کد خبر: 67439 A

علی ربیعی:

خلاصه: «ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات شوراها برای نشان دادن نمونه بهتری برای الگوی اسلامی است/ تهرانی ها این روزها نه تنها خوب زندگی نمی کنند بلکه در مناسبات شهری با خود دارای تنش و درگیری زیادی هستند.»

علی ربیعی، جامعه شناس و استاد دانشگاه ورود اصلاح‌طلبان به انتخابات شوراها را برای نشان دادن نمونه بهتری برای الگوی اسلامی دانست و تاکید کرد: حضور در انتخابات، اقدام علیه هیچ فردی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی، کاندیدای شورای شهر تهران که به مناسبت روز بزرگداشت شوراها سخن می‌گفت، اظهار داشت: با خدا پیمان می بندیم و متعهد می شویم که به همه اصول و ارکان نظام از جمله  قانون اساسی و یادگارهای امام پایبند بمانیم. 

وی با بیان اینکه حضور در انتخابات اقدامی علیه هیچ کس نیست گفت: هرچند انتخابات یک پدیده سیاسی است اما در واقع انتخابات امری اجتماعی بوده و دارای خاستگاه فکری در جهت رشد و اعتلای جامعه است.

این جامعه شناس مسائل شهری را به چند دسته اقتصادی، توسعه، زندگی شهری، فرهنگ و اخلاق شهروندی تقسیم کرد و گفت: متاسفانه تهران در حوزه فرهنگ و اخلاق شهروند وضعیت مطلوبی ندارد.

وی با بیان اینکه باید در این خصوص مطالعه عمیق و علمی صورت بگیرد گفت: تهرانی ها این روزها نه تنها خوب زندگی نمی کنند بلکه در مناسبات شهری با خود دارای تنش و درگیری زیادی هستند.

وی افزود: یک شورای شهر خوب باید بتواند وضعیت کنونی را به وضعیت هم زیستی مسالمت آمیز تبدیل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر