کد خبر: 75592 A

سردار نقدی در جمع هزاران معتکف اصفهانی:

آمریکایی‌ها که هدفشان از تحریم‌ها جدا کردن مردم از نظام بود، 24 خرداد جوابشان را از مردم بگیرند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکایی‌ها که هدفشان از تحریم‌ها جدا کردن مردم از نظام بود، 24 خرداد جوابشان را از مردم بگیرند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مسجد ملاحیدر خمینی شهر اصفهان در جمع هزاران نفر از معتکفین، گفت: 24 خرداد روز شکست تحریم‌های دشمن است و امریکایی‌ها که هدفشان از تحریم ها جدا کردن مردم از نظام بود، بیایند جوابشان را از مردم بگیرند.

وی تشییع همزمان 375 شهید را در میدان اصفهان در دوران دفاع مقدس یادآور شد و بیان کرد: مردمی که در سخت‌ترین شرایط مقاومت کرده و تسلیم نشدند، هیچگاه با بالا و پایین رفتن قیمت روغن و گوشت، تن به سازش نخواهند داد.

نقدی در ادامه سلسه سخنرانی های خویش با موضوع حماسه سیاسی و اقتصادی اظهار داشت: امروز در پیچ تاریخی و انتخاب تمدن اسلامی به جای تمدن غربی توسط بشریت هستیم و الگو شدن جمهوری اسلامی برای مردم جهان، دلیل دشمنی آمریکا با ایران در تمامی عرصه ها است تا نگذارند این تمدن اسلامی ایجاد شود.

وی ضمن تشریح وضعیت صحنه نبرد آمریکا با ایران در عرصه‌های مختلف به صحنه علمی اشاره و تصریح کرد: آمریکا از نظر علم و فن آوری رو به افول است همانطور که در سند قرن 21 خود بر عدم تمایل جوانان آمریکایی در ورود به عرصه های فنی و تکنولوژیک تأکید دارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ناتوانی اقتصاد بی رمق آمریکا را برای رقابت با سایر کشورها در مؤلفه های انرژی، نیروی کار و مواد اولیه یادآور شد و خاطرنشان کرد: اقتصاد آمریکا تنها متکی به فن آوری های انحصاری است و این انحصارات علمی و فن آوری هر روز توسط ایران، هند، چین و سایر کشورها شکسته می شود چرا که نخبگان علمی که به آمریکا رفته اند بخش عظیمی از نتایج تحقیقات خود را به دستگاه های آمریکا نمی دهند و مخفیانه در کشورهای خود این دستاوردها را توسعه می دهند.

وی با یادآوری سرعت یازده برابری پیشرفت علمی و تولید علم در کشور نسبت به متوسط دنیا، تاکید کرد: همانطور که امام خامنه ای فرمودند «ملت و نخبگان و مغزهای ما را به هرآنچه از بیرون این مرزها است، آنچنان دلبسته کردند که اصلاً کسی این مجال و این جرات و شجاعت را پیدا نکند که فکر کند می توان برخلاف آن حرفها یا غیر از آن حرفها و آن نظریه‌ها، نظریه ارائه کند».

نقدی دستاوردهای علمی و فن آوری ایران اسلامی در ترسیم صحنه نبرد در جبهه علمی و فن آوری را اینگونه بیان کرد: توسعه مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی، دست یابی به فناوری‌های هسته‌ای، پیشرفت در عرصه سلول های بنیادین، ورود کشور به باشگاه فضایی، پیشرفت در حوزه رسانه و فضای مجازی تنها بخشی از پیروزی های جوانان ما در این عرصه است.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج حضور ایران در رتبه 17 علمی جهان را نشان از رشد علمی کشور دانسته و خاطرنشان کرد: ایران با آمار 763 مقاله در سال 1996 به تعداد 23 هزار مقاله در آی اس آی (رتبه 20) و 51 هزار مقاله در SCOPUS (رتبه 17) و در سال 2011 علاوه بر اینها، به 16 هزار مقاله فارسی (جمعا در رتبه تقریبی 10 جهان) رسیده است.

وی با بیان جایگاه دانشگاههای ایران در رتبه بندی منتشر شده جهانی گفت: آمریکا اقدامات تخریبی علیه علم و فن آوری جمهوری اسلامی را انجام داده و می دهد که می توان به اعمال تحریم های شدید فنی و علمی علیه ایران، ممانعت از واگذاری مواد اولیه، تجهیزات و دستگاه های تست پیشرفته به ایران، ترور دانشمندان ایرانی و قتل مشکوک بعضی از آنها، تحریم رفت و آمد دانشمندان ایرانی به کشورهای غربی و دستگیری بعضی از آنها در رفت و آمدها و پرداخت هزینه های سنگین برای خریدن نخبگان ایرانی و خارج کردن آنها از ایران با پول و فریب اشاره کرد.

نقدی در بخش پایانی سخنانش در بیان نتیجه صحنه نبرد در جبهه علمی و فن آوری اظهار داشت: در عرصه علم و فن آوری یک جنگ جدی در جریان است و نخبگان ایرانی علی رغم مانع تراشی و سنگ اندازی آمریکا با سرعت هر چه تمام پیشروی می کنند و پیروز میدان، جوانان عزیز کشور ما هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر