کد خبر: 67377 A

تشریح برنامه‌های جدیدترین کاندیدا در قالب ده فرمان رئیس‌جمهوری؛

حقوق سفید(پرداخت و مزایای غیر محدود) برای نیروهای ویژه قضایی و امنیتی، تعطیلی مصادیق تجسس غیرضرور در امور مردم و جوانان، بیمه تأمین اجتماعی رایگان، حقوق بازنشستگی دائم و... از برنامه های بیگدلی برای جایگاه ریاست جمهوری است.

ایلنا: كاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری با تبیین ده راهبرد خود برای حل مشكلات كشور، تعطیلی گشت ارشاد، هدفمند شدن استفاده از ماهواره و تشكیل وزارت منویات رهبری و مراجع را از جمله این راهبردها دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجتبی بیگدلی دبیر کل جامعه اسلامی کار آفرینان و رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان که به تازگی از سوی فعالین بخش خصوصی، کارآفرینان کشور و سرمایه گذاران داخلی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری انتخاب شده است، در دیدار با جمعی از فرهنگیان و بانوان به مناسبت فرا رسیدن روز معلم و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، به تشریح شرایط روز كشور و راهكارهای برون رفت از مشكلات پرداخت و اظهار كرد: برای اینكه بتوانیم در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بر مشكلات موجود در كشور غلبه كنیم، 10 راهكار مد نظر قرار گرفته است و در صورت اجرایی شدن این راهكارها شاهد تحولی شگرف خواهیم بود.

وی در بیان اولین راهکار خود، ضرورت اهتمام به نظرات مراجع تقلید را مورد تاكید قرار داد و گفت: یكی از نكاتی كه باید از سوی دولت آینده مورد توجه قرار گیرد تشكیل وزارت منویات رهبری و مراجع است و باید از رهنمودهای مقام عظمای ولایت و مراجع عظام تقلید در اداره كشور نهایت استفاده برده شود.

دبیرکل جامعه اسلامی کارآفرینان در ادامه با انتقاد از نحوه برخورد با بدحجابی و ضرورت تغییر رویه در ارتقا فرهنگ و عفاف و حجاب تصریح كرد: راهكار دوم تعطیل كردن گشت ارشاد و ارشادی کردن حجاب است و این مقوله مهم باید به صورت جدی مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

وی در بیان راهکار سوم خود برای حل مشکلات کشور، با اشاره به اینكه سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام‌گذاری شده است یادآور شد: تشكیل وزارت جهاد اقتصادی و حمایت از سرمایه و كارآفرینی راهكار سومی است كه می‌تواند در راستای حل مشكلات موجود كشور در عرصه اقتصاد و كمك به تولید و كارآفرینی مورد توجه قرار گیرد.

بیگدلی در تشریح بیشتر راهکار سوم خود گفت: انجام فعالیت‌های هدفمند در سازمان‌ها، مراكز و نهادهای وابسته به دولت از مهمترین اموری است که باید مورد توجه قرار گرفته و در این راستا تعطیلی شركت‌های ضرر ده دولتی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ضرورت توجه به نسل جوان را مورد تاكید قرار داد و گفت:‌ راهبرد چهارم ارائه تسهیلات تضمینی مسكن و ازدواج به نسل جوان است.

دبیر کل جامعه اسلامی کارآفرینان، تبدیل سفارت‌خانه‌ها به رایزنان ویژه تجاری و اقتصادی و تشكیل وزارت امور مهاجران و ایرانیان خارج از كشور را راهبرد پنجم برای برون رفت از وضع كنونی دانست و تاكید كرد: دیگر راهبرد در نظر گرفته شده، هدفمند كردن استفاده از ماهواره است و این راهبرد به صورت جدی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

بیگدلی تشکیل مجدد وزارت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و استخدام نیروهای بسیج در توسعه سازندگی و سازمان‌های نظارتی، حقوق سفید(پرداخت و مزایای غیر محدود) برای نیروهای ویژه قضایی و امنیتی و تعطیلی مصادیق تجسس غیرضرور در امور مردم و جوانان را دو راهبرد دیگر دولت برای حركت به سوی پیشرفت و ایجاد جامعه‌ای مطلوب برای همه اقشار دانست.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تشکیل دولت مشورتی سایه با بهره گیری از اصناف و انجمن های صنفی را از دیگر برنامه های خود در صورت رئیس جمهور شدن عنوان و خاطرنشان کرد: سپردن مسئولیت اصلی مدیریت واحد شهری به نهادهای مردمی و شوراهای اسلامی شهر، باید مورد توجه قرار گیرد که این امر مهم با بهره گیری از انجمن های صنفی، تعاونی ها و سازمان های غیردولتی امکان پذیر خواهد بود.

مجتبی بیگدلی در بیان دهمین و آخرین راهکار خود برای حرکت به سمت جامعه مطلوب، گفت: بیمه تأمین اجتماعی رایگان و حقوق بازنشستگی دائم برای نخبگان علمی، روحانی، مداحان، خادمان اهل بیت(ع) برنامه دیگری است که باید به آن توجه شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر