کد خبر: 67041 A

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی:

کارگران می‌دانند تولید یعنی مهار تورم و گرانی، تولید یعنی رفع مشكل بیكاری و اشتغال و این میدان اصلی جهاد كارگران علیه سیاستهای تحریم و تهدید دشمنان اسلام است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور باید از معرفی نامزد مورد نظر خود در سفرهای استانی پرهیز كند این یك تخلف آشكار از قانون است گفت: كسانی كه بخواهند رقابت‌ها را از حوزه اخلاق، نقد منصفانه و ارزیابی هوشمندانه خارج كنند و یك فضای تنازع پدید آورند فقط به دشمن خدمت می‌كنند و مردم این حركات را در وقت خود پاسخ معقول خواهند داد.

به گزارش ایلنا؛ محمدنبی حبیبی در نشست دبیران این حزب با اشاره به اینکه چرخه تولید در كشور به دست با كفایت كارگران می‌چرخد اظهارداشت: كارگران به خاطر صبوری در برابر مشكلات راه‌اندازی چرخ تولید را با همه مشكلات بر دوش دارند.

وی افزود: کارگران می‌دانند تولید یعنی مهار تورم و گرانی، تولید یعنی رفع مشكل بیكاری و اشتغال و این میدان اصلی جهاد كارگران علیه سیاستهای تحریم و تهدید دشمنان اسلام است.

حبیبی با تقدیر از زحمات كارگان افزود: علیرغم اخلال دشمن در امر تولید و غفلت برخی مسئولین در این امر، كارگران با بصیرت و هوشمندی در سنگر تولید در حال خلق حماسه اقتصادی هستند.

وی همچنین با تقدیر از نقش معلمان در تولید اندیشه و آموزش اظهار داشت: معلمان نیز با الگوگیری از شهیدانی چون مطهری، باهنر و بهشتی در حال تربیت نسلی هستند كه در تراز دهه چهارم انقلاب باشند.

وی افزود: ما معتقدیم معلمان نباید هیچ مشغله فكری و دغدغه معیشتی داشته باشند تا بوانند به تربیت نسلی انقلابی، شجاع و آگاه موفق شوند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تبریك میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی اظهار داشت: نهضت امام خمینی(ره) یك نهضت فاطمی بود. عزت امروز ملت ایران مرهون فداكاری های امام خمینی(ره) فرزند برومند حضرت زهرا(س) است.

وی با بیان اینکه امروز زنان ایران، افتخار زنان جهان اسلام بوده و در اوج آزادی و سرافرازی و بالندگی هستند اضافه کرد: زنان ایران با الگو قرار دادن حضرت زهرا(س) در همه صحنه‌های زندگی و حیات اجتماعی حضور دارند و نقش تاریخی خود را در صیانت از انقلاب دوش به دوش مردان ایفا می‌كنند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فضای انتخابات شوراها و ریاست جمهوری گفت: خوشبختانه پس از تجربه گرانسنگ انتخابات سال 88 مردم در برابر ترفند نبرد نرم دشمن و سربازگیری استكبار جهانی از اردوگاه انقلاب آگاهی لازم را دارند. وی افزود: فتنه و انحراف اگر دست به اقدامات نخ‌نما شده بزنند دستشان برای مردم رو شده است؛ مردم یك انتخابات سالم و آرام می‌خواهند تا بتوانند در این فضا اصلح را بر اساس معیارهای ارزشی و انقلابی انتخاب كنند.

وی افزود: شورای نگهبان هم با هوشمندی عمل خواهد كرد. لذا كسانی كه بخواهند فتنه‌گری كنند در هر مقامی و مرتبتی باشند مردم آنها را طرد خواهند كرد.

حبیبی از علما و مراجع عالیقدر خواست در فرآیند انتخابات از ابتدا تا انتها هدایت كلی را داشته باشند و مردم را در انتخاب اصلح یاری نمایند.

وی با اشاره به برخی سخنان دوپهلو و اختلاف افكن رئیس جمهور در سفر به اصفهان و خوزستان اظهار داشت: شأن رئیس جمهور دو پهلو سخن گفتن و مطالب را به جهت تشویش اذهان مطرح كردن نیست.

وی ادامه داد: دولت امروز مسئولیت خطیر برگزاری انتخابات را دارد و باید از هر گونه قول و فعلی كه این مسئولیت را مخدوش كند، پرهیز نماید.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید از معرفی نامزد مورد نظر خود در سفرهای استانی پرهیز كند این یك تخلف آشكار از قانون است تصریح کرد: كسانی كه بخواهند رقابت‌ها را از حوزه اخلاق، نقد منصفانه و ارزیابی هوشمندانه خارج كنند و یك فضای تنازع پدید آورند فقط خدمت به دشمن می‌كنند و مردم این حركات را در وقت خود پاسخ معقول خواهند داد.

حبیبی تصریح کرد: مهمترین پاسخ مردم، گزینش اصلح است كه در آن تردید نمی‌كنند. مردم در این گزینش در مسیر قانون حركت خواهند كرد و به كسی اجازه نمی‌دهند از خط قرمز قانون عبور كند.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت 80 كشور جهان از طرح ایران برای خلع سلاح جهان تصریح کرد: جامعه واقعی جهانی را دیدگاه 80 كشور جهان در مورد خلع سلاح هسته‌ای تشكیل می‌دهد.

وی افزود: 5 كشور اتمی جهان به دروغ نام خود را «جامعه جهانی» گذاشتند و با سیاستهای تجاوزكارانه به جمهوری اسلامی ایران فعالیت های مخرب و وحشتناك هسته‌ای خود را در تولید و تكثیر سلاحهای كشتار جمعی بویژه سلاحهای هسته‌ای پنهان كرده‌اند.

وی اضافه کرد: اكنون سرانگشت اشاره 80 كشور جهان متوجه آنهاست. آنها باید سلاحهای خود را منهدم كنند و به جامعه جهانی قول دهند از كاربرد سلاحهای هسته‌ای علیه هیچ كشوری استفاده نخواهند كرد.

وی در ادامه اظهار داشت: آمریكا در اجلاس ژنو منزوی شد. اسرائیل به عنوان صاحب صدها كلاهك هسته‌ای به عنوان تهدیدی برای صلح منطقه و جهان شناسایی شد و این دستاورد بزرگی بود كه 80 كشور عضو غیرمتعهدها شجاعانه به آن قیام كرده‌اند.

حبیبی با اظهار تأسف از كاربرد سلاح شیمیایی در سوریه توسط تروریستها گفت: غرب به ویژه آمریكا تروریستها را مجهز به سلاح شیمیایی كرده است. تا با آن به قتل عام شهروندان سوری بپردازد. استفاده از سلاح شیمیایی نشان می‌دهد غرب در حمایت از تروریستها به آخر خط رسیده است.

وی افزود: ارتش سوریه در حال غلبه كامل بر تروریستهاست و اجازه نمی‌دهد این جنایت تاریخی ابعاد وسیع‌تری به خود بگیرد. كشورهای اسلامی كه در تجهیز تروریستها مشاركت دارند بدانند مردم سوریه همچنان به عنوان ركن اصلی مقاومت در منطقه در برابر صهیونیستها قرار دارند و خنجری كه از پشت به آنها فرود آمده را به زودی در خواهند آورد و خائنین به ملت را به مجازات می‌رسانند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین پیروزی ائتلاف مالكی در عراق در انتخابات شوراها را تبریك گفت و تصریح کرد: این اولین انتخابات بدون حضور اشغالگران است؛ مردم انتخاب خود را كرده‌اند و نشان داده‌اند از دولت مالكی راضی هستند. دولت هم باید وقت خود را صرف بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده از حضور اشغالگران و تروریستها كند تا این رضایت كامل شود.

وی همچنین با اشاره به آزادی پروفسور مجتبی عطاردی دانشمند ایرانی كه بیش از دو سال در زندانهای آمریكا به ناحق بازداشت بود گفت: دستگیری و زندانی پروفسور عطاردی به بهانه‌ای واهی از مصادیق بارز نقض حقوق بشر است. امروز آمریكاییها ناچار شدند اعتراف كنند او بی گناه بوده و لذا او را آزاد كردند. اما این آزادی نمی‌تواند جبران خسارت نقض حقوق بشر باشد. ما اصل دستگیری ایشان را محكوم می‌كنیم و از مجامع بین‌المللی خواهان پیگیری این امر هستیم.

حبیبی همچنین در پایان از وزارت كشور خواست كه هر چه زودتر هیأت‌های اجرائی انتخابات ریاست جمهوری را تشكیل دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر