کد خبر: 67196 A

مرتضی آقاتهرانی:

آقاتهرانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره اینکه وی که زمانی معلم اخلاق دولت بوده است آیا عملکرد این روزهای دولت را اخلاقی می‌داند یا خیر گفت: دولت در حال انجام وظایف خود است و دارد کارش را انجام می‌دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در همایش منادیان حماسه که امروز در وزارت ارشاد برگزار شد در مورد اهداف خبررسانی گفت: ارزش هر کاری به هدفی است که دنبال می‌کند و اینکه این هدف از چه راهی موفق می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی آقاتهرانی اظهار داشت: یکی از بر‌ترین فرشتگان الهی وظیفه پیام رساندن را بر عهده داشت و خبر رسانی کار همه انبیاست.

وی با اشاره به قسم قران به قلم تصریح کرد: کار قلم به قدری ارزشمند است که قران به آن قسم خورده و سطور نوشته شده برای خداوند به قدری بلندمرتبه و محترم است که در قرآن از آن یاد می‌شود.

عضوجبهه پایداری ادامه داد: در کار خبررسانی نباید به تحریک دست زد و می‌شود کار رسانه‌ای را با توجه به اینکه اسلام چه می‌خواهد و چه می‌گوید انجام داد و تقلید از غرب و شرق نکرد.

وی ادامه داد: برای این انقلاب سرمایه گذاری‌های بسیاری شده و شهیدان زیادی داده‌ایم ولی این چیزی نیست که می‌خواستیم چون این مسیر، مسیر الهی است و برای آن انتهایی متصور نمی‌شویم.

مرتضی آقاتهرانی در ادامه سخنانش به اهمیت جلب اعتماد مخاطب اشاره کرد و گفت: باید در این راه امانتدار بود و مردم باید به نویسنده و گوینده اعتماد کنند و تبیلیغ و شعار خیلی کارآمد نخواهد بود.

معلم اخلاق دولت با بیان اینکه در خبر روشنگری و بیدار کردن افراد باید مورد توجه باشد تصریح کرد: نیت و شیوه کار باید درست باشداین کار مانند عبادت است و در عبادت هم هدف و هم راه رسیدن به آن هدف مهم است حتی اگر طرحی مقدس باشد برای رسیدن به آن از هر ابزاری نمی‌توان استفاده کرد و از تهمت، افترا و پایمال کردن افراد باید پرهیز کرد و این خطوط قرمز باید رعایت شود.

وی با اشاره به صحبتی از امام علی گفت: ایشان فرمودند اگر افرادی از سر درد فریاد می‌کشند فریاد آن‌ها نباید در همه جا منعکس شود اما امروز برخی به دنبال این هستند که خبرهای حاشیه‌ای درست کنند و از این طریق پولی به دست بیاورند ولی آیا هر پولی را باید گرفت؟

آقاتهرانی ادامه داد: وقتی می‌بینیم دشمن از خبری سواستفاده می‌کند باید ملاحظه داشت و آن خبر را منتشر نکرد.
وی در پایان با ذکر اینکه خبرنگار ایرانی- اسلامی باید الگو باشد گفت: ما باید مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق کنیم و کاری نکنیم که ذهن مردم به مسائل فرعی مشغول شود و آن‌ها نسبت به انتخابات دلسرد شوند و باید مردم را به تشویق به پیدا کردن اصلح کنیم چون کشور به اصلح نیاز دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره اینکه ایشان که زمانی معلم اخلاق دولت بوده اند آیا عملکرد این روزهای دولت را تایید می‌کنند یا خیر گفت: دولت در حال انجام وظایف خود است و دارد کارش را انجام می‌دهد.

این عضو جبهه پایداری در پاسخ به سوال دیگری درباره کاندیدای مورد نظر این جبهه گفت: من به آقای لنکرانی ارادت دارم اما هر کسی در انتخابات پیروز شود ما به نتیجه آن احترام خواهیم گذاشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر