کد خبر: 75928 A

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی:

واكنش هوشمندانه نامزدهایی كه در این انتخابات با عدم احراز روبرو بودند باعث شد بحث مداخله خارجی در اثرگذاری در نتایج انتخابات خاتمه یافته تلقی شود.

محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در جمع‌بندی دیدگاه انتخاب شوندگان و انتخاب كنندگان و حتی كسانی كه مورد عدم احراز قرار نگرفته‌اندگفت: همه باید برای خلق یك حماسه سیاسی در انتخابات تلاش كنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی وی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت افزود: مواضع خوب،سنجیده و عقلانی کسانی که مورد عدم احراز قرار گرفته اند نشان داد هیچ جای پایی برای شرارت دشمن باقی نگذاشته اند لذا از این هوشمندی و دشمن شناسی باید تشکر کرد.

حبیبی با اشاره به آرامش حاكم بر رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: اگر آرامش و دقت در انتخاب صورت گیرد آثار مثبتی روی اقتدار امنیت کلی خواهد داشت و دولت آینده با پشتوانه بیشتری در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب و دشمنان اسلام خواهد ایستاد.

وی با اشاره به شوك وارده بر رسانه‌های دشمن در باب مداخله درانتخابات آینده اظهار داشت: واكنش هوشمندانه نامزدهایی كه در این انتخابات با عدم احراز روبرو بودند باعث شد بحث مداخله خارجی در اثرگذاری در نتایج انتخابات خاتمه یافته تلقی شود.

وی افزود: اكنون جهان، جمهوری اسلامی را یك نظام مقتدر، مستقر و محكم می‌شناسد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به جایگاه شورای نگهبان در صیانت از جمهوریت و اسلامیت نظام گفت: شورای نگهبان از اركان نظام است و یادگار فداكاری ها و جانفشانی های شهید آیت الله شیخ فضل الله نوری است. شورای نگهبان یك نهاد فصل‌الخطاب قانونی است. اگر كسانی كه درانتخابات 88 توفیق رأی مردم را نداشته به رأی این شورا گردن می‌نهادند فضا برای فتنه‌انگیزی دشمن ایجاد نمی‌كردند.

وی ادامه داد: فكر می‌كنم یكی از قله‌های حماسه سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری تثبیت جایگاه شورای نگهبان به عنوان یك نهاد فیصله بخش است.

حبیبی با اشاره به راهبرد دشمن تصریح کرد: اكنون دشمن تلاش خود را روی كاهش مشاركت متمركز كرده است. باید بدانیم راهبرد اصلی ما افزایش مشاركت و حضور پرشور مردم درانتخابات است. فرد منتخب در درجه دوم اهمیت قرار دارد و هر كس را كه مردم رأی بدهند رئیس جمهور همه است.

وی با تاكید به دیدگاه مؤتلفه اسلامی در انتخابات اظهار داشت: ماهمچنان روی شتاب و سرعت روند همگرایی اصولگرایان اصرار داریم و امیدواریم كه جامعتین اگر صلاح می‌داند سریعتر به اعلام نظر برسند.

وی همچنین با اشاره به انتخابات شوراها گفت: ما مسیرهمگرایی اصولگرایان را درانتخابات شوراها در كلان شهرها تعقیب می‌كنیم. امیدواریم در نهایت به یک فهرست واحد برسیم.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حجم زیاد فعالیتهای تروریستی در عراق و سوریه بیان داشت: اكنون انگشت غرب درعراق و سوریه روی ماشه اسلحه تروریسم است. آنها برای ترساندن مردم و پشیمانی و شكست مقاومت، سر می‌برند، قلب از قفسه مظلومان بیرون می‌آورند، اما نتیجه‌ای ندارد. اراده مقاومت بر این است كه تروریستها را سر جای خود بنشانند. امروز در القصیر تروریستها شكست سختی خورده‌اند. این شكست‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: غرب به زودی اعتراف خواهد كرد به كمك ایران برای حل بحران سوریه نیازمند است. آنها با برپایی نشست ژنو2 نشان دادند كه با كشتار بی رحمانه مردم سوریه نتیجه‌ای نگرفتند.

حبیبی با اشاره به ماجراجوئی‌های رژیم صهیونیستی در سوریه خاطر نشان کرد: صهیونیستها با ماجراجویی خود دارند با آتش بازی می‌كنند. ممكن است روند حوادث به سمتی برود كه در تل‌آویو و حیفا تلی از كشته‌ها و زخمی‌ها باقی بماند كه رژیم صهیونیستی فرصت كفن و دفن آنها را پیدا نكند.

وی در پایان افزود: در نشست ژنو2 اگر عقلانیت سیاسی حاكم باشد باید روند خونریزی توسط تروریستها و روند ارسال سلاح توسط غرب به سوریه متوقف شود.اگر این كار صورت نگیرد باید منتظر حوادث ناگواری در خاورمیانه بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر