کد خبر: 677 A

رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی تاکید کرد:

ملت ایران پیشرفت در صنعت دفاعی را برای کشورگشایی، سلطه بر همسایگان، گردنکشی و تسلط بر دنیا نمی‌خواهد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه ملت ایران پیشرفت در صنعت دفاعی را برای کشورگشایی، سلطه بر همسایگان، گردنکشی و تسلط بر دنیا نمی‌خواهد، بلکه اولاً آن را برای دفاع از موجودیت، سرزمین و جغرافیای خود و ثانیاً برای دفاع از کیان انسانیت آن هم نه به معنای تهاجم بلکه برای بازدارندگی می‌خواهد.
به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز ملت ایران و صنعت دفاعی کشور از یک حقیقت و ارزش والای انسانی دفاع و صیانت می‌کند، تأکید کرد: باید همه توان علمی و فناوری کشور به نوعی با صنایع دفاعی مرتبط بوده و یک هم‌افزایی هوشمندانه میان آن‌ها ایجاد شود و به نقطه‌ای برسیم که توانمندی‌های دفاعی ملت ایران تمام مستکبران و زورگویان را متوقف کرده و به عقب براند.
محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در مراسم گرامیداشت روز صنعت دفاعی کشور با اشاره به معماری، هنر، ادبیات، صنایع دستی و آداب و رسوم ملت ایران خاطر نشان کرد: زندگی ایرانیان در طول تاریخ همواره زندگی فرهنگی بوده و از عمق وجود انسان برای محبت، عشق و عدالت بوده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سرزمین ایران سرشار از استعدادهای شگرف مادی، طبیعی و انسانی است، اظهار داشت: اگر ۲۰ و یا حتی ۱۰ سال پیش بیان می‌شد که جوانان ایرانی می‌توانند برخی از تجهیزاتی که امروز از آن‌ها رونمایی شد را بسازند، عده‌ای اگر تمسخر نمی‌کردند این کار را ناممکن می‌دانستند اما امروز می‌بینیم که جوانان کشور به راحتی بر ساخت این تجهیزات مسلط هستند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: ایرانیان با استعداد شگرف انسانی در هر عرصه‌ای اعم از علمی، فناوری، فرهنگی، هنری و ورزشی که وارد می‌شوند در آن درخشش دارند که نمونه‌ای از آن در المپیک اخیر به نمایش در آمد. ایران به لحاظ رشد تعداد مدال‌ها شگفتی‌آفرین مسابقات شد که این نتیجه چهار سال تمرکز، تمرین و تلاش است و البته اگر حواشی وجود نداشت بهتر از این نیز می‌شد.

رئیس‌جمهور با طرح این سوال که چرا خداوند این همه عظمت و زیبایی را در ایران متمرکز کرده است؟ گفت: علت آن است که ملت ایران باید نقش‌آفرینی ممتازی در تحقق هدف انسان از خلقت انجام دهد.

احمدی‌نژاد با اشاره به مخالفت عده‌ای از بیان و به زبان آوردن نام ایران به بهانه‌های مختلف، آن را نشانه عدم شناخت این افراد از محیط بین‌الملل دانست و خاطر نشان کرد: امروز عموم ملت‌ها در دنیا هنگامی که نام ایران را می‌شنوند، انرژی، امید و روحیه گرفته و ملت ایران را نقطه امید و فضای تنفس و نجات برای خود می‌داند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز نام ایران نامی دوست‌داشتنی در جهان بوده و تنها نقطه امید ملت‌ها، ایران است، تصریح کرد: این به معنای آن نیست که ملت‌ها در عرصه‌های مختلف حضور ندارند؛ ملت‌ها هستند اما ظرفیت‌های آنان هنوز بالفعل نشده تا بتوانند جلو افتاده و حرکت‌آفرینی کنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ایران کشوری مصنوعی نیست که در اثر زد و بند‌ها و معاملات سیاسی عده‌ای برپا شده باشد، اظهار داشت: تا تاریخ بوده، ایران نیز وجود داشته و در مدت زمان طولانی تنها در جهان نام ایران بوده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه فرهنگ، آیین، اندیشه‌ها، عملکرد تاریخی و در دوره اخیر ایستادگی ملت ایران در برابر مستکبران در برابر دیدگان همه مردم جهان قرار دارد، اظهار داشت: هرگاه پیشرفتی در ایران اتفاق می‌افتد توده‌های مردم در سراسر جهان خوشحال شده و احساس امید می‌کنند.

احمدی‌نژاد افزود: خداوند این ظرفیت‌ها را برای انجام یک مأموریت به ملت ایران عطا کرده و آن صیانت از اساس، حقیقت و کرامت انسان و زمینه‌سازی استقرار عدالت در جهان است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سخن گفتن از دفاع تنها به معنای دفاع از جغرافیای ایران نبوده بلکه منظور دفاع از حقیقت انسان است که ابعادی گوناگون دارد، اظهار داشت: امروز در هر زمینه و رشته‌ای که پیشرفت علمی می‌کنیم، در واقع یک گام در دفاع از حقیقت انسان جلو می‌رویم.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ملت ایران پیشرفت در صنعت دفاعی را برای کشورگشایی، سلطه بر همسایگان، گردنکشی و تسلط بر دنیا نمی‌خواهد، بلکه اولاً آن را برای دفاع از موجودیت، سرزمین و جغرافیای خود و ثانیاً برای دفاع از کیان انسانیت آن هم نه به معنای تهاجم بلکه برای بازدارندگی می‌خواهد، تصریح کرد: صنعت دفاعی به لحاظ علمی، فناوری و اثرگذاری در محیط بین‌الملل دارای اهمیت است. رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز در جهان نبرد اصلی در مراکز تحقیقاتی، آموزشی و فناوری است و علم فناوری و اندیشه‌هاست که با یکدیگر درگیر می‌شوند، تصریح کرد: ‌ امروز دشمنان بشریت از بالا‌ترین دانش و فناوری‌ها برای توسعه سلطه‌گری خود استفاده می‌کنند و ما اگر می‌خواهیم از انسانیت و خومان دفاع کنیم باید در این طراز قرار بگیریم.

احمدی‌نژاد تأکید کرد: صنعت دفاعی کشور باید پیشرفته‌ترین علوم، فناوری‌ها و دانش روز را مورد استفاده قرار دهد تا بتواند بازدارند باشد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید همه توان علمی و فناوری کشور به نوعی با صنایع دفاعی مرتبط بوده و یک هم‌افزایی هوشمندانه میان آن‌ها ایجاد شود، اظهار داشت: نباید هیچ ظرفیتی وجود داشته باشد که بتواند به صنایع دفاعی کمک کند، اما با این صنایع مرتبط نباشد.

احمدی‌نژاد حرکت پیشقراولی و پیشرانی سایر صنایع کشور را از نقش‌های دیگر صنایع دفاعی کشور دانست و تصریح کرد: اگر صنعت دفاعی در جایگاه خودش بوده و حرکت پیشتاز خود را گسترش دهد، سایر صنایع کشور را به دنبال خود به حرکت در خواهد آورد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در بعضی از کشورهایی که در این امور پیشرفته‌تر از سایر کشور‌ها هستند، صنایع دفاعی، صنعت معیار بوده و بسیاری از استاندارد‌ها حتی در بخش مسکن توسط صنایع دفاعی عرضه شده و صنعت دفاعی از سایر صنایع پشتیبانی می‌کند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه بسیاری از تجهیزات ساخته شده در صنایع دفاعی با تغییراتی جزئی می‌تواند در خدمت بخش‌های مختلف تولید، صنعت و کشاورزی قرار بگیرد، گفت: صنعت دفاعی در بسیاری از موارد می‌تواند با بخش‌های مختلف دست به دست هم داده و نیازهای عمومی کشور را تأمین کند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه بخش تحقیقات و علمی صنایع دفاعی کشور پشتیبان خوبی برای دیگر صنایع کشور است، خاطر نشان کرد: باورم این است که در حداکثر دو برنامه ۵ ‌ساله صنعت دفاعی کشور می‌تواند به صنعت دفاعی مرجع در دریا، هوا، زمین و الکترونیک تبدیل شود و سرعت شتاب سال‌های اخیر در این صنعت این ادعا را ثابت می‌کند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ملت ایران و صنایع دفاعی کشور امروز از یک حقیقت ارزش والای انسانی دفاع و صیانت می‌کند، کار دفاعی ملت ایران را ارزشمند، انسانی و زیبا دانست و اظهار داشت: باید به نقطه‌ای برسیم که توانمندی‌های دفاعی ملت ایران تمام مستکبران و زورگویان را متوقف و بلکه به عقب براند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه همه امکانات، استعداد‌ها و دانش برای تحقق این خواسته در کشور وجود دارد، تصریح کرد: باید به همین سرعت، شتاب، دلسوزی، روحیه، ابتکار، خلاقیت و همت و اراده رو به جلو حرکت کنیم.

احمدی‌نژاد اظهار امیدواری کرد: حرکت رو به جلوی ملت ایران در ابعاد گوناگون بخصوص در عرصه دفاعی بیش از گذشته موجب خودباوری، امید و حرکت سایر ملت‌ها و محو اندیشه سلطه‌جویانه و ستمگرانه و استقرار محبت و عدالت در جهان شود.

پیش از سخنان رئیس‌جمهور، سردار وحیدی وزیر دفاع و پیشتیبانی نیروهای مسلح گزارشی از عملکرد وزارتخانه متبوع خود ارائه کرد.

احمدی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر