کد خبر: 6620 A

حمیدرضا ترقی در گفت و گو با ایلنا:

اگر چمران مورد حمایت قالیباف قرار بگیرد در تهران وضعیت بهتری خواهد داشت/قالیباف و طیفی که از او حمایت می کنند با دولت و حامیان او موضع دارند و در صورت نامزدی چمران و حمایت دولت از وی، بین قالیباف و چمران رقابت دو قطبی ایجاد خواهد شد.

حمیدرضا ترقی گفت: احتمال نامزدی چمران در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر مبتنی بر حضور احتمالی وی در انتخابات شوراها است.

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص احتمال نامزدی مهدی چمران در انتخابات و حمایت اعضای دولت از وی مطرح کرد: نامزدی چمران در انتخابات بیشتر مبتنی بر حدس و گمان است این گزینه بیش از این که به مساله ریاست جمهوری مربوط باشد به انتخابات شوراها مرتبط است. حامیان دولت در انتخابات ریاست جمهوری با مطرح كردن چمران به دنبال این هستند كه موقعیتی برای او فراهم شود كه با میزان رای بیشتری در انتخابات شوراها به موفقیت برسد.

وی در ادامه افزود: البته بحث مدیریت کشور فراتر از این حرف ها است و مسلما محدود به این موارد نخواهد شد.

ترقی ضمن اشاره به رقابت دو قطبی که ممکن است در صورت نامزدی چمران بین او و قالیباف به وجود آید تصریح کرد: آقای قالیباف و طیفی که از او حمایت می کنند با دولت و حامیان او موضع دارند. در صورت نامزدی چمران و حمایت دولت از وی، بین قالیباف و چمران رقابت دو قطبی ایجاد خواهد شد.

وی همچنین افزود: بر این اساس چمران از ظرفیت طرفداران دولت و قالیباف از ظرفیت بخشی از اصولگرایان برای رای آوری استفاده خواهند کرد.

عضو ارشدحزب موتلفه در خصوص اطلاع چمران از نقاط ضعف عملکرد قالیباف به عنوان شهردار خاطرنشان کرد: مسلما شورای شهر انتقاداتی به عملکرد شهرداری دارد که انتخابات شوراها فرصتی برای نقد به عملکرد شهرداری فراهم خواهد کرد. این انتقادات می تواند در انتخابات آتی ریاست جمهوری مورد بهره برداری قرار بگیرد.

ترقی ضمن اشاره به ادعای دولتی‌ها مبنی براینکه هر کس کاندیدای آنها باشد میزان رای بالایی را به خود اختصاص خواهد داد اظهار کرد: دولتی‌ها معتقدند که دولت اگر از هر کسی حمایت کند رای بالایی در انتخابات خواهد داشت. وجود چنین توهمی در دولت با این تحلیل که دولتی‌ها به دنبال حذف چمران (از شورای شهرتهران) بعد از برگزاری انتخابات شوراها هستند در مغایرت است.

ترقی در پایان ضمن اشاره به وضعیت چمران در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افزود: اگر چمران مورد حمایت قالیباف قرار بگیرد در تهران وضعیت بهتری خواهد داشت اما اگر مورد حمایت دولت قرار بگیرد در تهران وضعیت مناسبی نخواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر