کد خبر: 68386 A

در دیدار با آیت الله جوادی آملی مطرح شد؛

نرخ طلاق در کشور، یک به شش و در تهران و کرج یک به سه است/ مراجع تقلید باید در مسئله اخلاق جدی تر ورود کنند تا با رویکرد مثبت‌تری در جامعه حرکت کنیم.

ایلنا: معاون اول دولت اصلاحات با اشاره به سرمقاله چند روز قبل حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان که در آن حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور سابق کشورمان را مفسد فی الارض خوانده بود، گفت: چنین کارهایی فضا را به هم زده و مردم را دلسرد می کند در حالی که باید مردم و نیروهای انقلاب را امیدوار کرد.

عارف در دیدار با آیت الله گرامی هم گفت: آقای خاتمی سرمایه ملی است و توهین به ایشان روا نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، محمدرضا عارف معاون اول دولت سیدمحمد خاتمی و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری، شب گذشته در دیدار با آیت الله جوادی آملی از مراجع تقلید شیعه در قم، اظهار داشت: مهمترین مسئله کشور در سال جاری، مسئله انتخابات ریاست جمهوری است اما متأسفانه به دلیل مسائل پیش آمده در دوران انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و حوادث پس از آن، فضای کشور هنوز انتخاباتی نشده و متأسفانه هنوز هم فضایی امنیتی بر دانشگاه ها حاکم است.

وی گفت: حضور مردم در انتخابات ها برای کشور سرمایه است و بزرگان کشور نیز همیشه روی حضور مردم حساب باز کرده و دنیا نیز روی این موضوع حساب باز می کرد؛ امروز هم اگر بخواهیم اوضاع فعلی کشور سامان یابد، باید حضور پرشوری را در انتخابات شاهد باشیم و یک رئیس جمهور با رأی حداکثری انتخاب شود.

معاون اول دولت اصلاحات، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام حماسه سیاسی – حماسه اقتصادی، اظهار داشت: مهمترین مصداق حماسه سیاسی انتخابات و حضور پرشور مردم در آن است.

محمدرضا عارف با بیان این که باید برای برگزاری انتخاباتی حداکثری تلاش کرد، خاطرنشان کرد: در طول چند ماه گذشته، بیشتر در دانشگاه ها حضور یافته و با سعه صدر پرخاش های دانشجویان را تحمل کردیم و بر این باورم که اگر به طور جدی، وارد مسائل انتخابات شویم، می توانیم انتخابات پرشوری را انتظار داشته باشیم و همین مهم است.

وی اضافه کرد: در عین حال باید ساز و کاری را فراهم کنیم تا رئیس جمهوری نه بر اساس شعارها که بر اساس توانایی های بالا و در بخش های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی انتخاب شود.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برخی مشکلات موجود در کشور، گفت: در حال حاضر شاهد شکاف عمیقی بین نسل اول و سوم انقلاب هستیم که این یکی از معضلات بزرگ در حوزه اجتماعی محسوب می شود.

عارف اضافه کرد: علاوه بر آن شاهدیم که نرخ طلاق در کشور به رقم یک به شش رسیده و حتی این رقم در تهران و کرج یک به سه است؛ همچنین طبق آمار رسمی در حال حاضر سه میلیون منزل مجردی در کشور وجود دارد که اکثر این خانه ها به خاطر طلاق این وضعیت را دارند.

وی گفت: با توجه به شرایط موجود کشور، احساس کردم که حضور در انتخابات یک تکلیف است، اما کماکان شاهدیم که بداخلاقی ها ادامه دارد.

معاون اول دولت سیدمحمدخاتمی به سرمقاله چند روز قبل حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان که در آن حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی رئیس جمهور سابق کشور را مفسد فی الارض خوانده بود اشاره کرد و گفت: چنین کارهایی فضا را به هم زده و مردم را دلسرد می کند در حالی که باید مردم و نیروهای انقلاب را امیدوار کرد.

عارف تصریح کرد: امروز شرایط را به گونه ای پیش برده اند که نگاه های بسیاری از جوانان ما به سمت خارج از کشور بوده و به دنبال راهی برای خروج از کشورند در حالی که باید شرایطی فراهم شود که در داخل کشور همه امیدوار باشند.

وی با تأکید بر این که باید بداخلاقی ها خاتمه یابد، گفت: مراجع تقلید باید در مسئله اخلاق جدی تر ورود کنند تا با رویکرد مثبت تری در جامعه حرکت کنیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر شاهد مشکلات داخلی و به خصوص مشکلات عرصه بین المللی هستیم و می بینیم که اجماع برخی کشور ها بر علیه ایران حاکم شده و ضرورت دارد که این مسائل هر چه زودتر حل شود.

عارف در پایان گفت: متأسفانه اخلاق در کشور ما قربانی امیال سیاسی شده که این زیبنده کشور ما نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر