کد خبر: 67560 A

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:

آن دسته از افرادی که بعد از سخنان مقام معظم رهبری در خرداد ۸۸ همچنان بر مواضع گذشته خود در خصوص ابطال انتخابات اصرار دارند حق حضور در دانشگاه‌ها را ندارند و این موضوع باید در دانشگاه‌ها کاملا رعایت شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: آن دسته از افرادی که بعد از سخنان مقام معظم رهبری درخرداد ۸۸ همچنان بر مواضع گذشته خود در خصوص ابطال انتخابات اصرار دارند حق حضور در دانشگاه‌ها را ندارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، خواجه سروی در اولین نشست روسای دانشگاه‌ها در سال ۹۲ که امروز صبح در محل پژوهشگاه شیمی ایران برگزار شد گفت: ‌رویکرد دانشگاه‌ها در سراسر کشور به انتخابات ریاست جمهوری رویکرد فعالانه‌ای است به نحوی که از موضع ابتکار با هدف ایفای نقش وارد می‌شوند تا به جامعه اسلامی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و خلق حماسه سیاسی کمک کنند.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد لازم است برای اینکه شور انتخاباتی ایجاد شود فعالیت‌های انتخاباتی دانشگاه‌ها بیش از گذشته رسانه‌ای شود و این فعالیت‌ها در پورتال معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها ثبت شود.

خواجه سروی تعامل دانشگاه‌ها با تشکل‌های دانشجویی را خوب ارزیابی کرد و افزود: امیدواریم روز به روز ارتباط دانشگاه‌ها با تشکل‌های دانشجویی بهتر شود ودر این ایام نگاه مساعدی نسبت به تقاضاهای تشکل‌ها وجود داشته باشد تا با کمک به آن‌ها فعالیت‌ها را سامان دهیم.

وی با اشاره به حضور افراد مورد تایید نظام برای حضور در جلسات دانشگاهی برای مورد سوال قرار گرفتن و به چالش کشیدن برنامه‌های آن‌ها افزود: دانشگاه‌ها باید در این زمینه وظیفه خود را انجام دهند اما آنچه مسلم است اهالی فتنه حق حضور در دانشگاه‌ها را ندارند و این موضوع باید در دانشگاه‌ها کاملا رعایت شود.

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم بر بی‌طرفی مسئولین دانشگاه‌ها نسبت به جبهه‌های انتخاباتی تاکید کرد و افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته این امکان وجود دارد که دانشگاهیان واجد صلاحیت با فرمانداری، استانداری و دفا‌تر نظارتی شورای نگهبان همکاری و سر صندوق‌ها به بخش نظارتی و اجرایی انتخابات کمک کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر