعمت هستند که دولت و حکومت باید در برآورده ساختن این نیازهای مردم باید تلاش کند.

وی اتحاد داخلی را راهی برای مقابله با تحریم‌ها دانست و گفت: اگر ما خودمان با هم متحد باشیم و بر امکانات خود تکیه کنیم، تحریم‌ها بر ما اثری ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر