کد خبر: 74492 A

محمد شریعتمداری:

همانقدر که ایجاد یأس و ناامیدی در مردم نسبت به آینده مذموم است، توقع‌آفرینی‌های بی‌منطق نیز محکوم است.

آیت‌الله هاشمی بیان کردند که "می‌خواهم این را بدانید که تمایل دارم شما در عرصه باقی بمانید چون وضعیت امور سیاسی کشور آن چنان روشن نیست که تا پایان وقت قانونی شورای نگهبان چه کسانی در صحنه انتخابات باقی خواهند ماند و چه کسانی بار مسئولیت از دوششان برداشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، این کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع اعضای ستاد مرکزی خود، در جمع برخی از مسئولان احزاب، ستادهای استانی، کمیته جوانان و اعضای جنبش دهه شصتی‌های حامی وی، اظهار کرد: از ابتدا اعلام کرده بودم در صورتی که آیت‌الله هاشمی، حجت‌السلام سیدمحمد خاتمی، حجت‌الاسلام ناطق نوری و حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی وارد عرصه انتخابات شوند، از عرصه انتخابات کناره‌گیری خواهم کرد که البته دلایل آن را پیشتر بیان کرده بودم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تکلیف حضور یا عدم حضور هیچ‌یک از این بزرگان روشن نشده بود، گام‌های خوبی در راستای ایجاد اجماع در میان کاندیداهای اصلاح‌طلبان برداشته شد و کار به سمت و سوی نهایی شدن پیش رفت که البته اگر این اتفاق رخ می‌داد کاندیدای اجماعی اصلاح‌طلبان، کاندیدای اجماعی یک جبهه و یک جناح بود و تمام فعالیت‌های ستادی که برای حضور هریک از این دوستان در سراسر کشور طی سالهای گذشته آماده شده بود، به دفاع از پشتیبانی از این کاندیدای واحد می‌آمد.

شریعتمداری با اشاره به ثبت‌نام هاشمی رفسنجانی در انتخابات اظهار کرد: با توجه به اینکه تا آخرین لحظات منتظر حضور یکی از این حضرات بودم، در آخرین ساعات روز پایانی مهلت قانونی ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر شدم و پس از خروج بنده نیز شاهد حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ستاد انتخابات کشور بودیم که تکلیف ما را هم از حیث تبلیغاتی که انجام داده بودیم، روشن کرد.

وی افزود: در روز بعد نیز در دیدار با آیت‌الله هاشمی گفتم همان‌طور که پیشتر اعلام کرده بودیم با حضور جنابعالی عملا ما کارمان در این مرحله به پایان رسیده است و آمادگی داریم که در یک شرایط معینی با دعوت از خبرنگاران و بیش از 500 نفر از نمایندگان ستادها و دیگر افراد فعال در عرصه انتخابات، بحث کناره‌گیری را اعلام و رسما منعکس کنیم و پس آن نیز گفت‌وگوی مفصلی درباره نحوه ورود و فعالیت جهت همکاری با ستاد انتخاباتی ایشان خدمتشان عرض کردم.

شریعتمداری با اشاره به صحبت‌های هاشمی رفسنجانی در دیدار با وی گفت: ایشان بیان کردند که "می‌خواهم این را بدانید که تمایل دارم شما در عرصه باقی بمانید چون وضعیت امور سیاسی کشور آن چنان روشن نیست که تا پایان وقت قانونی شورای نگهبان چه کسانی در صحنه انتخابات باقی خواهند ماند و چه کسانی بار مسئولیت از دوششان برداشته می‌شود؛ لذا شما تصمیمی را اتخاذ نکنید. بنده در هیچ موضوعی در تبلیغات و برنامه‌هایی که اعلام کرده‌اید کوچکترین زاویه‌ای با آن نداشته و همه آنچه که شما صحبت کرده‌اید خواست و آرزوی بنده است و طبیعتا می‌خواهم که این مسیر ادامه پیدا کند.

این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در پایان، با اعلام برنامه‌های خود در حوزه‌های دیپلماسی، اقتصاد، فرهنگ، بهداشت و درمان و... اظهار کرد: تبدیل گفتمان اعتدال به گفتمان قالب در فضای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور مستقل از امر انتخابات ضروری است و بر آن پافشاری می‌کنم. جنبش اعتدال‌خواهی ایران در آغاز راه است و عمر آن فراتر از عمر تبلیغات انتخاباتی است و باید زنده و پایدار باقی بماند.

بر اساس این گزارش، پس از پایان این دیدار، از اولین اپلیکیشن انتخاباتی محمد شریعتمداری با حضور در جمع فعالان سایت‌های خبری و طراحان این اپلیکیشن رونمایی شد.

شریعتمداری در این‌باره گفت: این اقدام ابتکاری برای اولین‌بار در تاریخ انتخابات جمهوری اسلامی ایران انجام شده است که موجبات تسهیل دسترسی کلیه علاقه‌مندان به دیدگاه‌ها و نظرات اخبار و اطلاعات پیرامون یکی از فعالان در عرصه سیاست کشور را فراهم می‌کند به عنوان یک اقدام اولیه می‌تواند توسط کلیه افرادی که در فضای مجازی کشور دارای سایت‌های اطلاعاتی و خبری هستند مورد بهره‌برداری قرار گیرد و شرایطی را فراهم کند تا ضمن دسترسی به اطلاعات گفتمان اعتدال‌خواهی در جامعه مجازی کشور که پیش از این نیز وعده آن را داده بودم، روند رو به رشدی را در انتشار این اندیشه پیدا کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر