کد خبر: 78096 A

حبیبی در نشست دبیران حزب مؤتلفه اسلامی:

امروز ما شاهد یک فضای اخلاقی و عقلانی هستیم و از احساسات تحریک کننده و تخریب‌‌آمیز فاصله گرفته‌ایم و مردم می‌توانند دراین فضا به راحتی دست به انتخاب اصلح بزنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با گرامیداشت پنجاهمین سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد گفت: گفتمان ۱۵ خرداد پس از نیم قرن هنوز زنده است.

به گزارش ایلنا، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی گفت: گفتمان انقلاب اسلامی در جهان از قیام تاریخی 15 خرداد آغاز شد. امروز پس از گذشت 50 سال آرمانهای امام خمینی(ره) برای رهایی بشر از شر طاغوت ها و برپایی سبک زندگی بر اساس قرآن طراوت و تازگی خود را دارد و مشتاقان زیادی را در جهان به سوی خود می‌کشد.

وی کار بزرگ امام(ره) را برپایی حکومت دینی و ارایه جامعه نمونه اسلامی دانست و افزود: امام موفق شد با تکیه بر قیام 15 خرداد مقدمات برپایی یک حکومت دینی را در حاکمیت استکبار جهانی و هیاهوی الحادی و کفر آلود قدرتهای اهریمنی عصر خود فراهم آورد و ایران را مرکز و کانون توجهات جهانی قرار دهد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، افزود: امام(ره) نشان داد سیاست صحیح در واقعیت خود خدمت به بندگان خدا از طریق اجرای احکام خدا و قرآن است و این بزرگترین پیام انقلاب اسلامی در عصر ماست.

وی افزود: خداوند بزرگ را شاکریم که موتلفه اسلامی هم وظیفه خطیر خود را در قبل و بعد از انقلاب به وجه شایسته ای انجام داده است.

وی با اشاره به فراز و فرودهای انقلاب اسلامی در نیم قرن گذشته، گفت: مبانی نظری امام(ره) در باب حکومت، نقش مردم، ستیز با قدرتهای ستمگر، نقش علما و نخبگان در هدایت جامعه، لزوم رجوع به احکام الهی برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و... پررنگ‌تر از همیشه در ایران و جوامع اسلامی مطرح است و ذهن علما و اندیشمندان و روشنفکران را به خود مشغول داشته است.

حبیبی با اشاره به ارتحال حضرت امام در 14 خرداد نیز اظهار داشت: امسال ما بیست و چهارمین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام(ره) را پشت سر می‌گذاریم و همراه عاشقان و شیفتگان آن حضرت به سوگ می‌نشینیم ما شهادت می‌دهیم حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای جانشین بر حق امام(ره) طی 22 سال گذشته خط امام و راه امام را با جانفشانی و فداکاری پاسداری کردند و اجازه ندادند بدخواهان مسیر حرکت انقلابی امام(ره) را در ایران و منطقه و جهان مخدوش کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: امروز بیداری اسلامی در جهان اسلام و بیداری انسانی در جهان مرهون صیانت از گفتمان انقلاب اسلامی است. بذری که امام (ره) در 15 خرداد 42 کاشته امروز به صورت یک شجره طیبه ثمرات و میوه‌های خود را در سرزمینهای اسلامی داده و می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اکنون ما در دهه چهارم حیات انقلاب اسلامی به سر می بریم، گفت: گفتمان پیشرفت، خدمت و عدالت از دل گفتمان انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) برآمده است.

حبیبی خاطرنشان کرد: مردم کمتر از دو هفته دیگر به پای صندوقه‌ای رای می‌روند تا سکان اجرایی کشور خود را به فردی امین، لایق و کارآمد و باتجربه دهند. خوشبختانه مقدمات یک انتخابات پرشور و حماسی فراهم آمده است و با حضور پرشور مردم فرصت مداخله از قدرتهای جهانی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی گرفته شده است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: با برگزاری مناظره‌ها انتخابات فاز جدیدی شده و امکان ارزیابی و درستی شعارهای نامزدها را ممکن ساخته است. امروز ما شاهد یک فضای اخلاقی و عقلانی هستیم و از احساسات تحریک کننده و تخریب‌‌آمیز فاصله گرفته‌ایم و مردم می‌توانند دراین فضا به راحتی دست به انتخاب اصلح بزنند.

وی با اشاره به رای تمایل شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: حزب با حفظ احترام به همه نامزدها از میان آنها آقای علی اکبر ولایتی را برگزید و او را کارآمدتر و پرتجربه‌تر و آشناتر به مسایل منطقه و جهان می‌داند.

حبیبی افزود: آنچه مطلوب ما در این انتخابات است برگزاری یک رقابت توأم با رفاقت و همراه با رعایت چهارچوب‌های اخلاقی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک پیروزیهای ارتش سوریه در جنگ با تروریستها گفت: قدرت‌های جهانی سوریه را میدانی برای هلاکت تروریستها در آورده‌اند. پیروزی ارتش سوریه در القصیر و آزادسازی مناطق شیعه نشین نشان داد توطئه قدرت‌های جهانی در بیرون کردن سوریه از محور مقاومت شکست خورده است.

حبیبی با اشاره به حضور 40 کشور اسلامی در نشست دوستان سوریه در تهران عنوان کرد: اوضاع سوریه مورد توجه جامعه جهانی است عدم همراهی چین و روسیه با غرب در صدور تروریست به سوریه نشان داد که توطئه جهانی علیه ملت مظلوم سوریه شکست خورده است.

وی در پایان با گرامیداشت سالروز بعثت نبی اکرم(ص) اظهار امیدواری کرد: جهان بدین مناسبت در آستانه بعثت دیگری قرار گیرد که همه کشورهای اسلامی از ستم متجاوزان آمریکایی و رژیم صهیونیستی رها شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر