کد خبر: 67044 A

علی اکبر ولایتی در نشست هفتگی انصار حزب الله:

نباید اجازه بدحجابی و بی‌حجابی داده شود/باید جلوی انحراف ایستاد و کسانی که حرف نا‌مربوط می‌زنند و برای جذب آرای مردم به فحشا و منکر تن می‌دهند، مورد قبول نیستند.

علی اکبر ولایتی در مورد شایعات مطرح شده در مورد ائتلاف سه گانه، اظهار داشت: ‌ شایعه کناره گیری اعضای ائتلاف درست نیست و ما قرار گذاشته‌ایم که با هم باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی اکبر ولایتی طی نشست هفتگی انصار حزب الله که بعد از ظهر امروز برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ کشور ما فرهنگ اهل بیت است، گفت: سادات کشور ما را پناهگاه خود می‌دانستند و این دلیل موجب است که فرهنگ اسلامی و شیعی با فرهنگ ایرانی در کشور پیوند بخورد.

وی هیات‌های مذهبی را اساس انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه دانست و بیان کرد: ما در طول دوره‌های مختلف و پر فراز و نشیبی که پشت سر گذاشته‌ایم، همواره شاهد بوده‌ایم که این افراد هیاتی و مذهبی هستند که می‌توانند مشکلات را حل کنند و این نشان از آن دارد که فرهنگ مذهبی برای حیات و بقای نظام و ایران الزامی است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در ادامه با بیان اینکه «ایران همواره پرچمدار بیداری اسلامی بوده است»، اظهار کرد: خدمتی که دانشمندان و عالمان ایرانی در تولید و نشر معارف اسلامی داشته‌اند بی‌نظیر بوده است و می‌توان با افتخار بیان کرد که هیچ ملتی به اندازه ملت ایران به اسلام به طور کل و به تشیع به طور خاص خدمت نکرده است.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با اشاره به برگزاری اجلاس «علما و بیداری اسلامی» در تهران افزود: با وجود همه جوّسازی‌هایی که دشمنان ایجاد می‌کنند، باز هم شاهد هستیم که در اجلاس‌هایی از این دست که در ایران برگزار می‌شود، کشورهای مختلف حضور پیدا می‌کنند.

عضو ائتلاف پیشرفت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت فرهنگی کشور گفت: فضای عمومی خیابان‌ها فضای بدی است و هر چقدر تلاش شده است که از گسترش فرهنگ فساد و فحشا جلوگیری شود، برخی از افراد مانع شده‌اند.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وضعیت عفاف عمومی امروز وضعیت خوبی نیست و کسی هم جلوی آن‌ها را نمی‌گیرد ولی این کار دوام ندارد و ما امیدواریم که بتوانیم کاری کنیم که فرهنگ عمومی نجات یابد.

ولایتی گفت: آثار نگران کننده و ناراحت کننده در سطح خیابان‌ها می‌بینید که واقعا ناراحت کننده است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد اجرای قانون عفاف و حجاب در دولت احتمالی وی، اظهار داشت: حجاب بخشی از اسلام است و در حال حاضر آثار سوء بد حجابی مشخص است و وظیفه دولت اسلامی این است که زمینه رعایت حجاب را فراهم کند چرا که در کشوری که اسلامی است نباید اجازه بدحجابی و بی‌حجابی داده شود.

وزیر اسبق وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد رویه کنونی سینمای کشور، اظهار داشت: سینما هنر هفتم است و هیچ چیز در رساندن پیام به اندازه هنر اثر ندارد ولی بهر حال در این حوزه اشکالات زیادی دیده می‌شود.

ولایتی ادامه داد: سینمای کنونی آن سینمایی که باید باشد نیست و رهبری هم بار‌ها به اشکال مختلف در این رابطه و بهبود وضعیت سینمای ایران تذکر داده‌اند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در بخش دیگری از سخنانش در خصوص استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای گفت: هر کاری در کشور مسئولی دارد و مسئول امور هسته‌ای دولت و مسئولان اجرایی هستند و ما نباید در کار آن‌ها دخالت کنیم ولی آن چیزی که به نظر ما می‌رسد را برای بهبود امور ارائه می‌دهیم و می‌توان مسئله هسته‌ای را اگر به تدابیر رهبری عمل شود، حفظ کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوادث بعد از انتخابات، اضافه کرد: آقای هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است و رهبری ایشان را برای این سمت تعیین کرده‌اند و نظر رهبری این است که احترام وی حفظ شود.

ولایتی ادامه داد: هر کسی که در جریان فتنه در راه رهبری گام برنداشت و در فتنه موضع گیری نکرد، کارش درست نبود چرا که آن زمان، زمان امتحان بود و بسیاری مسئولان در این امتحان متاسفانه شکست خوردند.

عضو ائتلاف سه گانه در پاسخ به سوالی در مورد شایعات مطرح شده در مورد ائتلاف سه گانه، اظهار داشت: ‌ شایعه کناره گیری اعضای ائتلاف درست نیست و ما قرار گذاشته‌ایم که با هم باشیم.

وی افزود: در تلاش هستیم که با سایر افراد اصولگرا صحبت کنیم تا در ‌‌نهایت یک نفر از اصولگرایان وارد صحنه شود تا در مقابل دو قطب دیگر انتخابات یعنی فتنه و انحراف یک اصولگرا در مرحله اول پیروز شود.

ولایتی در پاسخ به سوالی درباره جریان انحرافی گفت: خط صحیح خط تبعیت از ولایت و رهبری است و هر کس که از خود اجتهاد کرد و حرف دیگری زد نباید مورد توجه قرار گیرد. باید جلوی انحراف ایستاد و کسانی که حرف نا‌مربوط می‌زنند و برای جذب آرای مردم به فحشا و منکر تن می‌دهند، مورد قبول نیستند.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سوریه گفت: کسانی که با دولت سوریه می‌جنگند در حقیقت در حال جنگیدن با ایران و از مخالفان ایران هستند چرا که سوریه یک حلقه از حلقه مقاومت است و آمریکا و اسرائیل می‌خواهند یکی از مهم‌ترین حلقه‌های مقاومت را از بین ببرند.

انتخابات ریاست جمهوری انصار حزب الله علی اکبر ولایتی ائتلاف سه گانه اصولگرایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر