کد خبر: 69365 A

در جلسه فراکسیون رهروان ولایت با عسگراولادی مطرح شد؛

آقای عسگراولادی در این جلسه بسیار امیدوار بودند که بتوان به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا کرد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس از دیدار روز گذشته کمیته وحدت این فراکسیون با عسگراولادی خبر داد و افزود: آقای عسگراولادی در این جلسه بسیار امیدوار بودند که بتوان به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا کرد.

به گزارش ایلنا، کاظم جلالی با اشاره به این دیدار گفت: در این جلسه ابتدا درباره شرایط فعلی کشور، فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو و همچنین فضای سیاسی کشور صحبت شد و با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری کرده‌اند این موضوع مطرح بود که همگی باید در این جهت حرکت کنیم و تشتت در جریان اصولگرایی باید برطرف شود.

وی افزود: در این جلسه مطرح شد که در گروه ۱+۲، گروه۳+۲ و در بین کاندیداهای منفرد احتمالی اصولگرایان در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شاهد تشتت هستیم و این موضوع عنوان شد که آیا جریان اصولگرایی می‌تواند به یک کاندیدای واحد در انتخابات برسد یا خیر؟

وی ادامه داد: در این نشست این موضوع تبیین شد که نرسیدن به یک کاندیدای واحد در جریان اصولگرایی احتمال ناکامی در انتخابات را افزایش می‌دهد.

جلالی یادآور شد: پس از این موضوعات آقای عسگراولادی نکات مهمی را بیان کرده و شرایطی را از وضعیت سیاسی کشور تبیین نمود و درباره بحث حماسه سیاسی و اینکه باید مشارکت در انتخابات را به سمت حداکثری ببریم و اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که همه سلیقه‌ها باید در انتخابات حضور داشته باشند، تاکید کرد.

وی توضیح داد: آقای عسگراولادی در ادامه صحبت‌های خود گفت که در بحث اصولگرایی سازوکاری را تعقیب می‌کنیم که در این سازوکار ۲+۳ به توافق رسیدند که به کاندیدای واحدی برسند و از گروه ۱+۲ هم خواستیم که کاندیدای واحد خود را معرفی کنند تا در گام اول به ۲ کاندیدا برسیم و بعد از بین این دو نفر بتوانیم با سازوکاری مشخص به یک نفر واحد دست پیدا کنیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: آقای عسگراولادی در این جلسه بسیار امیدوار بود که بتوان به کاندیدای واحدی در بین اصولگرایان دست پیدا کرد و گفت که تلاش‌های خود را در این زمینه انجام می‌دهیم که در این میان هماهنگی‌هایی را با آیت الله مهدوی کنی و آیت الله یزدی انجام دادیم و امیدواریم ظرف هفته آینده به جمع بندی اولیه‌ای برسیم تا در ‌‌نهایت جریان اصولگرایی بتواند به یک وحدت نظر دست پیدا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر