کد خبر: 78186 A

عضو شورای عالی حزب همبستگی در گفت و گو با ایلنا:

اصلاح طلبان نسبت به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بی تفاوت نیستند و در آینده نزدیك از میان روحانی و عارف یك نفر را انتخاب می كنند.

عضو شورای عالی حزب همبستگی گفت: اصلاح طلبان نسبت به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بی‌تفاوت نیستند و در آینده نزدیک از میان روحانی و عارف یک نفر را انتخاب می‌کنند.

هدایت الله جمالی‌پور در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: اصلاح طلبان نباید نسبت به انتخابات بی‌تفاوت باشند، زیرا آرمان و هدف اصلاحات، اصلاح معایب در کشور است و این موضوع فقط از مسیر انتخابات می‌گذرد.

وی افزود: بدون شک اصلاح طلبان می‌بایست روی یکی از کاندیداهایی که به جریان اصلاحات نزدیک هستند مانند عارف و روحانی به اجماع برسند و از وی حمایت کنند.

عضو شورای عالی حزب همبستگی با بیان اینکه ملاک اجماع روی کاندیدا، مقبولیت مردمی است خاطر نشان کرد: هریک از این دو کاندیدا یعنی حسن روحانی و محمد رضا عارف در نظر سنجی‌ها مقبولیت بیشتری نزد مردم داشته باشند باید در صحنه بمانند و دیگری به نفع وی کنار برود. این فرآیند نباید خیلی طولانی شود، اگر زمانبر و طولانی شود جامعه منفعل خواهد شد و اجماع اثر خود را از دست خواهد داد.

این فعال اصلاح طلب با تاکید بر اینکه در حال حاضر جریان اصلاحات با توجه به تجاربی که از گذشته بدست آورده بسیار منسجم عمل می‌کند گفت: مطمئن هستم شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و همه تشکلهای همسو با اصلاح طلبان درباره ضرورت معرفی و انتخاب یک نفر از میان عارف و روحانی شک ندارند.

عضو شوری عالی حزب همبستگی درباره احتمال عدم کناره گیری یکی از دو کاندیدای جریان اصلاحات به نفع دیگری گفت: در صورتی که این دو کاندیدا تن به اجماع ندهند اصلاح طلبان در انتخابات توفیقی بدست نخواهند آورد. لذاما معتقدیم که این دو کاندیدا منافع خودشان را به مصالح و منافع مردم و جبهه اصلاحات ترجیح نخواهند داد و در ‌‌‌نهایت یک نفر از میان این دو در صحنه انتخابات خواهد ماند انتظار جامعه تحول خواه و اصلاح طلبان نیز همین است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: با توجه به اینکه اکثریت مردم تغییر در شرایط فعلی را می‌خواهند، اگر اصلاح طلبان با یک کاندیدا در صحنه انتخابات حاضر شوند قطعا پیروز انتخابات خواهند بود.

جمالی‌پور در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز عنوان کرد: در انتخابات شورا‌ها تلاش اصلاح طلبان این است که چنانکه امکان تنظیم لیست فراهم باشد فعال و پر نشاط در صحنه انتخابات شورا‌ها ظاهر شویم لذا ما منتظر اعلام نهایی اسامی کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده شورا‌ها هستیم تا ببینیم امکان تنظیم لیست برای اصلاح طلیان فراهم است یا خیر.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر