کد خبر: 75744 A

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

بخشی از این بداخلاقی‌ها یا مخالفت‌ها، ناشی از تفاوت دیدگاه بنده در مورد نگاه اسلام به حقوق شهروندی با برخی از افرادی است كه تحمّل این دیدگاه را نداشته و این موضوع سابقه‌ای به طول عمر انقلاب اسلامی دارد/ كسانی كه در دوران مبارزه حضور نداشتند و رنج و مشكلات مردم را نچشیده‌اند، امروز هم حضور مردم در عرصه‌ها را جدّی نگرفته اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: صبر در بی‌مهری‌ها، تحمل شرایط سخت و دشوار هجمه‌ها و بمباران تخریب‌ها و اهانت‌ها، را از قرآن آموخته‌ام و آن را یك اصل اسلامی می‌دانم به‌ویژه اینكه این صبر و استقامت در راه اصلاح، منافع و مصالح اسلام و مكتب اهل بیت(ع) باشد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، امروز در دیدار جمعی از اعضای شورای مركزی جمعیت فدائیان اسلام با ذكر این مطلب و با تبریك ایام ولادت حضرت علی (ع) و روز مقاومت و پایداری دزفول قهرمان به ویژه به مردم استان خوزستان، در پاسخ به ابراز تأسف حاضران در مورد مسائل اخیر ردّ صلاحیت‌ها، افزود: بنده هیچ‌گاه در طول عمرم به دنبال پست و مقامی نبوده‌ام و همواره مانند یك سرباز در خدمت انقلاب اسلامی و نظامی بوده‌ام كه همراه با خیل عظیم مردم و دیگران به رهبری امام(ره) در راه تحقق آن مبارزه كرده و مصائب و رنج‌ها كشیده‌ام.

ایشان تأكید كرد: تا جایی كه مكلّف به صبر و بردباری باشم، تحمّل می‌كنم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سؤالی در مورد دلایل عدم تحمل ایشان توسط برخی افراد یا جریان‌های افراطی از اول انقلاب تاكنون گفت: بخشی از این بداخلاقی‌ها یا مخالفت‌ها، ناشی از تفاوت دیدگاه بنده در مورد نگاه اسلام به حقوق شهروندی با برخی از افرادی است كه تحمّل این دیدگاه را نداشته و این موضوع سابقه‌ای به طول عمر انقلاب اسلامی دارد.

ایشان افزود: در این خصوص مسائل و اسرار زیادی وجود دارد كه اسرار نظام است و باید حفظ شود.

ایشان افزود: در دوره‌ای كه ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده داشتم، اختلاف در تصویب قوانین بین شورای نگهبان و مجلس به حدّی رسید كه در امور تقنینی كشور، نوعی بن‌بست ایجاد شدكه همین امر موجب شد امام(ره) دستور تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رفع اختلاف بین شورای نگهبان و مجلس را صادر كردند كه در آن زمان نوعی بن‌بست‌شكنی بود كه هنوز هم ادامه دارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: كسانی كه در دوران مبارزه حضور نداشتند و رنج و مشكلات مردم را نچشیده‌اند، امروز هم حضور مردم در عرصه‌ها را جدّی نگرفته و احساس می‌كنند هر آنچه كه آنها از اسلام می‌فهمند باید ملاك رفتار و منش كشورداری باشد.

ایشان با اشاره به افتراق پیش آمده در كشور بین جناح‌های موسوم به اصولگرا و اصلاح‌طلب گفت: هرچند این دسته‌بندی‌ها لفظی و در حدّ اسم است و چپ‌های دیروز، راست‌های امروزند و بالعكس، ولی باید كشور را به سمت وحدت و نزدیك‌تر شدن این صف‌بندی‌های جناحی هدایت كرد تا نظام از ناحیه تهدیدات و تحریم‌های خارجی و افراطی‌گری‌های داخلی آسیب نبیند.

در آغاز این دیدار كه اعضای هیأت مدیره تعاونی مطبوعات كل كشور نیز حضور داشتند، آقای عبدخدایی دبیر جمعیت فدائیان اسلام در سخنانی با اشاره به سابقه مبارزاتی و مدیریتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از قبل از انقلاب تاكنون با ابراز تأسف از اتفاقات اخیر در اعلام صلاحیت‌ها، گفت: امیدواریم كشور از خدمات جناب‌عالی در ادامه راه انقلاب محروم نماند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید مهدی طباطبایی نیز با اشاره به اینكه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی مدیر، مدبر، متدیّن و صادق هستند، گفت: ورود و خروج شما به عرصه انتخابات اخیر، حكیمانه و با صعه صدر و بزرگواری بود.

ایشان خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: شور و شوقی كه در كشور پس از اعلام حضور شما در انتخابات ایجاد شد، نشان می‌دهد كه مردم هنوز هم به‌رغم همه تهمت‌ها و تخریب‌ها، یك روحانی مبارزه و وارسته و مدیر را مورد اعتماد و وثوق برای حل مشكلات عدیده كشور می‌دانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید جعفر شبیری هم در این دیدار با اشاره به سوابق مبارزاتی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: صبر و تحمل ایشان در مقابل ناملایمات و توهین‌ها، مثال‌زدنی است و شما نشان دادید كه مسائل و منافع و مصالح نظام و انقلاب و اسلام را مقدم بر همه چیز می‌دانید.

آقای دكتر بهبهانی رئیس هیأت مدیره تعاونی مطبوعات كل كشور در این دیدار، گزارشی از مشكلات و موانع پیش روی این تعاونی را در عرصه اطلاع‌رسانی و مطبوعات كشور به اطلاع رساند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر