کد خبر: 67607 A

نماینده ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین:

تا ولی فقیه در کشور وجود دارد، اجازه نخواهد داد که از رانت قدرت و ثروت در انتخابات استفاده شود.

مایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: همه فعل و انفعلات، حب و بغض‌ها و عشق و نفرت‌های ما باید بر مبنای قرآن باشد. اگر قرار است کسی را دوست داشته باشیم، باید بر اساس قرآن دوست داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام تویسرکانی در همایش رده‌های نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج کارمندان و ادارات بر قرآنی بودن معیارهای دوستی و دشمنی تاکید کرده و گفت: همه فعل و انفعلات، حب و بغض‌ها و عشق و نفرت‌های ما باید بر مبنای قرآن باشد. اگر قرار است کسی را دوست داشته باشیم، باید بر اساس قرآن دوست داشته باشیم.
وی ادامه داد: یکی از وظایف ما مسلمانان بغض و نفرت نسبت به ظالمین است. اما ظلم چیست و ظالم کیست؟ خداوند در قرآن می‌فرماید: ظالم کسی است که در دین خدا دست می‌برد. به نظر می‌رسد که این بالا‌ترین مصداق ظلم است. از نظر قرآن، کسانی که در دین خدا دست می‌برند، بد‌ترین ستم را کرده‌اند. یعنی از هر ستم و ظلمی بالا‌تر، کتمان و تحریف دین خدا است.

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در این ایام ما یاد و خاطر دو انسان را گرامی می‌داریم. فاطمه زهرا (س) و شهید مطهری که شاگرد مکتب فاطمه (س) است. این دو، به علتی مشابه شهید شده‌اند. فاطمه زهرا (س) شهید راه کتمان و تحریف دین خدا شد و شهید مطهری را نیز کسانی که می‌خواستند همین کار را انجام دهند، به شهادت رساندند. شهید مطهری در مقابل آن‌ها ایستاد و شهید شد.

وی در خصوص شهامت و بصیرت شهید مطهری افزود: قبل از انقلاب منافقین عنوان «اسلام انقلابی» را درست کرده بودند. دو کلمهٔ زیبا بود. کسی هم جرات مخالفت نداشت. مرد می‌خواست که به میدان بیاید. شهید مطهری به میدان آمد و گفت پشت عبارت زیبای اسلام انقلابی یک دنیا لجن خوابیده است. گفت ما اسلام انقلابی نداریم؛ انقلاب اسلامی داریم. چند سال پیش فردی آمد و اسلام ایرانی را مطرح کرد. ما و شما وظیفه داریم که قرآنی حرف بزنیم. ما این طور نیستیم که طرفدار پرسپولیس و استقلال باشیم. خدا ما را نبخشد اگر حب و بغض ما قیافه‌ای، اسمی و ملیتی شود.

گفتنی است یازدهمین همایش یک هزار نفری رده‌های نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج کارمندان و ادارات، با حضور مدیران و فرماندهان مراکز و حوزه‌ها و مدیران ارشد وزارت خانه‌ها و ادارات تهران برگزار شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر