کد خبر: 6640 A

رئوفیان در گفت‌و‌گو با ایلنا:

ورود هاشمی به ایران با توجه به اینکه وی علم به بازداشت خود نیز داشت، نشان می‌دهد که او آمادگی پاسخ به اتهامات وارده به خود را دارد/روزی حق نمایان خواهد شد/برخی می‌خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند.

دبیرکل حزب ایران زمین تاکید کرد: متاسفانه در فضای ایجاد شده برخی رسانه‌های مخالف هاشمی احساس می‌کنند که هم اکنون می‌توانند از آب گل آلود شده ماهی بگیرند در حالیکه این روش از نظر افکار عمومی نیز محکوم است.

ابوالقاسم رئوفیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه خانواده هاشمی تصریح کرد: اینکه در موقعیت پیش آمده گروههای معارض با آیت الله هاشمی بخواهند در راستای تخریب چهره او و وارد کردن خدشه به اعتبار وی استفاده کنند، کار قابل قبولی نخواهد بود.

وی ادامه داد: نخبگان کشور و کسانی که همواره با عقلانیت تصمیم می‌گیرند نیز سیاست تخریب آیت الله هاشمی را نخواهند پذیرفت به بیان دیگر بازداشت مهدی هاشمی نمی‌تواند عاملی برای هتک حرمت به آیت الله هاشمی محسوب شود.

رئوفیان در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: متاسفانه در فضای ایجاد شده برخی رسانه‌های مخالف هاشمی احساس می‌کنند که هم اکنون می‌توانند از آب گل آلود شده ماهی بگیرند در حالیکه این روش از نظر افکار عمومی نیز محکوم است.

رئوفیان با بیان اینکه مهدی هاشمی با علم به اینکه در صورت ورود به کشور احضار خواهد شد به ایران آمده است، گفت: مهدی هاشمی پس از احضار نیز با پای خود به بازداشتگاه رفته است بنابراین تمام وقایع طبیعی به نظر می‌رسد و اتفاق عجیبی رخ نداده است به عبارت دیگر ورود هاشمی به ایران با توجه به اینکه وی علم به بازداشت خود نیز داشت، نشان می‌دهد که او آمادگی پاسخ به اتهامات وارده به خود را دارد.

وی با تاکید بر اینکه در مساله بازداشت مهدی هاشمی دلیلی برای بدبینی افکار عمومی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: افرادی که امروز در پی جوسازی و وارد کردن هجمه به آیت الله هاشمی هستنتد مصالح کشور را در نظر نمی‌گیرند در حالی که باید اجازه دهند تا کار به شکل منطقی خود پیش رود.

دبیرکل حزب ایران زمین افزود: در خلال رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی در صورت تبرئه وی رو سیاهی برای کسانی باقی خواهد ماند که بر طبل تخریب چهره آیت الله هاشمی کوبیدند. حتی در صورتیکه اتهام مهدی هاشمی نیز اثبات شود این مساله نباید دستاوریزی برای تخریب چهره آیت الله هاشمی قرار گیرد و باید حساب فرزند و پدر را از یکدیگر جدا کرد.

رئوفیان با اشاره به اینکه افرادی که دارای بلوغ سیاسی هستند به دنبال استفاده از حربه‌های نامعقول برای رسیدن به اهداف خود نخواهند بود، تصریح کرد: عده‌ای تلاش دارند تا نگاه افراطی خود را همواره برای انحراف افکار عمومی تحمیل کنند بنابراین شاهد بودیم که پیش از آمدن مهدی هاشمی به ایران هجمه‌های علیه خانواده هاشمی آغاز شد به گونه‌ای که عده‌ای به دنبال تشکیل دادگاه علنی در فرودگاه بودند.

وی اضافه کرد: بازی با حیث افراد روشی است که پیش از این نیز برخی آن را پیش گرفتند اما نتوانستند به جایی برسند.

رئوفیان با بیان اینکه آیت الله هاشمی هیچ‌گاه درصدد پاسخ به این هجمه‌ها نبوده و نیست، گفت:شان فردی همچون آیت الله هاشمی نیز از پرداختن به این مسایل به دور است و چندین هجمه‌هایی نیز صرفا از ناحیه افرادی است که از جایگاه چندانی در نظام برخوردار نبودند و با اتفاقاتی که رخ داده تریبونی رابه دست آورده و از آن طریق هجمه‌های خود را منعکس می‌کنند در حالیکه آیت الله هاشمی ظرفیت و وقت خود را به پاسخ به این مسائل نخواهد گذراند.

وی در پایان یادآور شد: قطعا جامعه ما در مورد این مسائل قضاوت خواهند کرد و اینگونه نیست که همیشه طرف مهاجم بتواند از پایگاه اجتماعی برخوردار باشد و روزی حق نمایان خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر