کد خبر: 68468 A

هدایتخواه در مناظره با زیباکلام:

زیباکلام: اصولگرا‌ها به هیچ عنوان پاسخگوی مردم نبوده و نیستند/ هدایتخواه: احمدی‌نژاد هنوز رای اول توده‌های مردمی است.

مناظره صادق زیبا کلام استاد دانشگاه و هدایتخواه از اعضای جبهه پایداری در یاسوج برگزار شد.

به گزارش ایلنا صادق زیباکلام در ابتدای سخن به تشریح گفتمان انقلاب و چرایی حضور مردم در این ارتباط پرداخت و وضعیت سیاسی کشور در برخی زمانها را مبهم خواند.

وی افزود: شما اصولگرایان به بهانه‌های مختلف «بولدوزر وار» مدیران را به بهانه اینکه در دولت‌های هاشمی و خاتمی مسوولیت داشتند کنار گذاشتید و اکنون همه آن‌ها برای کوبیدن احمدی‌نژاد صف بسته‌اید.

وی به تشریح انتقادات اصولگرایان از دولت احمدی‌نژاد پرداخت و بیان داشت: آن‌ها اکنون سفرهای استانی احمدی‌نژاد را زیرسوال می‌برند در حالی که زمانی این سفر‌ها را می‌ستودند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب از سخنان برخی اصولگرایان بر علیه اقدامات رئیس جمهور نیز بهره برد و تصریح کرد: آقای باهنر هفته پیش گفتند که بستن سازمان برنامه و بودجه غلط بود و این در حالی بود ماهر چه گفتیم و نوشتیم بستن این سازمان نادرست است کسی حرف ما را نپذیرفت و گفتند این‌ها لیبرال کمونیسم هستند.

اما در سمت دیگر مناظره یعنی «هدایتخواه» از زیباکلام خواست حاشیه‌پردازی نکند.

عضو جبهه پایداری گفت: مگر نمی‌دانید که حرکت امام راحل و انقلاب اسلامی ادامه دهنده راه انبیاء الهی بوده است؟ مگر نمی‌دانید به فرمایش امام راحل انقلاب ما زمینه ساز انقلاب مهدی (عج) خواهد بود؟ مگر نمی‌دانید استراتژی انقلاب اسلامی ما استراتژی برپایی انقلاب آخر الزمان (عج) است؟

هدایتخواه با بیان اینکه دشمنان ما دنبال از بین بردن ما و استراتژی دینی ما هستند، اظهار داشت: آنچه ما می‌گوییم مبنای اعتقادی ماست نه شعار و تبلیغات.

وی در ادامه به تشریح خدمات صورت گرفته در دولت‌های نهم و دهم پرداخت و یادآورشد: البته ما از احمدی‌نژاد سال ۹۰ به بعد نگران هستیم و انتقاد داریم.

نماینده بویراحمد و دنا در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی از اطرافیان احمدی‌نژاد را مشتاقان هاشمی فراگرفته اند و وی از سال ۹۰ به بعد دچار خیلی از تغییرات و تحولات شده است.

هدایتخواه گفت: نتیجه حاکمیت ۱۶ ساله اقتصاد سکولاریستی را دیدیم و نتیجه سفرهای استانی و ارتباط نزدیک مردمی محروم با دولتمردان را هم نظاره گر بودیم.

وی به خدمات هشت ساله گذشته برای اقشار مختلف در ابعاد گوناگون پرداخت و اظهارداشت: رشد شاخصه‌ها در این دولت اگر دو برابر نباشد حداقل به اندازه دولت‌های گذشته بوده است.

زیباکلام با تاکید بر اینکه در ۳۴ سال گذشته اصولگرایان فقط شعار سر داده‌اند، خاطرنشان کرد: شما به صحیفه نور امام راحل مراجعه کنید و می‌بینید که حتی یکی از مطالبی که آقای هدایتخواه بیان کرده اند موردنظر امام راحل نبوده است.

هدایتخواه در پاسخ به زیباکلام نیز گفت: در سال ۴۲ در دیدار امام با فرزندان شهدا ایشان فرمودند: هدف ازانقلاب ما نه در ایران تنها که حاکمیت آن در منطقه و جهان هم هست.

نماینده بویراحمد و دنا در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی با تشریح برخی سخنان امام راحل در صحیفه نور، بیان داشت: کتاب ولایت فقیه که به نوعی تئوری امام محسوب می‌شود و انقلابیون براساس آن حرکت کردند خود گواه دیدگاه امام راجع به جمهوری اسلامی است.

وی به آرای ۹۸ درصدی مردم به جمهوری اسلامی هم اشاره و اظهار داشت: خبرنگاری از امام در‌‌ همان زمان پرسید شما با کمونیست‌ها مشکلات عقیدتی دارید و اگر انقلاب پیروز شد آیا با آنان همکاری خواهید داشت؟ و امام فرمود: کمونیست‌ها چون از پشت به ما خنجر می‌زنند ما هیچ ارتباط و دوستی با آن‌ها نخواهیم داشت.

عضو جبهه پایداری بیان داشت: رابطه آمریکا با ما رابطه براندازانه خواهد بود و خودشان نیز به این موضوع تاکید داشته و اسناد آن هم موجود است.

زیباکلام به تشریح چگونگی شکل گیری مجلس خبرگان رهبری و قانون اساسی پرداخت و یادآورشد: مهم‌ترین دلایل راه اندازی انقلاب اسلامی را وجود پنج هزار زندان سیاسی از جمعیت ۳۴ میلیونی، آزاد نبودن مطبوعات، نبود آزادی اندیشه، استبدادی و دیکتاتوری بود.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی دقیقا مثل انقلاب کنونی مصر بود چون مصری‌ها و بحرینی‌ها هم همین‌ها را از حاکمان خود می‌خواستند.

نماینده بویراحمد و دنا در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی تاکید کرد مردم ایران اسلامی شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی سردادند و خوب می‌دانستند از انقلاب چه می‌خواهند.

«هدایتخواه» گفت: قانون اساسی را عده‌ای روشنفکر متاثر از غرب نوشتند که نامی از ولایت فقیه در آن نبود.

وی با طرح این سئوال که چرا بعد از انقلاب اسلامی ما انقلاب مارکسیستی در دنیا شکل نگرفت؟ اظهارداشت: شعار مرگ بر آمریکا و شروع آن‌ها از مساجد از ویژگی‌های بارز هر انقلابی است که بعد از انقلاب ما در دنیا شکل گرفته است.

این فعال فرهنگی سیاسی افزود: متاسفانه مهندس بازرگان و دیگران قائل به سلطنت شاه و عدم دخالت ولایت فقیه در حاکمیت بودند در حالی که انقلاب ما دیگر سلطنت نمی‌خواست.

هدایتخواه، استراتژی نظام اسلامی ما را استراتژی انتظار نامید و خاطرنشان کرد: این ظلم بر امام است که برخی سخنان را بر زبان می‌رانیم.

وی در ادامه به تشریح ویژگی‌های نامزد موردنظرش در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و یادآورشد: اعتقاد به گفتمان انقلاب، حذف روحیه استکبار زدایی، داشتن بصیرت عمیق، برنامه ریزی براساس مبانی دینی و اعلام برنامه و تیم کاری‌اش مهم‌ترین این ویژگی‌ها است.

عضو جبهه پایداری گفت: ولایتمداری ویژگی اصلی و اساسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری است.

زیباکلام پاسخگویی رئیس جمهور به مردم را مهم‌تر برشمرد و خاطرنشان کرد: متاسفانه رئیس جمهور هشت سال گذشته‌مان به هیچ کس و کسانی پاسخگو نبوده است.

زیباکلام گفت: متاسفانه ساز و کار پاسخگویی رئیس جمهور به ملت در ایران دیده نشده و اصولگرا‌ها به هیچ عنوان پاسخگوی مردم نبوده و نیستند.

نماینده بویراحمد و دنا در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی با رد مطالب مطرح شده از سوی زیباکلام بیان داشت: اگر آقای هاشمی و خاتمی پاسخگوی ملت بودند احمدی‌نژاد هم پاسخگوی ملت خواهد بود.

هدایتخواه به آرای ۲۵ میلیونی احمدی‌نژاد اشاره و بیان داشت: تنها مجلسی که با دولت مماشات نداشت مجلس اصولگرا بود.

وی گفت: ما معتقدیم دولت احمدی‌نژاد باید نقد شود بویژه احمدی‌نژاد ۹۲ به بعد اما مطمئن هستیم همین الان هم احمدی‌نژاد رای اول بین توده‌های مردمی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر