کد خبر: 76018 A

محمدباقر قالیباف در یزد:

امروز کشور ما پیش از تحریم از سوء تدبیر آسیب دیده و می‌شود با تدبیر سختی‌ها را پشت سر گذاشت/ باید به گونه ای انتخاب کنیم که پس از 2 یا 3 سال پشیمان نشویم/ تاکنون به مردم تهران حلف وعده نکرده‌ام و نخواهم کرد و در ریاست جمهوری هم این رویه را پیش خواهم گرفت.

محمد باقر قالیباف گفت: مشکلات اقتصادی کشور در 2 سال حل نمی‌شود.

به گزارش ایلنا از یزد، کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان یزد ظهر امروز در حسینیه شهید صدوقی یزد و در جمع هواداران خود به تبیین نظراتش درباره اداره کشور پرداخت.

شهردار تهران در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره سومین شهید محراب و آیت ا... مرحوم خاتمی را گرامی داشت و گفت که با دیدن چهره های مردم یزد به یاد دوستان یزدی خود در دوران دفاع مقدس می‌افتد.

وی گفت: وقتی با خدای خود خلوت می‌کنم از اینکه در این دوران، در یک نظام اسلامی با هدایتی قدسی زندگی می‌کنم، خداوند را سپاس می‌گویم.

قالیباف با بیان اینکه مردم دیگر نیازی به خطابه و موعظه ندارند، گفت: مردم امروز عمل می‌خواهند.

وی افزود: مردم از مسئولان خود می‌خواهند دغدغه‌هایشان را بگوید و حل آن‌ها را در زندگی روزانه شان ببینند.

وی در ادامه خطاب به جوانان کشور گفت: من در زندگی با اینکه شرایط سختی را پشت سر گذاشته‌ام ولی هیچ گاه احساس ناامیدی نکرده‌ام، بطوریکه به یاد دارم در کلاس سوم دبستان با فروختن شیرینی محلی به دانش آموزان هزینه تحصیل خود را تامین می‌کردم.

محمد باقر قالیباف به شرایط سخت اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: همه از بیکاری و گرانی آسیب دیده‌اند، بخشی از این مشکلات مربوط به زندگی انسان می‌شود، در حالی که وقتی انسان کار ندارد، انسانیت خود را از دست می‌دهد و هویت او را می‌گیرد.

وی گفت: شرایط تا به آنجا شده که برخی خانواده های مرفه حاضرند تا حقوق فرزند خود را بپردازند تا او را رایگان به سر کار بفرستند.

این کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری گفت: اگر گرانی منطق داشته باشد، مردم آن را می‌پذیرند.

وی افزود: امروز کشور ما پیش از تحریم از سوء تدبیر آسیب دیده و می‌شود با تدبیر سختی‌ها را پشت سر گذاشت.

این کاندیدای اصولگرا با بیان اینکه در این دوره حق آزمون و خطا در انتخابات رئیس قوه مجریه کشور را نداریم، گفت: باید به گونه ای انتخاب کنیم که پس از 2 یا 3 سال پشیمان نشویم.

وی تحقق حماسه سیاسی را در مشارکت وسیع مردم و همچنین انتخاب صحیح مردم دانست.

قالیباف همچنین در ادامه سخنان خود گفت: امروز کشور به عقلانیت در بستر معنویت نیاز دارد.

شهردار تهران گفت: بر این اساس ما نیاز به افرادی داریم که سابقه خوبی داشته باشند، من کمتر در صداوسیما حاضر می‌شوم چراکه از دغدغه های مردم تهران باخبرم و  نیازی به حضور در تلویزیون نیست.

وی در این رابطه گفت: تاکنون به مردم تهران حلف وعده نکرده‌ام و نخواهم کرد و در ریاست جمهوری هم این رویه را پیش خواهم گرفت.

وی گفت: زمانی که پلیس را تحویل گرفتم شرایط به گونه ای بود که می‌گفتند دزدتان را بگیرید، با ماشین بیاورید و به پلیس تحویل دهید! ما شرایط را تغییر دادیم و برای ایجاد ارتباط میان ملت و نیروی انتظامی پلیس 110 را راه اندازی کردیم.

وی در این رابطه گفت: کسانی که کارنامه ندارند ولو فرضاً هم فرد توانمندی باشند را نمی‌توان برگزید چرا که تضمینی برای موفقیت در کار نیست.

محمد باقر قالیباف با اشاره به نظام اداری کشور، آن را نظامی فسیل شده نامید و گفت: وضع خوبی در این نظام اداری حاکم نیست. بخشی از فساد مالی و اداری به همین برمی گردد و باید برای اصلاح اساسی و تغییر در آن آن اقدام کرد.

وی در پایان با بیان اینکه در جوانان کشور روحیه جهادی می‌بینم و باید آن را در آبادانی کشور بکار گرفت، گفت: ظرف 2 سال با زمان بندی مشخص موضوع گرانی و بی ثباتی در اقتصاد سامان پیدا می‌کند، اگرچه این به معنای حل مسائل در پایان 2 سال نیست بلکه مقصود ایجاد نظم و نسق در امور اقتصادی کشور است.

این عضو ائتلاف 2+1 گفت: استان یزد برای استان‌های کشور الگو است و باید چالش اصلی این استان یعنی آب را با منابع آبی پایدار حل کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر