کد خبر: 67040 A

وزیر دفاع:

:امروز اعتماد به نفس و روحیه خودباوری و خوداتكایی در دانشگاه ها و مراكز علمی موج می‌زند و همین روحیه موجب شده است كه ما امروز در عرصه‌های مختلف بن‌بستی نداشته باشیم.

وزیر دفاع در سفر هیات دولت به استان آذزبایجان شرقی گفت: حمایت از بیش از دوهزار پایان‌نامه دكترا در حوزه‌های مرتبط از راهبردهای مهم وزارت دفاع در سال 92 است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح كه در یكصدو چهارمین سفر استانی به همراه هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی سفر كرده است با حضور در دانشگاه تبریز، در جمع مسئولان و استاتید این دانشگاه طی سخنانی گفت: در خلق جدید و بومی‌سازی فناوری‌های نوین و گلوگاهی،محور دانشگاه‌ها می‌باشند و حمایت از بیش از دو هزار پایان‌نامه دكترا در حوزه‌های مرتبط با مأموریت‌های وزارت دفاع از راهبردهای مهم و كلیدی این وزارتخانه در سال 92 به شمار می‌رود.

سردار وحیدی، رمزگشایی از چگونگی دستیابی به پیروزی را از دستاوردهای مهم ملت ایران دانست كه می‌تواند راه فتح قله‌های بلند را هموار كند افزود: امروز ملت بزرگ ایران بویژه نخبگان دانشگاهی این راه را پیدا كرده‌اند.

وزیر دفاع تصریح كرد:امروز اعتماد به نفس و روحیه خودباوری و خوداتكایی در دانشگاه ها و مراكز علمی موج می‌زند و همین روحیه موجب شده است كه ما امروز در عرصه‌های مختلف بن‌بستی نداشته باشیم.

سردار وحیدی، ایجاد و تقویت شبكه فعال و منسجم علمی در سراسر كشور را از عوامل بسیار مهم در پیشرفت كشور دانست و اظهار داشت: این امر موجب هم‌افزایی، مانع از موازی‌كاری و موجب شتاب بخشیدن به جهاد علمی كشور خواهد شد.

وزیر دفاع، با اشاره به نقش ممتاز استان آذربایجان شرقی در پیشرفت و توسعه كشور گفت: چنین جایگاه ممتازی، دانشگاه مهم و بزرگی همچون دانشگاه تبریز را هم نیاز دارد.

وی همچنین با تكریم و تجلیل از سرداران و امیران شهید خطه آذربایجان افزود: خدمات بزرگ و حماسه‌های درخشان لشكر عاشورا و گام‌های بلندی كه پس از پایان جنگ، این خطه در بالندگی انقلاب اسلامی ایفاء كرده است، نشان از ظرفیتهای فراوان و متنوعی است كه در استان وجود دارد.

وزیر دفاع در پایان با قدردانی و تشكر از تلاش و جهاد علمی دانشمندان، اساتیدو دانشجویان زبده و زرنگ دانشگاه تبریز، بر تعامل هرچه بیشتر دانشگاه‌ها و مراكز علمی كشور با صنایع دفاعی تأكید كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر