کد خبر: 69456 A

امام جمعه تبریز در دیدار با آل اسحاق:

زودتر به وحدت برسید تا مردم تکلیف خود را بدانند. اگر وحدت در بین اصولگرایان باشد رقبا عقب نشینی می کنند.

نامزد حزب موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری، عمده ترین آسیب های کشور در حوزه های اقتصادی دانست و گفت: از مشکلات مهم کشور انضباط، بینش و جهت گیری ها است و من معتقدم می توان مشکلات را حل کرد اما به شرط آنکه فضای بد اخلاقی به خوش اخلاقی تبدیل شود.

به گزارش ایلنا؛ محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی و یحیی آل اسحاق نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری با آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی دیدار کردند.

آیت الله مجتهد شبستری در این دیدار با اشاره به سوابق و عملکرد حزب موتلفه اسلامی گفت: حزب موتلفه اسلامی السابقون السابقون در نظام است و قبل از انقلاب این تشکل شکل گرفت و علمایی همچون مرحوم آیت الله انواری و شهید مطهری حضور داشتند.

وی در ادامه تاکید کرد: افراد در حزب موتلفه اسلامی انسانهایی مبارز، مخلص و در خط ولایت و امتحان پس داده اند و بعد از انقلاب نیز در خط امام و رهبری بوده و در صحنه مسائل همیشه حاضر بوده و به دور از التقاط و تحجر افراد معتقد به اسلام ناب محمدی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" گفت: وظیفه همه آحاد کشور اعم از مسئولین و مردم این است در صحنه باشند و در مسائل اقتصادی که امروز مشکلاتی وجود دارد و مقام معظم رهبری چندین سال است نامگذاری اقتصادی دارند و مشکل اصلی کشور اقتصادی است باید حماسه ای عمل کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه مقداری از مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم و مقداری به دلیل سوء مدیریت ها است تصریح کرد: حضور همه مردم در پای صندوق های رای موثر، لازم و انتخاب اصلح هم وظیفه است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند.

وی افزود: برای شناخت اصلح از معرفی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز معتمد تر نیست.

آیت الله مجتهد شبستری گفت: آقای آل اسحاق یک رجل اقتصادی است و اقتصاد دانان باید بیایند تا مشکلات اقتصادی حل شود؛ در مشروعیت آقای آل اسحاق جای هیچ بحثی نیست.

وی ادامه داد: مقبولیت نکته مهمی است و شناخت مردم از نامزدهای اصولگرا هر کدام بیشتر باشد مساله ای قابل توجه است.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: در شرایطی که رقبای عجیب و غریبی همانند جریان فتنه و جریان انحرافی پیدا شده اند وحدت اصولگرایان در این شرایط لازم است.

وی با اشاره به اینکه اگر نامزد های اصولگرا متعدد باشند نتیجه معلوم است اظهارداشت: آنها به فرد واحد خواهند رسید و در این زمینه تلاش دارند و اعتقاد دارم اگر می خواهید انقلاب و ولایتمداری بماند و مقام معظم رهبری خون دل نخورد چاره ای جز وحدت نیست.

آیت الله مجتهد شبستری خطاب به نامزد های اصولگرا تاکید کرد: زودتر به وحدت برسید تا مردم تکلیف خود را بدانند. اگر وحدت در بین اصولگرایان باشد رقبا عقب نشینی می کنند.

محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی نیز در این دیدار گفت: اصولگرایان لابد از ائتلاف هستند و اگر به ائتلاف نرسند بایستی شکست را به دلیل شکستن رای بپذیرند.

وی با اشاره به اینکه برای شکل گیری ائتلاف، روحانیت باید به عنوان محور در میدان باشد ادامه داد: اصولگرایان با تعدد فرش قرمز در جلوی رقبا پهن می کنند.

یحیی آل اسحاق نامزد حزب موتلفه اسلامی و عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان نیز ضمن ارائه تحلیلی از شرایط کشور اظهار داشت: در یکی از مقاطع حساس تاریخ جمهوری اسلامی قرار داریم. هر عملی در منطقه خاورمیانه و حتی جهان با عمل و عکس العمل جمهوری اسلامی تنظیم می شود و ایران نقشی اثر گذار دارد.

وی در ادامه عمده ترین آسیب های کشور در حوزه های اقتصادی دانست و تصریح کرد: متاسفانه در داخل کشور به کلان های اقتصادی بی توجهی شده است. از مشکلات در کشور انضباط و بینش و جهت گیری ها است و من معتقدم می توان مشکلات را حل کرد اما به شرط آنکه فضای بد اخلاقی به خوش اخلاقی تبدیل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر