کد خبر: 69641 A

دادستان کل کشور:

امیدوارم بازداشت‌ برخی از اعضای شوراهای شهر در دوره چهارم عبرتی برای انتخاب شوندگان و موجب دقت بیشتر مردم در انتخابات دور جدید شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای گفت:هم اکنون همه ذهن‌ها متوجه انتخابات ریاست جمهوری است و ممکن است نسبت به انتخابات شورا‌ها دقت صورت نگیرد بنابراین لازم دیدم که این نکته را به مردم عزیز متذکر شوم. امیدوارم این بازداشت‌ها هم عبرتی برای انتخاب شوندگان و هم موجب دقت بیشتر مردم شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای داستان کل کشور در جریان نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن ابراز تاسف از اقدام افراد تکفیری در سوریه در جهت نبش قبر حجر بن عدی یکی از صحابه پیامبر عنوان کرد: این واقعه تلخی بود که امیدواریم مسلمانان و مدعیان دفاع از مقدسات و حتی کسانی که مدعی دفاع از آثار گذشتگان هستند به راحتی از کنار آن نگذرند و مسببان اصلی آن به جزای اقدامات خود برسند.

وی همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو یادآور شد: فردا ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آغاز می‌شود.در قانونی که اصلاح شد در ماده ۳۱ برای برگزاری انتخابات، هیات اجرایی مرکزی پیش بینی شده است که این هیات زیرنظر وزارت کشور فعالیت کرده و رئیس آن وزیر کشور است.

اژه‌ای افزود: اولین جلسه این هیات مرکزی برگزار شده و بدنبال آن کمیسیون تبلیغات نیز اولین جلسه خود را تشکیل داد؛ در این کمیسیون نیز وزیر کشور، دادستان کل کشور، ‌رئیس صدا و سیما و رئیس شورای نظارت بر صدا و سیما حضور دارند فعلا این هیات هفته‌ای یک بار تشکیل جلسه می‌دهد و اگر لازم باشد جلسه فوق العاده نیز خواهیم داشت امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را در مورد برگزاری انتخابات به خوبی انجام دهیم.

دادستان کل کشور همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به انتخابات شورا‌ها نیز خاطرنشان کرد: در طول سنوات گذشته به ویژه سال ۹۱ و سال جاری تعدادی از اعضای شورا‌ها در شهرهای مختلف همچون رشت بر اثر اتهاماتی که داشتند تحت تعقیب قرار گرفتند این شرایط به گونه‌ای بود که در برخی از موارد حتی به انحلال شورای برخی از مناطق نیز منجر شد.

وی ادامه داد: این اتفاقات باید موجب آن شود تا مردم در انتخابات آینده دقت بیشتری داشته باشند هم اکنون همه ذهن‌ها متوجه انتخابات ریاست جمهوری است و ممکن است نسبت به انتخابات شورا‌ها دقت صورت نگیرد بنابراین من لازم دیدم که این نکته را به مردم عزیز متذکر شوم امیدوارم این بازداشت‌ها هم عبرتی برای انتخاب شوندگان و هم موجب دقت بیشتر مردم شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر