کد خبر: 78200 A

چهاردهم خرداد سالروز عروج مردی است که یگانه توصیه اش قیام در راه خدا و برای خدا و نهراسیدن از قلت اهل حق بود. آسمانی مردی که فوج فوج انسان های آزاده را با خود همراه کرد و از از زیر یوغ مستبدان و مستعمران رهایی بخشید.

اولین بیانیه ستاد جوانان دکتر علی اکبر ولایتی منتشر شد.

به گزارش ایلنا،متن بیانیه به این شرح است:

بسم‌اللَّه الرّحمن الرّحیم

الم تر كیف ضرب اللَّه مثلا كلمة طیبة كشجرة طیبة اصلها ثابت و فرعها فى السّماء. تؤتى اكلها كل حین بأذن ربها و یضرب اللَّه الامثال للناس لعلّهم یتذكّرون

چهاردهم خرداد سالروز رحلت ملکوتی بزرگمردی است که شجره طیبه اش امروز بیش از هر زمان دیگر سایه گستر شده است. نهالی که امام راحل عظیم الشان ما سی و پنج سال پیش غرس کرد، اکنون درخت تناوری شده است که ریشه در جان ملت ها دارد.
درختی که زخم تبر هیزم شکنان و شعله حقد و کینه حسودان و فتنه گران از پایش در نیاورد و زرق و برق های مجازی و خیالی متاع دنیاداران، نور حقیقی و حیات بخش خورشید بیداری را در پیش چشمش کم اعتبار نکرد. شجره طیبه ای که هر شاخه اش دستگیر ملتی شد و هر میوه اش حیات بخش نسلی.

چهاردهم خرداد سالروز عروج مردی است که یگانه توصیه اش قیام در راه خدا و برای خدا و نهراسیدن از قلت اهل حق بود. آسمانی مردی که فوج فوج انسان های آزاده را با خود همراه کرد و از از زیر یوغ مستبدان و مستعمران رهایی بخشید.

چهاردهم خرداد روزی است که امت امام با پیروی و تبعیت از انتخاب برگزیدگان خود، شاگرد و دست پرورده امام را بر کرسی دلهای خود نشاند تا مایه یاس دشمنان و روشنی چشم مستضعفان باشد.

چهاردهم خرداد روز تجدید عهد امت با امام و آرمان های امام است.

چهارده و پانزده خرداد روزهای سرنوشت این امت اند.

نیمه خرداد روز بیعت خونین امتی به پا خاسته با امام از جان گذشته خود است.
روزی که به فرموده رهبر معظم انقلاب سه عنصر در آن وجود داشت: "یكى عنصر مردم بود، یكى عنصر رهبر و امام بود و سومى عنصر انگیزه‌ى مذهبى و روح شهادت‌طلبى و فداكارى براى خدا بود. نطفه‌ى انقلاب ما با این سه عنصر بسته شد. وقتى مى‌گوئیم مردم بوده‌اند، معنایش این است كه هیچ یك از احزاب و گروه‌ها و دسته‌جات سیاسى و سردمداران سیاسى و مدعیان مبارزه و مقاومت در این حركت مردمى كوچكترین نقشى نداشتند... بنابراین حركت طبیعىِ قیام 15 خرداد به آن چیزى
رسید، به آن واقعیتى منتهى شد كه امروز تمام دنیاى كفر و الحاد را متوحش كرده است و سردمداران استكبار جهانى را به دفاع از خود واداشته است... ما امروز مرهون قیام 15 خردادیم. امروز جمهورى ما یك جمهورى به معناى واقعى است. یعنى
مردمى است. این را شما مى‌دانید و لمس مى‌كنید، اما من همان دانسته‌ى شما را به زبان مى‌آورم. این برگى از تاریخ است. حقیقتى است كه باید آیندگان هم آن را لمس كنند. جمع‌بندى كارهاى امروز ملت و دولت این است كه جمهورى اسلامى امروز
از همه جهت مردمى است..."
(نمازجمعه‌ی تهران به امامت آیت الله خامنه‌ای 14/3/1361)
ای امام عزیز

با تو پیمان می بندیم ازعهدی که با جانشین برحقت بسته ایم تخلف نکنیم و بر مرام و آیین مقدسی که در نیمه خرداد آغاز کرده ایم تا ابد بمانیم و در این مسیر به دعای تو بیش از هر روز دیگر محتاجیم. از روح بلندت مدد می خواهیم تا در آزمون پیش رو سربلند باشیم و لبخند رضایت بر لبان پر مهرت بنشانیم.

ستاد جوانان دکتر علی اکبر ولایتی

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر