کد خبر: 7189 A

سرلشکر فیروزآبادی در جشنواره مالک اشتر:

نه تنها نیروهای مسلح ما در چشم عالمان، دانشمندان و مردم کشورمان محترمند بلکه در بین سایر جوامع و ملل کشورهای اسلامی نیز معززند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: «سالروز شکست حصر آبادان یوم‌الله است».

به گزارش ایلنا، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی که در سومین جشنواره مالک اش‌تر و در جمع فرماندهان و مسئولان و مدیران عالی‌رتبه نیروهای مسلح سخن می‌گفت، افزود: شکست حصر آبادان در عملیات ثامن‌الائمه لطف و امداد الهی بود که شامل حال رزمندگان اسلام شد و امروز روز یوم‌الله است.

وی با تبریک دهه کرامت و سالروز شکست حصر آبادان، حادثه سقوط هواپیما و شهادت پنج نفر از فرماندهان ارتش و سپاه را در آن دوران، دلخراش و جانسوز دانست و افزود: با شهادت این عزیزان پیوند برادری ارتش و سپاه محکمتر شد و وحدت خونین این شهدا که عطر بوی خون شهدای کربلا را داشت در تشکیلات نظامی، شکل گرفت و در حقیقت امر و فرمان حضرت امام (ره) نیز در این خصوص تحقق یافت (وحدت نیروهای مسلح).

سرلشکر فیروزآبادی به عزت و احترام امروزی نیروهای مسلح در بین مردم کشورمان اشاره کرد و گفت: نه تنها نیروهای مسلح ما در چشم عالمان، دانشمندان و مردم کشورمان محترمند بلکه در بین سایر جوامع و ملل کشورهای اسلامی نیز معززند و این بوستان معطر را که ساخته حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری است، ‌نباید بگذاریم خشک شود و از بین برود...

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه رشد و تعالی نیروهای مسلح را رشد جهادی خواند و گفت: بایستی ما رشد صد در صد را جلوی چشممان قرار دهیم و اگر رشد جهادی را ادامه دهیم خداوند نیز برکت خواهد داد و تعالی را نیز در زمینه‌های مختلف چندین برابر خواهد شد.

سرلشکر فیروزآبادی به هیبت و آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: این قدرت و صلابت رزمندگان اسلام در آن تاریخ باعث شده تا کفار و کشورهای غربی جرأت حمله به کشور ما را نداشته باشند و ما همیشه بایستی آماده باشیم.

در ادامه این مراسم، سردار سرلشکر مصطفی ایزدی یکی از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی به بیان رشادت‌های فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و علل موفقیت‌های رزمندگان و فرماندهان اشاره کرد و افزود: ولایت‌پذیری و اطاعت از دستور فرماندهی کل قوا و امام خمینی (ره) و ادامه راه ایشان در زمان انقلاب و پیروی از منویات مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) رمز پیروزی و مقاومت و ایثار است.

وی با محکوم کردن فیلم موهن آمریکایی ـ صهیونیستی، به بیداری مسلمانان در مبارزه با استکبار جهانی اشاره کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر